Kajgana Song Contest #150 - Омилена hard'n'heavy песна

Член од
16 мај 2021
Мислења
454
Поени од реакции
2.816
Бираме омилена хард рок или хеви метал песна. Ако ви се испушти и нешто од другите жанрови од овој вид - power, thrash, gothic.., во ред е, битно да е од ќејф, но генерално темава нека биде за хард и хеви песни. Јасно нели? :)
Изборот е до понеделник навечер.

 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.601
Поени од реакции
7.327
Не заебавај брате, култна песна и култен албум.
Причината која го засакав овој правец на музика уште од седум години кога прв пат ја слушнав на плоча од старио, секогаш ќе ми е спешл, и не мора да шириме токсичност во нашиот community, мислам дека треба да си ги поштоваме вкусовите и секако да се надополнуваме со метали. Let the metal flow \m/:pijani:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom