La Liga Santander 20/21

Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.915
Поени од реакции
2.565
Томас во Атлетико беше страшен, во Арсенал се вклопи во сивилото изгледа ама мислам дека со друг тренер ќе се прероди, уствари не знам ни дали добива некоја минутка во Арсенал
Повреден е.
Вака добро се покажа (барем на тие 2-3 натпревари ја што го гледав) :)
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.329
Поени од реакции
15.718
Тешко ова, за овој стварно не знам како толку хајп се крена, Родри беше и е сеуште подобар од него...
Па не може баш да се споредуваат Томас и Родри, што знам.
Машина е Томас, напред назад, сила е.

Родри е класичен шпански заден везен играч, не знам што толку смета и се хејта кога си игра максимално коректно за улогата што ја има.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Улогата негова во Сити е да ја враќа топката назад до голманот или до најблискиот играч едно метро зад него :icon_lol: Јака улога нема шо :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
Улогата негова во Сити е да ја враќа топката назад до голманот или до најблискиот играч едно метро зад него :icon_lol: Јака улога нема шо :)
Нормално, чим не игра за Атлетико.
Да играше во Атлетико и да ја имаше истата улога ќе беше фудбалски боК.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.637
Поени од реакции
55.532
Па не може баш да се споредуваат Томас и Родри, што знам.
Машина е Томас, напред назад, сила е.

Родри е класичен шпански заден везен играч, не знам што толку смета и се хејта кога си игра максимално коректно за улогата што ја има.
Добар играч е Парти, ама толку, никогаш не ми оставил впечаток дека е некој од типот „тешко заменливи играчи“.

Сосема е таман за во мид тејбл тим, каков што за жал е Арсенал моментално, но мислам дека они очекуваат да им биде револуција во тимот, што мислам дека нема да се деси.

Плус веќе се ближи накај 30ката и го донесоа да им даде инстант импакт и да им го крене тимот ниво погоре, што ќе се повторам, мислам дека нема да се деси.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
Томас последнава сезона беше Иниеста, Чави и Бускев во едно. После заминувањето на Родри ептен бев гневен пошто одигра мастер клас детето за следната сезона да се испостави дека Томица е уште подобар. Можеби не толку во дефанзив ама во сите други сегменти беше подобар. Дефинитивно најдобар деф. везен во Шпанија лани.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.896
Поени од реакции
10.336
Некој стави табела со статистика на везњаци во ПЛ темата и Родри беше најдобар во сите категории мислам, не можам да ја најдам. Ставете ја да ја демантираме Стефи :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Некој стави табела со статистика на везњаци во ПЛ темата и Родри беше најдобар во сите категории мислам, не можам да ја најдам. Ставете ја да ја демантираме Стефи :D
Леле со такви бош статистики немој ти се молам, во такви статистики и Бускетс можи да го најдиме :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.677
Поени од реакции
9.504
Некој стави табела со статистика на везњаци во ПЛ темата и Родри беше најдобар во сите категории мислам, не можам да ја најдам. Ставете ја да ја демантираме Стефи :D
Најдобар во статистика најмногу и најуспешни пасови, статистика што може највеќе да те излаже. 99% од пасовите ги враќа назад или до најблискиот. Ова што он го прави може и Џака да го прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom