K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Од ист тим се. Адесања е мислам од Нов Зеланд ама тренира во Австралија со Александар.
Добра борба, како што рече и коментаторот - Александар има нозе како трупци, 40тина удари по нога му даде , Макс не можеше веќе да гази при крај на борбата цупкаше од болка . Тотално го исфрли до ритам

Колби и Усман исто беше јака борба. Колби рунда ипол со искршена вилица се бореше и тоа подобро од претходните рунди кога не му беше. Како и да е, поетска правда и јака симболика имаше тука, Усман му ја скрши муцката за да не може да јаде толку гомна во иднина :icon_lol:
Волкановски имаше кардио за бар уште 10 рунди :D, а и како што напомена му ги исуши нозете од мавање на Макс.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Баш ми е драго што УФЦ 245 имаше епилог баш како што прогнозирав, со таа разлика што Аманда тепаше на судиска одлука а не со нокаут. За Волкановски кажав, имав некое претчуство дека ќе го освои појасот и по мене сосема заслужено. Ѕвер е момакот, едноставно не им дава на противниците да дишат, постојано им дише у врат ги делка рунда за рунда, и што е најважно не им дозволува да ја играат нивната игра. Што е најинтересно во сите интервјуа пред борбата беше самоуверен во својата победа, со максимален респект кон Макс, чак и најавувајќи на кој начин ќе му се спротистави и тоа и го прикажа на дело. Мора да признаам дека одамна не сум го видел Макс така изгубен, во прашалници, у стилу кој кур се дешава. Му се деси Волкановски дефинитивно. Го утпа со лоу кикови, колку и овој после борбата да не го признаваше тоа, цел свет виде колку штета му нанесе на тој начин. Исто и со движење, боксинг. Комплетно фантастично подготвена тактика и свака му част на Волко. Едвај чекам да видам кој ќе му биде следен противник. За Аманда искрено очекував да биде репреза као со Сајборг и Холм. Реално така и тргна, но едноставно не е нормално што се истрпи во прва рунда Де Рандами. Секоја чест за девојката, покажа срце, издржа пет рунди со Аманда и мора да и се даде признание за тоа. Аманда едноставно ја искористи својата моќ, кога виде дека нема да иде лесно со боксинг, смени тактика, не сакаше да рискира по неколкуте опасни високи кикови од Рандами, и билдаше поени доле. И на крај, баш ми е кејф што Усман му ја запечати устата на Ковингтон, пред се заради неговото бахато понашање, кое не можам да го поднесам. Плус коа го видов моментот со Трамп уше толку ми се стемни. Но, као искрен фан на овој спорт мора да му оддадам признание на борбата која ја пружи, фајтерско срце до коска, атрактивен за гледање, муда до колена, и што се однесува до фајтерскиот дел респект до под. Се на се топ вечер, неспиење до 8, ама вредеше за сите пари.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Одлична карта. Скоро сите борби беа добри.

Можеби Колби требаше да смени стратегија и да проба да го собори, али тоа сега се само хипотези. Кардио - и двајцата на ниво, мене дури и ме изненади Усман со неговото кардио што стварно издржа 5 рунди рамо до рамо со Колби и не гу спушти рацете, патем одлична стратегија со директи во тело, тоа е страшен енерџи дрејнер, значително го успори Ковингтон.
И двајцата упатија одлични и прецизни удари, голем респект што на ниеден не му откажаа колената во тој момент, одлични бради. Малку контрадиктороно и саркастично, но би рекол респект за од Колби сркшена вилица што стварно издржа во последните рунди и се бореше како самурај, покажа срце без разлика на поразот.
И покрај тоа што сметам дека прекинот не беше добар ( Усман употребуваше килави удари и Колби примаше 0 штета во таа ситуација) сепак респект за Усман, ја заврши работата во последите секунди.

Холовеј беше успешно хакнат со тоа киковите, мислам дека во средишните рунди од борбата беше како изненаден од тоа што му го понуди Алекс и беше премногу пасивен и изгубен како што рековте, но во последната рунда покажа brawling кој му беше од корист и успеваше да го башни Алекс. Мислам дека ќе имаше подобри резултати да ако се осмелеше порано.
А Алекс ме изненади со кондицијата, едноставно тоа му донесе и победа, а сите други скилови кои ги покажа ги оставаме настрана.

Аманда е животно, но не само физички туки и во секаков друг психолошки аспект. Знаеше дека е опасно да форсира стендап со опасната Жермеин и употреби борење што и донеси победа.

