K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
135
Поени од реакции
126
Ништо спектакуларно картава. Али ај, не е толку лоша.
Гомно е. Нема човек на светов што сака да го гледа Џамал.
Среќа Прохаска и Олиевиера се тука да спасат.
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
135
Поени од реакции
126

Типов е закон :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ги имаш видено видеото каде што се качува на стрмна... планина? Како коза е човекот.
Вчера ми излезе видео како плива под вода, речиси 1 минута, во некој базен. Интересен човек е
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.336
Ги имаш видено видеото каде што се качува на стрмна... планина? Како коза е човекот.
Вчера ми излезе видео како плива под вода, речиси 1 минута, во некој базен. Интересен човек е
Го гледав кај што се фрли во замрзнато езеро и ја раскина главата :facepalm: :icon_mrgr:
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
135
Поени од реакции
126
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Вчера Ортега многу лесно некако го реши Јаир. Го субмитна у трета рунда као да му покажува на некое дете како треба да го изведе потегот. Џабе му е на Јаир се она што има, кога на земја е дупе тешко, тотален аматер. И сеа ситуацијава со федервејт е уште потапа. По мене Ортега нема никаква шанса со Топуриа. Мислам дека многу брзо ќе го реши Илиа со серија поврзани удари. Једино Ортега би имал некоја минимална шанса на земја, нешто слично како што го изненади Волк па експресно да реагира, али мислам дека многу е мала веројатноста тоа да го направи. На Топуриа, Ортега би му бил као кец на десетка за прва одбрана на појас и билдање на шампионски победи, а доколку не добие шанса Ортега, останува Евлоев, или ќе се чека октомври негде и реванш со Волк. Макс може ке улета ако победи со Џастин, ама и да биде така и за тоа треба време, бидејќи УФЦ 300 е тек на 14 април.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.336
Gledase li nekoj Josua vs Ngannou?

Wow, jas sosem obratno mislev ke projdi Francis kaj dvata borci. Mislev ke bidi turnat od Fury, a go gledav kako go patosira AJ.
A obratno ispadna potpolno. Likot imase odlicna borba protiv Fury, a neprepoznatliv protiv AJ vecerva.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.493
Поени од реакции
16.144
Вечер исто со early prelims и Кутелаба - Линс ке почне шоуто, мада и пред неа Переира и Олексиејчук ке е добра. Очекувам Вера да го добие вториот дуел, зато што Шуга ми е од првиот настап одвратен. Ке го видиме и Сент Дени за прв пат против борец од топ пет рангот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Mnogu poleta i toj Ngannou. Na press nešo mu sere na Fury, da ne sme u bokserski ring ke te uništam, misleše deka ke se prošeta i so Josua, a go vide gospod u beli gakji. Nekako i mi e drago. Ne sum od onie ufc fanovi što se palea nešo Ufc protiv boks au drž me kur se trese. Sledno sakam večerva klovnot da izgubi.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Викендов работам, така да од Нгану - Џошуа само на твитер го видов нокаутот.
Навивам за Шуга Шон, станав негов фан откако гостуваше во Шитшоу подкастот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom