K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Лаки панч може да го сруши Кабиб, не обратно.
Не мора да е само лаки страјк, противникот треба да има солидна одбрана од тејкдаун попомогнат од контра ударци и читање на противникот секако, Фергусон е мн блиску до ова плус и одличен е кога е долу и се брани со лактовите има долги раце :)
Автоматски споено мислење:

Тони мора да добие тајтл фајт дечки не заебавајте. Мислам дека малку останаа тие кои сакаат да го гледаат Тони со Конор, сите сакаат да видат дали сега Хабиб ќе помини и низ Тони или не.
Фак Конор, премногу му се удоволуваше, а сега ако сака реванш нека си го одработи притив Гејџи или Сероне. Јас сум голем фан на Конор али покажа многу лош карактер.
Колку и да сум фан на Конор не се согласувам он да се бори против русинот, едноставно не заслужува после сите гомнарии што ги направи, гледам Гејчи твитнал против него е тоа ке биде занимливо ако испадне некој договор
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не мора да е само лаки страјк, противникот треба да има солидна одбрана од тејкдаун попомогнат од контра ударци и читање на противникот секако, Фергусон е мн блиску до ова плус и одличен е кога е долу и се брани со лактовите има долги раце :)
Автоматски споено мислење:


Колку и да сум фан на Конор не се согласувам он да се бори против русинот, едноставно не заслужува после сите гомнарии што ги направи, гледам Гејчи твитнал против него е тоа ке биде занимливо ако испадне некој договор
Реално, сите го сакаат Конор. Го сакаат дури и од 3 категории. Масвидал го сака, Нејт го сака. Сите го сакаат пошо е мани-фајт.
Али се слагам, најкоректно е за камбек Конор да го чека победникот од Гејџи и Сероне. Али занеме дека UFC ќе направи се' за пари.
 

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Дали можеби знае некој каде во Скопје има часови за боевое самбо?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
ПЕТА не му попушта на Хабиб, ја вмеша и УФЦ



Вест за Хабиб, шампион во лесна категорија, слика од Стипе Миочиќ шампион во тешка. Налет тоа, доста се разликуваат и во физиономијата... Не дека Кајгана е некој саглам сајт, ама и овие банални, бедни, жолта-штампа информации не знаат да ги пренесат консеквентно...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Го ископав случајно, сум го зачувал од некоја хрватска страница, "Профајтстор" пред 7,8 години.

"Najbolji staredown ima Fedor Emelianenko, ne gleda u oči i jako je miran, kao da ide plesati balet. No ima jedna važna stvar. Kada sudac kaže borcima da odu u svoj kut, Fedor odjednom baci pogled prema svojem protivniku, odnosno kroz njega. Takvi pogledi su tipični kod osoba s antisocijalnim poremećajima i kod psihopata. Ne gledaju u vas, već kroz vas. Mnogi borci u tom trenutku shvate da ne žele biti tamo. Zbog pogleda Wanderleija Silve pomisliš, "Ovo će boljeti", a zbog Fedorovog, "Sranje, mogao bih umrijeti." - Dr. Joe Bell, psiholog
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Оваа борба ќе биде долга, прогнозирам 5 рунду.
Голем фан на Витакер таков ми е ко тихи убица не збори многу но кога ќе влезе во ринг е вистински ѕвер го пратам уште од туф, голем борец и јака вилица може да поднесе тешки удари :)
Што се однесува до Стајлбендер ми беше поинтересен на почетокот но како што станува се пославен се повеке ми иде на дислајк иначе страшен ол араунд борец ги чита феноменално противниците и со контра удари им ја крши самодовербата полека но сигурно :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
Оваа борба ќе биде долга, прогнозирам 5 рунду.
Голем фан на Витакер таков ми е ко тихи убица не збори многу но кога ќе влезе во ринг е вистински ѕвер го пратам уште од туф, голем борец и јака вилица може да поднесе тешки удари :)
Што се однесува до Стајлбендер ми беше поинтересен на почетокот но како што станува се пославен се повеке ми иде на дислајк иначе страшен ол араунд борец ги чита феноменално противниците и со контра удари им ја крши самодовербата полека но сигурно :)
Adesanya моментално е најдобриот технички спремен борец како во мма така и во белатор лигата, а стилот е ептен допадлив за гледање. 90% од борците ги добиваат борбите на мускули, мал дел од нив користат мозок кога се во ринг, Adesanya е еден од тие борци кои те прават пуздер од мавање а не трошат премногу физичка сила, замавнува не знаеш дали ќе ти опали нога рака, и која страна. Феномен !!!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Адесања е чудовиште човече.
Роб тргна добро во прва рунда, беше многу побрз и почна да го дофаќа со директи, али доби штета двапати од контра и беше завршен.

Знаев дека Роб ќе биде побрз, али знаев и дека има помека брада и не крепи многу штета, се виде и во борбата со Ромеро. За разлика од него Адесања покажа сега, а и против Келвин дека има челична вилица.

Следно- Борачина.
Би рекол Адесања али Коста има демолирачка моќ и ако го дофати ќе биде wrap!
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Adesanya моментално е најдобриот технички спремен борец како во мма така и во белатор лигата, а стилот е ептен допадлив за гледање. 90% од борците ги добиваат борбите на мускули, мал дел од нив користат мозок кога се во ринг, Adesanya е еден од тие борци кои те прават пуздер од мавање а не трошат премногу физичка сила, замавнува не знаеш дали ќе ти опали нога рака, и која страна. Феномен !!!
Се согласувам во се што кажа капа доле за стајлбендер но и за неговиот тим кој што е еден од најспремните негов соборец е и Волкановски кој ке се бори проти М.Холовеј...
Очекував повеќе рунди но Роб беше фатен јбг се дешава, следна карта која беше за очекување битката на гангстерите? :)
Автоматски споено мислење:

Адесања е чудовиште човече.
Роб тргна добро во прва рунда, беше многу побрз и почна да го дофаќа со директи, али доби штета двапати од контра и беше завршен.

Знаев дека Роб ќе биде побрз, али знаев и дека има помека брада и не крепи многу штета, се виде и во борбата со Ромеро. За разлика од него Адесања покажа сега, а и против Келвин дека има челична вилица.

Следно- Борачина.
Би рекол Адесања али Коста има демолирачка моќ и ако го дофати ќе биде wrap!
Единствено за Коста ке загрижува неговото кардио кое ке мора да го подобри, бидејки како што кажа има демолирачка моќ која со секој удар ке се троши, додека стајлбендер во првите рунди остава простор за читање на противникот со можни контра удари или лег кик со цел да види рупа кое тоа го прави уникатен олл араунд фајтер...
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Се согласувам во се што кажа капа доле за стајлбендер но и за неговиот тим кој што е еден од најспремните негов соборец е и Волкановски кој ке се бори проти М.Холовеј...
Очекував повеќе рунди но Роб беше фатен јбг се дешава, следна карта која беше за очекување битката на гангстерите? :)
Автоматски споено мислење:


Единствено за Коста ке загрижува неговото кардио кое ке мора да го подобри, бидејки како што кажа има демолирачка моќ која со секој удар ке се троши, додека стајлбендер во првите рунди остава простор за читање на противникот со можни контра удари или лег кик со цел да види рупа кое тоа го прави уникатен олл араунд фајтер...
Глупаво од него што форсира борба против Џонс. Ок, имаат многу случен стил, и двајцата не сакаат да бидат удрени и добро им оди во тоа. Но борбата со Џонс не верувам да му донеси успех. Џонс е далеку посилен и во секој клинч Адесања би добил доста штета.
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Глупаво од него што форсира борба против Џонс. Ок, имаат многу случен стил, и двајцата не сакаат да бидат удрени и добро им оди во тоа. Но борбата со Џонс не верувам да му донеси успех. Џонс е далеку посилен и во секој клинч Адесања би добил доста штета.
Не да е глупаво, самоубиство е...
Џонс е легенда во овој спорт и е преголем залак за Адесаниа по нашки кажано уште мн фурни леб да јаде, тоа што го постигна вчера он, Џонс го направи на 23 год :)
Дури и да има борба помеѓу нив не верувам за брзо дека ке биде, средната дивизија е доста интересна и мн луѓе чекаат ред таму, Коста, Канониер...
И самиот изјави пред борбата со Витакер дека сака да ја исчисти дивизијата па да иде нагоре
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
Роб тргна добро во прва рунда, беше многу побрз и почна да го дофаќа со директи, али доби штета двапати од контра и беше завршен.
Adesanya му направи dodge скоро 99% на нападите, дали 2-3 пати го закачи витакер од кои еднаш пред да биде нокаутиран. Пак ќе кажам, има ефикасно движење, не троши енергија, брз и експлозивен е со лева рака во комбо со десна нога, меѓутоа кога замавнува не се знае од која страна ќе го залепи противникот ... според мене еден од најдобрите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom