K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,4%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    583
S

ski

Гостин
Ајде Порие нека тепа али реално со оној кромањонецон Нурмагомедов ке биде тешко.Се надевам Порие ке има добар фут ворк по шо говедоно од Дегенстан е неприкосновен во борење.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Ајде Порие нека тепа али реално со оној кромањонецон Нурмагомедов ке биде тешко.Се надевам Порие ке има добар фут ворк по шо говедоно од Дегенстан е неприкосновен во борење.
Не дека нема шанси Пориер, напротив, има силен удар и секој добар контакт може да му донеси W.
Но според мене нема менталитет за да го издржи притисокот од Хабиб.
Бележи низа победи но во повеќето од нив се мачеше доста. Се мачеше против Гејџи и Алварез, па дури и против Макс.

За разлика од него Фергусон е друг левел, и верувам би му донел далеку поголеми проблеми на Хабиб.

Али тешки се овие прогноси. Ова може да биди нешто слично како Кеин - Вердум. Кеин изгледаше непобедлив а Вердум влезе како голем андердог, но убедливо го истепа, така да...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
S

ski

Гостин
Не дека нема шанси Пориер, напротив, има силен удар и секој добар контакт може да му донеси W.
Но според мене нема менталитет за да го издржи притисокот од Хабиб.
Бележи низа победи но во повеќето од нив се мачеше доста. Се мачеше против Гејџи и Алварез, па дури и против Макс.

За разлика од него Фергусон е друг левел, и верувам би му донел далеку поголеми проблеми на Хабиб.

Али тешки се овие прогноси. Ова може да биди нешто слично како Кеин - Вердум. Кеин изгледаше непобедлив а Вердум влезе како голем андердог, но убедливо го истепа, така да...
Дастин е тип на борец кој не се троши лесно како Конор,мислам дека ке иде на поени би требало ако ги преживее првите две рунди да има некакви мали шанси за победа,али тотално се согласувам дека е тешко да се предвиди.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Али тешки се овие прогноси. Ова може да биди нешто слично како Кеин - Вердум. Кеин изгледаше непобедлив а Вердум влезе како голем андердог, но убедливо го истепа, така да...
Па, и не е баш слично. Кејн веќе беше поразен од дос Сантос претходно, а се бореше против Вердум по подолга пауза поради потешки повреди. Хабиб доаѓа непоразен и injury free, а како што гледам и немал некои проблеми со weight cut.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Па, и не е баш слично. Кејн веќе беше поразен од дос Сантос претходно, а се бореше против Вердум по подолга пауза поради потешки повреди. Хабиб доаѓа непоразен и injury free, а како што гледам и немал некои проблеми со weight cut.
Не се сеќавам дали Кеин се соочи со Вердум после повредите или тие следеа подоцна (против Травис) :/ али небитно, во право си потполно, не баш идентичен пример. Но како и да е Вердум беше андердог тоа време.
Стипе почнаа да го нарекуваат "д бест хевивејт евер"... Статистички да, но прајм Кеин беше друго чудовиште, Стипе нема толкав гас-тенк.

Онтопик- Имаше некои коментари по спцијалниве мрежи во кои стои дека Хабиб изледал потполно исцрпено, пффф...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Кога се збори за ГОАТ, Кабиб треба да се тргне од дискусија апсолутно. Рунда нема изгубено у 28 меча, една рунда еј.

Каков Џонс какви бакрачи, ваква доминација у ниеден спорт не е виден.

Ги унакази, ја уништи категоријава.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Можда да ги порврзеше у 2ра рунда џабот со крошето ќе го кутнеше али тоа беше се.
То е, ако не се врати ГСП, му остануе уште Тони и нека иде пензија.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Куртис Блејдс вечерва со ТКО против Абдуракимов. После поразот од Францис падна на 4-тото место на ранг листата, позади Дос Сантос. Очекувам следно овие двајца да се удрат!
Не знам кои ќе се борат за титила, али Франсис расчисти и со двајцата и највероватно ќе чека тајтл фајт, така да претпоставувам ќе букираат меѓусебна борба за третото место место.

Куртис е ѕвер, одличен борач со слична стратегија на онаа на Хабиб. А едноставна е - сингл или дабл лег и граунд енд паунд. Преголем проблем за Џуниор. Мада Џуниор не е Џастин Вилис или Абдуракимов, и се движи доста но како и да е еднаш ќе го зграпчи... Тешко е да се кажи али повторно не го гледам Џуниор како победник и во оваа борба.

Кога се збори за ГОАТ, Кабиб треба да се тргне од дискусија апсолутно. Рунда нема изгубено у 28 меча, една рунда еј.

Каков Џонс какви бакрачи, ваква доминација у ниеден спорт не е виден.

Ги унакази, ја уништи категоријава.
Ок, 28-0, не е мала работа, респект.
Но кажи ми ги одбраните на титула од Хабиб (и против кого), а јас ќе ти ги кажам оние од Џонс. :icon_mrgr:

Не се занесувајте, Џонс е goat и тоа не е воопшто дискутабилно!
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Куртис Блејдс вечерва со ТКО против Абдуракимов. После поразот од Францис падна на 4-тото место на ранг листата, позади Дос Сантос. Очекувам следно овие двајца да се удрат!
Не знам кои ќе се борат за титила, али Франсис расчисти и со двајцата и највероватно ќе чека тајтл фајт, така да претпоставувам ќе букираат меѓусебна борба за третото место место.

Куртис е ѕвер, одличен борач со слична стратегија на онаа на Хабиб. А едноставна е - сингл или дабл лег и граунд енд паунд. Преголем проблем за Џуниор. Мада Џуниор не е Џастин Вилис или Абдуракимов, и се движи доста но како и да е еднаш ќе го зграпчи... Тешко е да се кажи али повторно не го гледам Џуниор како победник и во оваа борба.



Ок, 28-0, не е мала работа, респект.
Но кажи ми ги одбраните на титула од Хабиб (и против кого), а јас ќе ти ги кажам оние од Џонс. :icon_mrgr:

Не се занесувајте, Џонс е goat и тоа не е воопшто дискутабилно!
Против кого треба? На Конор да му даде реванш ли треба? Реванш се дава во тесна борба коа ќе тепаш со лаки панч или слично, каква смисла има реванш со Конор? Не може да му присмрди наркоманот.
Уште Фергусон и толку е.
Каков Џонс не заебавај.

Џонс со Густафсон висеше да изгуби, со Сантос последниов меч исто се мачеше. Со Белфорт сам не знае како преживеа да не тапка. Ги добива некако али не е тоа ниво на доминација.
Додај го на се тоа допингот :)

Овој нема рунда изгубено, неспоредливи се.
Тоа што го форсира исламот при секоја ебена изјава, секако дека ќе му биде проблем да го прифати НЕисламскиот свет за ГОАТ, ама што е тука е.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.031
Поени од реакции
635
Na rabat na izgubena borba bese Khabib , i samiot ne znam kako prezivea .
Karpa e covekot mozebi stilot e no show za mnogu gledaci , ama covekot o broj 1
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Против кого треба? На Конор да му даде реванш ли треба? Реванш се дава во тесна борба коа ќе тепаш со лаки панч или слично, каква смисла има реванш со Конор? Не може да му присмрди наркоманот.
Уште Фергусон и толку е.
Каков Џонс не заебавај.

Џонс со Густафсон висеше да изгуби, со Сантос последниов меч исто се мачеше. Со Белфорт сам не знае како преживеа да не тапка. Ги добива некако али не е тоа ниво на доминација.
Додај го на се тоа допингот :)

Овој нема рунда изгубено, неспоредливи се.
Тоа што го форсира исламот при секоја ебена изјава, секако дека ќе му биде проблем да го прифати НЕисламскиот свет за ГОАТ, ама што е тука е.
Што зборуваш бе човек?

Кај прочита во мојот пост реванш со Конор?
Иакинта и Барбоса не ги рачунај, не се ни во топ 5. Единствено Конор што му е голем триумф, и еве сега Дастин.

Џонс има 12 одбрани. Дел од имињата:
Кормиер 2 (што сакаш фазла?)
Густафсон 2
Ремпејџ Џексон
Мачида
Шогунот
Сонен
Белфорт
Еванс
Тешеира
Смит и Сантос еве не ги рачунаме како големи победи.

Разликата е огромна!
Џонс има само еден пораз и тоа со дисквалификација.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
S

ski

Гостин
Нурмагомедов растел борејки се со мечки,од самата фаца и градба не личи на човек од денешницава,личи на неандералец кој би требало да живее пред 50000 години,типот не е мма борец туку е медицински феномен на неандерталец кој не еволуирал.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Што зборуваш бе човек?

Кај прочита во мојот пост реванш со Конор?
Иакинта и Барбоса не ги рачунај, не се ни во топ 5. Единствено Конор што му е голем триумф, и еве сега Дастин.

Џонс има 12 одбрани. Дел од имињата:
Кормиер 2 (што сакаш фазла?)
Густафсон 2
Ремпејџ Џексон
Мачида
Шогунот
Сонен
Белфорт
Еванс
Тешеира
Смит и Сантос еве не ги рачунаме како големи победи.

Разликата е огромна!
Џонс има само еден пораз и тоа со дисквалификација.
Ти збориш со кој му биле одбраните. Ете го Конор, ете го Дастин, кој сакаш друг? Фергусон следен е и тоа е тоа.
Ваљда не мислиш дека Нејт Дијаз и слична багра со по 10 порази би му наштетиле.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Ок, 28-0, не е мала работа, респект.
Но кажи ми ги одбраните на титула од Хабиб (и против кого), а јас ќе ти ги кажам оние од Џонс. :icon_mrgr:

Не се занесувајте, Џонс е goat и тоа не е воопшто дискутабилно!
Џонс е гоат ти држи муабетов, но неможеш да ги споредуваш овие две дивизии.

Кабиб буквално се натпреварува сам на своја лига, остана буквално само еден жив човек кој може да се проба со човекот на таа дивизија моментално, а тоа е Тони фергусон.

Според мое мислење може да му наштети повеќе од сите други противници досегашни на Кабиб, но ако и тој меч го добие без загубена рунда русинот, нека се пензионира и тоа е тоа... нема што веќе да се докажува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom