K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
15 април 2006
Мислења
13
Поени од реакции
2
e tuka si malo greska sweden.za Aikidito da reces deka e najdobra vestina e mnogu neubavo.Podobra vestina od aikidoto e Wing Chun Kung Fu a isto taka bi bilo loso da recam deka e najdobra vestina no mozam da recam deka e mnogu podobra od Aikidoto i od mnogu drugi vestini.

Gledaj vaka , aikidoto kako i site drugi borecki vestini si ima svoi prednosti i nikoj ne moze da kaze koja od koja e podobra. Aikidoto e komplicirana borecka vestina za koja treba mnogu vreme da se svati poentata, za razlika od drugite vestini kade sto majstor mozes da bides za nekolku godini ( karate na primer) Taka da ako na mene mi se dopaga Kendo ili pak Kito Ryu Ju Jitsu ili Daitu Ryu Aiki Ju, togas nikoj na mene ne mi dava pravo da sudam koja od ovie vestini e podobra , bidejki site se razlicni sami po sebi na mnogu nacini. Poentata mi bese da kazam deka nema PODOBRA VESTINA.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Аикидото...е многу добра,корисна боречка вештина...за одбрана,за зацврстување на телото....
Главна цел на инструкторите е да се научат начините на кршење на одреден дел на човечкото тело...нормално ако бидеш нападнат..

Порано читав за Аикидото и имав цела книга за него...кој вежби што како...ако ја најдам ке ви искуцам ке читнете:)
 

swallow

UrBaNeBoY
Член од
27 септември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
0
Јас тренирам кик-бокс и топ се осеќам а за аикидото су слушнал дека е заебана вештина :toe:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Епа сакав да се упишам на аикидо, ама испадна дека мн ми е далеку така да нишо. Една другарка се упиша и ми рече дека била цела со модрици, ама задоволна беше, тоа е најбитно
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
K1

Dali nekoj go prati k1 sampionatot??? Mene mi e omilen Badr Hari ,ama trikratniot sampion Semmy Schilt izgleda uste dolgo nema da bide nokautiran.
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Mene mi e omilen Badr Hari ,deckoto e mlad a veke ima tolku mnogu nokauti. Definitivno aktuelniot sampion vo k1 Semmy Schilt uste dolgo nema da bide nokautiran.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Semmy Schilt 4 пат по ред ја освои титулата во к-1, мене од тешкашиве омилен ми е Jerome Le Banner, а од послабиве Kaoklai Kaennorsing
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Боњески и Фејтоза ми се меѓу омилените, Бадр Хари е ѕвер.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Мои фаворити се Енди Сауер, Прамук и Реј Сефо се разбира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom