La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.398
Освен за Гризман кој си замина како пичка по ниеден играч немам плукано, ама ај да се најш во муабет, досадно ти е тебе те разбирам.
Родри.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Не го плукав, си замина од клубот за многу добра сума, се отвори простор за напредок на Љоренте и Томас, Родри ниту бил некој фактор во клубот за да го плукам.
Гризман да, ради постапката.
Автоматски споено мислење:

Срамота за феминизмот жена да асоцира пичка со нешто субмисивно и предавничко.
Длабоко му се извинувам на сите сеСри феминистки, нема да се повтори
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Истотака ти си последната што треба да коментира за Суарез, пошто коа ќе си отиде летоска ќе го утепаш од плукање ко за секој играч што си отишол од Атлетико.
Памтам кога збореше како Суарез бил стар и дебел и дека више не го бива. Од коа дојде у Атлетико одма се смени муабетот. Ако ја најдам таа табелата каде правеше споредба со Мората и Суарез ќе ја стаам баш. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Памтам кога збореше како Суарез бил стар и дебел и дека више не го бива. Од коа дојде у Атлетико одма се смени муабетот. Ако ја најдам таа табелата каде правеше споредба со Мората и Суарез ќе ја стаам баш. :D
Не мора, јас ќе ти олеснам, ете пишав поназад, уште кога излегоја првите шпекулации за него бев скептик ама нон стоп повторував дека Суарез ќе биди најкорисен во цел напад на Атлетико и дека грабеж ќе биди ако го соберат за без пари, слободно пребарај низ темите, ако ти е мака јас ќе пребарам. ;)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.398
Не го плукав, си замина од клубот за многу добра сума, се отвори простор за напредок на Љоренте и Томас, Родри ниту бил некој фактор во клубот за да го плукам.
Гризман да, ради постапката.
Here we go!

1. 2018та - https://forum.kajgana.com/threads/uefa-champions-league-2017-18.85203/page-448#post-8472788

2. 2018та-
Не ја гледам ама за Родри не знм шо да речам, буквално цела средина сам ја држи во Атлетико, топ играч е Родри ама изгледа лош натпревар игра засега штом ти оставил таков впечаток.

Sent from my iPhone using Tapatalk
3. 2019та. Родри веќе продаден во Сити:

Епа тоа сакав да кажам дека ако се погоди во Атлетико ќе испадни дека 40 мил се малце со оглед на денешниве цени, ете Родри 70 мил го шитнавме а мислам дека не е ништо подобар од Љоренте, само шо овој кај вас беше резерва па затоа можи.
4. 2019та.
Си заминаа клучни играчи како Лукас Родри и Гризман, е овие ќе видиме како ќе се заменат.
5. 2019та, август, ме мрзи да враќам што сте се убедувале со лупхол, ама човекот си има пишано коректно мислење на кое допил реплика:

6. 2019та, второ коло било а ти веќе со заклучоци:

7. 2020та, тука забележав дека редовно си ги критикуваш екс играчите на Атлетико:

Потполно точно се што си напишал, истото беше и дури играше за Атлетико.
Ограничен е Родри, не знае да даде пас напред, обично враќа назад на голманот и странично до некој соиграч, да пресечи линии напред и да направи шанса е научна фантастика за него, ретко знае да даде правилен пас каде ќе створи опасност за гол.
Имаше неколку добри партии за Атлетико на почеток ама толку.
За него и за Лукас лапнаа 150 милиони, најдобар дил евер во поновата ера е тоа, после кражбата на Дортмунд со Дембеле :)
Седи мирен сега да не ја расипиме живеачката на Кајгана Форум :)

Не реков дека е криминален играч Родри ама ете на пример за разлика од него гледај го Томас шо прај на терен и ќе сфатиш шо ми беше муабетот.
Во дефанзива можи е добар ама има некои несфатливи потези на терен, како шо пиша Видук, најчесто пасовите му се назад до голманот или до играчот до него, пас да пушти напред ретко.
Автоматски споено мислење:


Па поќето играчи кои заминаа од Атлетико не се снајдоа баш во новите клубови, не е тоа измислица тоа е факт.
8.
Каква сакаш сезона да има Атлетико лани кога направија смена на играчи скоро на секоја позиција. Ги изгубија клучните играчи, Гризман најдобриот играч, Родри, Лукас, Годин, Хуанфран, Фелипе Луис, ајде овие последните прашање на време беше кога ќе си заминат ама сепак беа првотимци во клубот и си ја бркаа добро задачата.
Ти реков, не си ти таа што ќе вади цитати на други. :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Here we go!

1. 2018та - https://forum.kajgana.com/threads/uefa-champions-league-2017-18.85203/page-448#post-8472788

2. 2018та-


3. 2019та. Родри веќе продаден во Сити:



4. 2019та.


5. 2019та, август, ме мрзи да враќам што сте се убедувале со лупхол, ама човекот си има пишано коректно мислење на кое допил реплика:

6. 2019та, второ коло било а ти веќе со заклучоци:

7. 2020та, тука забележав дека редовно си ги критикуваш екс играчите на Атлетико:




8.


Ти реков, не си ти таа што ќе вади цитати на други. :kafence:
И ? Немам право да сменам мислење за играч ???
Не е вистина тоа за Родри ? Дека не е ни бледа сенка од таа кога изигра маестрално зс Атлетико ?
Родри изигра топ таа сезона за Атлетико, не знам дали од шо ни беше мизерна средината изгледаше така или имаше вондер сезона ама изигра стварно за десетка. После следуваа натпревари каде не постоеше и не знаеше пас напред да дај, дали тоа беше периодот кога веќе излегоја шпекулации за заминување појма немам.
Кога го потпиша Сити напишав дека ние добиваме 80 милки и дека ќе се отвори простор за Томас, напишав дека има недостатоци во неговата игра напред ама дека Пеп ќе го изделка.
За жал никогаш не го видовме повеќе Родри од таа сезона во Атлетико кога ја држеше сам цела средина.
Тоа не е плукање бе Џонтра шо се прајш на удрен
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Па добар е Родри у Сити али ајде.
Нигде не реков дека е лош, ама ако добро го следеше таа сезона во Атлетико, на полусезона изгледаше незаменлив на средина, овој Родри со тој во Атлетико нема благе везе, ама добро можи и дека друг стил фура Пеп, во Атлетико подефанзивни задачи имаше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Нигде не реков дека е лош, ама ако добро го следеше таа сезона во Атлетико, на полусезона изгледаше незаменлив на средина, овој Родри со тој во Атлетико нема благе везе, ама добро можи и дека друг стил фура Пеп, во Атлетико подефанзивни задачи имаше.
Епа глеаш сама си одговори во врска со него. Во Атлетико доаѓаше до израз зашо Чоло преферира таков стил на игра, кај Пеп е сосема коректен и игра тоа што треба да го игра. Не може од Родри да очекуваме магии на терен, не е Де Брујне.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Епа глеаш сама си одговори во врска со него. Во Атлетико доаѓаше до израз зашо Чоло преферира таков стил на игра, кај Пеп е сосема коректен и игра тоа што треба да го игра. Не може од Родри да очекуваме магии на терен, не е Де Брујне.
Не го имам многу гледано, неколку партии каде некогаш беше солиден а некогаш беше срање, повеќето критики кон него за во Сити не беа од мене упатени туку од членови во Премиер лигата.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.398
И ? Немам право да сменам мислење за играч ???
Не е вистина тоа за Родри ? Дека не е ни бледа сенка од таа кога изигра маестрално зс Атлетико ?
Родри изигра топ таа сезона за Атлетико, не знам дали од шо ни беше мизерна средината изгледаше така или имаше вондер сезона ама изигра стварно за десетка. После следуваа натпревари каде не постоеше и не знаеше пас напред да дај, дали тоа беше периодот кога веќе излегоја шпекулации за заминување појма немам.
Кога го потпиша Сити напишав дека ние добиваме 80 милки и дека ќе се отвори простор за Томас, напишав дека има недостатоци во неговата игра напред ама дека Пеп ќе го изделка.
За жал никогаш не го видовме повеќе Родри од таа сезона во Атлетико кога ја држеше сам цела средина.
Тоа не е плукање бе Џонтра шо се прајш на удрен
Требаше да прочиташ што си напишала пред да ми реплицираш со ова.
Така да, here we go!


Потполно точно се што си напишал, истото беше и дури играше за Атлетико.
Ограничен е Родри, не знае да даде пас напред, обично враќа назад на голманот и странично до некој соиграч, да пресечи линии напред и да направи шанса е научна фантастика за него, ретко знае да даде правилен пас каде ќе створи опасност за гол.
Имаше неколку добри партии за Атлетико на почеток ама толку.
За него и за Лукас лапнаа 150 милиони, најдобар дил евер во поновата ера е тоа, после кражбата на Дортмунд со Дембеле :)
И доста се фалиш со Томас, почекај, ќе почне да игра у Арсенал ќе треба и него да го плукаш а веќе има материјал да бидеш попарена ко Стек у недела навечер после 0 фатени тикети на клаџа.
:kafence:

И уште еднаш ќе ти кажам, ти се приметува дека ти е криво и ги сереш екс играчите на Атлетико, кој и да си отиде не е добар играч според тебе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Требаше да прочиташ што си напишала пред да ми реплицираш со ова.
Така да, here we go!




И доста се фалиш со Томас, почекај, ќе почне да игра у Арсенал ќе треба и него да го плукаш а веќе има материјал да бидеш попарена ко Стек у недела навечер после 0 фатени тикети на клаџа.
:kafence:

И уште еднаш ќе ти кажам, ти се приметува дека ти е криво и ги сереш екс играчите на Атлетико, кој и да си отиде не е добар играч според тебе.
Седи мирен, оти не просеравам за Томас, за Лукас во Баерн, за Годин, за Кореа кога излегоја шпекулациите за во Милан и еден куп други.
На крај краева ме заболе мене таквата за некој играч шо си заминал од клубот, за Гризман повеќе беше мајтап и контрење со фарсашите, кога ќе изиграше топ партија тие ме ребреа кога ќе го снемаше јас ги напнував и така, да се дешава нешто низ темите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И доста се фалиш со Томас, почекај, ќе почне да игра у Арсенал ќе треба и него да го плукаш а веќе има материјал да бидеш попарена ко Стек у недела навечер после 0 фатени тикети на клаџа.
:kafence:
Тешко ова, за овој стварно не знам како толку хајп се крена, Родри беше и е сеуште подобар од него...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Не мора, јас ќе ти олеснам, ете пишав поназад, уште кога излегоја првите шпекулации за него бев скептик ама нон стоп повторував дека Суарез ќе биди најкорисен во цел напад на Атлетико и дека грабеж ќе биди ако го соберат за без пари, слободно пребарај низ темите, ако ти е мака јас ќе пребарам. ;)
Морав малце да те пецнам, no hard feelings :smirce:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Тешко ова, за овој стварно не знам како толку хајп се крена, Родри беше и е сеуште подобар од него...
Томас во Атлетико беше страшен, во Арсенал се вклопи во сивилото изгледа ама мислам дека со друг тренер ќе се прероди, уствари не знам ни дали добива некоја минутка во Арсенал
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom