LCD телевизори

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
ти ги пушта ли 4К филмовите от уесбето,мене ФУЕГОТО и ТЕЛЕФУКЕНОТ не???
Ако ти е 4к телевизорот, ќе ти ги пушта филмовите од усб така, иначе не. Во упаството за употреба ви пишува кои формати и во која резолуција ги пушта телевизорот.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ако ти е 4к телевизорот, ќе ти ги пушта филмовите од усб така, иначе не. Во упаството за употреба ви пишува кои формати и во која резолуција ги пушта телевизорот.
оф оф непрашав и незнаев дека тоа така функционира,значи мора 4К да е тевето...
 
S

staycalm

Гостин
Се продаваат некаде во Македонија Mi телевизори?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Се продаваат некаде во Македонија Mi телевизори?
Има ,само што не се вика Мi туку TCL го има во Шити Мол најгоре карши синеплекс Сони продавница таму има TCL
http://www.tcl.eu/en/


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Како тоа името ТЦЛ а Ми телевизори?
Па донекаде е сличен Mi ама TCL го презема приматот и квалитетот за разлика од Mi е позади него . Втора работа ЕУ не ги прима Mi туку TCL затоа Mi соработува со TCL . Според мене TCL е подобар од Mi.
Тоа е како пример има кола Опел ,а во англија се вика Воуксал а исти се.
https://en.wikipedia.org/wiki/TCL_Corporation


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo,
Sakam da kupam TV da ima moznost da se povrzi so WIFI, 32", za cena do 12000/13000 denari
Dali moze da mi pomegnete so ponudite od amc, neptun, setec
Vi blagodaram odnapred
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
653
Поени од реакции
576
Pomos okolu televizor. 40 ili 39 inc. ne trebada e smart, da ne go plakam za dzabe bidejki imam tv box, inaku za gledanje tv, t-home i filmovi online
Blagodaram unapred
 
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
Fuego 40fg3305 ти е супер избор. Новиве се многу убави, само треба да се пази. Тој што е исто фуего 3705 иако делува бројката поголема телевизорот е пошкарт и треба да се избегнува.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Fuego 40fg3305 ти е супер избор. Новиве се многу убави, само треба да се пази. Тој што е исто фуего 3705 иако делува бројката поголема телевизорот е пошкарт и треба да се избегнува.
како пошкарт?на што да се пази?ФУЕГО една производствена линија или чинат или не!!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
како пошкарт?на што да се пази?ФУЕГО една производствена линија или чинат или не!!
Фуего, Вивакс, Паоло, СТ, Куарт, Нео и сите останати фалсификат брендови НЕ ЧИНАТ !!!

Купи си Филипс или Панасоник ако сакаш квалитет за евтини пари, во спротивно ЕлЏи, Самсунг, Сони и Грундиг се синоними за квалитет добиен врз принципот колку пари = толку музика.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Фуего, Вивакс, Паоло, СТ, Куарт, Нео и сите останати фалсификат брендови НЕ ЧИНАТ !!!

Купи си Филипс или Панасоник ако сакаш квалитет за евтини пари, во спротивно ЕлЏи, Самсунг, Сони и Грундиг се синоними за квалитет добиен врз принципот колку пари = толку музика.
за QWART барем имаат 5год гаранција ке ти го поправаат беспари,единствени тв со 5 год гаранција другото е се со две год.а за две год.тв неможе да откаже едино да ти го е“***би електро со превисок напон....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom