Kajgana Song Contest #264 - James Bond Songs

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.548
Поени од реакции
34.865
Кратко и јасно, песни од серијалот Џејмс Бонд.
Која е според Вас „најбондовската“ песна.
Пријавување до петок

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.828
Поени од реакции
33.734
Иако последните 3: Skyfall, Writings on the Wall и No Time to Die се веројатно тие од кои ќе излезе победникот, за мене најдобра на сите времиња е:


Патем, немавме ваков натпревар претходно?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Еве ги и норвежаниве со нивната тема ... иначе да не беше ставена предходно , ќе ја ставев Live and let die ... некако најбондовска ми е :)

Автоматски споено мислење:

Иако последните 3: Skyfall, Writings on the Wall и No Time to Die се веројатно тие од кои ќе излезе победникот, за мене најдобра на сите времиња е:


Патем, немавме ваков натпревар претходно?
Оти би победила некоја од последните 3 филма ??? Има далеку подобри Бонд песни од нив
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.828
Поени од реакции
33.734
Оти би победила некоја од последните 3 филма ??? Има далеку подобри Бонд песни од нив
Не дека нема, ете, за мене The World is Not Enough е најдобра, само од искуство - на натпревариве тука ретко победува најдобрата, а најчесто победува најпознатата. Ретко кој од тука и ги слуша песните, гласаат само за насловите на крај, а реално, тие 3 песни дека се најновите 3, се и најпопуларни меѓу помладите денес, се вртеа насекаде во изминативе години и затоа во моментов сметам и дека се најпопуларни / најпознати.

Еве уште од сега можам да речам - @The Accountant - мисли наслов на новата тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom