Last Man Standing (Bundesliga)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Се пријавувам и јас
Ќе започнам со Шалке :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Се пријавувам и јас и ги бирам Леверкузен.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Се разбира дека не е проблем:) ова се паровите за 18 коло:
Шалке 04 - Хановер
Баерн Минхен - Гројтер Фирт
Баер Леверкузен - Франкфурт
Мајнц - Фрајбург
Волфсбург - Штудгард
Хофенхајм - Борусија Менхенгладбах
Вердер Бремен - Борусија Дортмунд
Нинберг - Хамбургер
Фортуна Дизелдорф - Аугсбург

Се извинувам,дали може да сменам тим,пошто сум гледал друг распоред,нема шанси Гројтер да тепаат или да извадат нерешено со Баерн,јас мислев дека играат дома против Аугсбург,ако може ги бирам Фортуна,ако не,нека остане на истите (Гројтер) :)
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Еве и јас да го пишам мојот тим тоа ке биде Дизелдорф, до сега се имаат пријавено 27 играчи се надевам дека ке играме уште барем толку, со среќа на сите, а табелата ке ја објавам кога ке започне првиот натпревар во петок во 20:30.
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 14:01 ---
Се извинувам,дали може да сменам тим,пошто сум гледал друг распоред,нема шанси Гројтер да тепаат или да извадат нерешено со Баерн,јас мислев дека играат дома против Аугсбург,ако може ги бирам Фортуна,ако не,нека остане на истите (Гројтер) :)
Може ке сменам ;)
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 14:03 ---
Се извинувам,дали може да сменам тим,пошто сум гледал друг распоред,нема шанси Гројтер да тепаат или да извадат нерешено со Баерн,јас мислев дека играат дома против Аугсбург,ако може ги бирам Фортуна,ако не,нека остане на истите (Гројтер) :)
И на мене ми беше чудно кога видов дека го бираш најслабиот тим токму на натпреварот против Баерн :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.138
Се пријавувам и ги бирам Фортуна. :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Се пријавувам и ги бирам Шалке
 

Kajgana Shop

На врв Bottom