Ами Алдо бе, срам да ви е што не прокоментиравте ништо за оваа борба! :P
Алдо човече кој ѕвер... искрено не очекував после таков вејт кат да располага со добра кондиција и здрава брада истовремено. Обично после такво симнување на килажа експертите знаат да кажат дека брадата е поранлива и потешко апсорбира удари, но Алдо изеде ссссстрашно добри удари од Мораес, поготово привиот хајкик во почетокот на првата рунда, ептен се виде дека Алдо беше повреден, но Мораес не ја искористи баш најдобро таа ситуација и Алдо брзо се опорави.
Дефинитивно Алдо имаше одличен хајлајт во оваа категорија.
Мораес имаше солиден старт, но од средина на првата рунда па до последните минути од третата ја играше играта од Алдо и се враќаше само наназад, што си доби и штета како резултат. Но пред крајот на борбата како да се ослободи и покажа карактер. И покрај тоа што дискутабилно загуби, Алдо успеа да го искористи рич-адвентиџот над Мораес, но покрај се судиите имаа друг став. :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
И двајцата се брзи и експлозивни и затоа оваа борба ми беше многу интересна од сам момент кога ја букираа.

Мајк Пери беше брутално нокаутиран, и покрај тоа што е тврд и издржлив како челик. Овој Нил изгледа како добар техничар и ќе биде проблем за ростерот. Како што кажа и Роган, скоро никој досега не го турнал Пери на таков начин.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Ми се гледа реванш на Колби и Усман до душа, јака партија прикажаа, дури би се осмелил да кажам дека ако дојдеше до поени ќе тепаше Колби
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Ми се гледа реванш на Колби и Усман до душа, јака партија прикажаа, дури би се осмелил да кажам дека ако дојдеше до поени ќе тепаше Колби
Многу блиску, преблиску беше. Зависи како ќе ги искористеше последните моменти Колби, но до моментот на нокаутот ептен блиску беа, и двајцата имаа свои хајлајти.
По мое... Усман беше нијанса попрецизен и мислам дека ја имаше борбата во секој случај.

А за реванш тешко :D
Знаеш дека ја спукаа со чичко Дејна?
Колби пред борбата рече - "нема шанси Вајт да ми го стави појасот доколку победам, ќе му го треснам од глава" :ROFLMAO:

На секс листа е кај Вајт после ова и тешко за лесен реванш. :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ми се гледа реванш на Колби и Усман до душа, јака партија прикажаа, дури би се осмелил да кажам дека ако дојдеше до поени ќе тепаше Колби
Искочија судиските картички. Тепаше Усман и на поени :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Што мислите кој ќе биде предизвикувач на Алекс следно? Ќе форсира Дејна одма реванш као што спомна нешо, или?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Што мислите кој ќе биде предизвикувач на Алекс следно? Ќе форсира Дејна одма реванш као што спомна нешо, или?
Највероватно ќе има реванш. Ортега требаше со Зомбито да се бори но се повреди ваљда (не сум сигурен). А на негово место Едгар.
Мислам дека се уште нема да го исфорсираат Забит во борба за титула, кој впрочем е голем проспект и ненормален техничар, и мислам дека ќе го мечнат со Родригез, тоа би била одлична борба.

Така да освен брз реванш не гледам како поинаку би одиграле...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ракич - Волкан утре накај 13:00.. Веројатно победникот следен противник на Џонс ако остане во полутешка.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.246
Ракич - Волкан утре накај 13:00.. Веројатно победникот следен противник на Џонс ако остане во полутешка.
Мислам дека победникот од Кори Андерсон и Блахович ќе биде поблиску до борба за појас отколку Ракиќ и Волкан. А можна варијанта е title eliminator борба на победниците од двете борби. Победникот од борбата Ракиќ vs Волкан со победникот од борбата Кори Андерсон vs Блахович.

P.S. A можен е и некој мега фајт Адесанја против Џонс, без разлика на исходот на останативе борби во LHW...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Противник на Џонс ќе биди оној кој Џонс ќе го избери, не заборавајте. :)

Впрочем, Џонс веќе има противник, а тоа е Рејес. Да видиме што ќе испадне од таа борба... Џонс е фаворит, али не се знае, Рејес е опасен противник.

А за следно претпоставувам Блахович со убедлива победа над Андерсон го добива танцот со Џонс.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Лоша, лоша одлука против Ракич!
Мислам дека ударите со нога на Оздемир не го засенија подобриот страјкинг и неколкуте тејкдауни од Ракич.
Но и покрај се беше тесна борба.

Зомбито можно е да добие борба за титула после финишот над Едгар. Претходно имаше добар финиш над Ренато Моикано кој овие од УФЦ го форсираа доста и мислам дека поради тоа би му дале сега ТШ на Зомбито.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
The best vs. the baddest...
Сташен почеток на фајтов ке беше фајт на деценијата и тоа во полза на Бадр со оглед на тоа што Рико преагресивно влезе против човек што има 90% од кариерата нокаут во први две рунди. Прв нокдаун и па памет не му дојде на Рико, втор нокдаун и кога мислев дека тоа е тоа ,,, Бадр сам се повредуе. Абе од кур да си гризне .... се утепа од плачење.... штета.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Ако одеше до 5 рунда можеше Рико уште два пати да падне,а и секако Бадр ќе го земеше на поени,преагресивен стил има Бадр али тоа е.Штета за Бадр Хари,иначе не верувам дека ќе има и трета борба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom