Last Man Standing (Bundesliga)

Член од
23 јануари 2012
Мислења
886
Поени од реакции
913
Се работи за игра во која си бирате еден тим секое коло од германската Бундеслига за кој мислите дека нема шанси да го изгуби натпреварот, поточно би победил или најмалку би одиграл нерешено.​

Лесно? Не толку. Оваа игра има неколку правила кои мораат да се почитуваат и ја прават интересна за играње. Освен бирањето на еден тим за едно коло како што кажав, другите се:​
- Смеете да одберете само еден тим еднаш. Што значи тоа? Тоа значи ако на пример викендов сте убедени дека Хановер нема шанси да загуби, го бирате Хановер. Ако Хановер победи или изгра реми, вие одите во наредното коло каде што не смеете да ја одберете пак таа екипа и ќе бирате една од преостанатите 19 екипи. На почеток, играва изгледа лесна, но интересното доаѓа кога ќе ви останат за избор чопави екипи како Хофенхајм, Фурт , Аугзбург итн. Ако нема победник и по 18 кола, изборот на екипи се рестартира и членовите повторно бираат од нови 18 екипи.
- Се пријавувате и играте до крај. Не се пријавувате ако едноставно не ја апдејтирате секоја недела вашата екипа. Ако во случај заборавите да ја пишете екипата, автоматски излегувате од игра.
FAQ
1. Смеам ли да го одберам Шалке ако некој веќе пред мене го одбрал за колово?
- Да, можете колку луѓе сакате да одберете иста екипа. Само имајте на ум дека само еднаш се бира една екипа. Наредните кола ќе ги играте со некоја од другите 17 екипи. Дали ќе одите на „сигурно“ и ќе започнете веднаш со фаворитите или пак ќе ги оставите големите тимови за подоцна, тоа е сосема ваш избор.
2. До кога смеам да ја пријавам екипата?
Екипите можете да ги изберете се до започнување на првиот натпревар во тековното коло, кој секогаш е во петок во 20:30. Значи кога заврши едно колко, доколу вашиот тим избегнал пораз можете да изберете нареден тим до петок до 20:30


Вие овие правила повеќето ги знаете но не е лошо да се напишат за некои нови кои сакаат да се испробаат во играта, со среќа на сите, и се надевам дека периодот од скоро 3 дена е доволно за сите што сакаат да се пријават и да ја пријават својата екипа. Со среќа (y)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
На некој не му се чека да завршат овие со Премиер лига :D Ајде јас се пријавувам.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
886
Поени од реакции
913
На некој не му се чека да завршат овие со Премиер лига :D Ајде јас се пријавувам.
Има многу што испаднаа од Премиер лига ласт мен, а Бундеслигата скоро секогаш е интересна и неизвесна :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.850
Поени од реакции
3.861
Ај што да не . Го бирам Шалке 04
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
886
Поени од реакции
913
Уште од сега ли бираме?
- Мајнц
Па до петок до 20:30 минути треба да изберете тим значи и да се пријавите :) Доколку сакате можеме пријавувањето да го преместиме до Петок до 15:30 но не би било фер за тие што избрале тим што игра во петок и што испаднале, но како сакате :)
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.872
Поени од реакции
36.504
Ich spreche nicht Deutsch... али се пријавувам у ова и ги бирам Фортуна Дизелдорф.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Од кај ти текна да отвориш за Бундеслига а Кумановец од БТ ? :D
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 01:23 ---
И јас се пријавувам (многу нормално :icon_lol:) и започнувам со мојот тим, Баерн Минхен.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
886
Поени од реакции
913
Од кај ти текна да отвориш за Бундеслига а Кумановец од БТ ? :D
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 01:23 ---
И јас се пријавувам (многу нормално :icon_lol:) и започнувам со мојот тим, Баерн Минхен.
Па се мислев помеѓу шпанска и германска, а во германска има далеку повеќе изненадувања од шпанската се решив за дојчланд :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.562
Поени од реакции
6.178
Се пријавувам, само не ќе е лошо да ги пишете паровите па да изберам тим, мислам ако не е проблем:)
 
На врв Bottom