La Liga Santander 2021/22

Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Леле ич не го сакам ова лигле во Атлетико, ама иччч. Како стојат по Каталонските медиуми со шпекулации, се надевам нема вистина во ова. Иако ни фали лев бек оти замена за Лоди играше Хермосо кој практично не е бек. Можи да се погоди трансферот ама ако постои играчи кои ме нервираат тогаш еден од нив е Алба со сигурност.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.618
Поени од реакции
11.915
Ај честито нека е, Реал официјално ни следната сезона нема да е шампион на Шпанија :kafence:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.556
Поени од реакции
50.528
Ај честито нека е, Реал официјално ни следната сезона нема да е шампион на Шпанија :kafence:
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.618
Поени од реакции
11.915
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
Анчелоти е тренер кој е тапа за лига, плус е изветреан ала Мурџо. Со тешка пара потрошена во Евертон дупка голема.

За тоа дали е дупло подобар од Куман ќе видиме следната сезона, ако остане Куман нормално.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.389
Поени од реакции
10.090
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
У неговата 25+ годишна кариера као тренер ги има водено Јувентус, Милан, Челзи, ПСЖ, Реал Мадрид, Баерн Минхен и Наполи што освои 91 бод сезоната пред да ги превземе Карло. Има освоено вкупно 4 (четири) лигашки титули, од кои две се со ПСЖ и Баерн кај што комотно можеш и куче да стаиш као тренер и ќе го имаш истиот успех. Језда има и изгубено лига со ПСЖ од факинг Монпеље што е ваљда уште потажен податок.

Никој не ги спори неговите квалитети у турнирски натпреварувања и баш ради тоа многу ми е чудно зошто досега не се проба као селектор на Италија.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
Поради кои причини Барса и Реал се пред исфрлање од ЛШ? НЕ се регистрирани од УЕФА за новата сезона а ова го изјави и Тебас.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
На која планета беше изминативе два месеца?
Брат стварно не знам не ми се смејте. Можда знам ама не ми текиња!?!?
Автоматски споено мислење:

Стандард прича:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
20210601_184819.jpg
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.828
Поени од реакции
23.914
Брат стварно не знам не ми се смејте. Можда знам ама не ми текиња!?!?
Поради тоа што официјално не се откажаа од идејата за Суперлига. Барса Реал и Јуве се трите клуба кои се под знак прашалник за ЛШ, иако имаат обезбедено пласман место кое ги води директно во групна фаза.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Џек гарант има излив добиено кога Ваљадолид заводи последно коло, уште го држи, не памти ништо амнезија има :pos:

Јас не сакам да ги исфрлат од ЛШ Барса и Реал, посебно Барса. :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Најверојатно Баерн, не сум во тек овие дена немам ништо прочитано по медиуми.
Не сакам да си бега Саул се имам изјаснето зошто, ама ако искешира Баерн 80 милки не е лоша зделка оти мислам дека Саул го достигна потенцијалот во Атлетико. Ептен е паднат од форма, не знам што се седи со играчот, непостоечки е на терен изминативе две сезони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom