K-15

Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Да не знае кој е тој скеч - нешто се расправа како во амбасада или незнам што, и има полна редица луѓе, и овој му вика : Шефе, има една странќиња надвор , - Нека влезе, и овој : Оди мури оди !
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.080
Поени од реакции
57.404
Да не знае кој е тој скеч - нешто се расправа како во амбасада или незнам што, и има полна редица луѓе, и овој му вика : Шефе, има една странќиња надвор , - Нека влезе, и овој : Оди мури оди !
Ваљда на овој мислиш ?
На 1:35 е моментот

 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ваљда на овој мислиш ?
На 1:35 е моментот

Е тоа е тоа ! Фала многу :cuc:
--- надополнето: 3 мај 2013 во 13:06 ---
[quote="

А мене ме насмеал овој:
Тошо: абе ти работиш нешто бе, како ти иде животот?
Миле (преправен у наркоман): работам бе, еве намештај продавам, мојот го продадов, па ќе видам сеа нешо на бела техника ќе се пребацам. :pos: :pos: :pos:[/quote]
Некој да ми даде линк и од овој скеч?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.080
Поени од реакции
57.404
Е тоа е тоа ! Фала многу :cuc:
--- надополнето: 3 мај 2013 во 13:06 ---
[quote="

А мене ме насмеал овој:
Тошо: абе ти работиш нешто бе, како ти иде животот?
Миле (преправен у наркоман): работам бе, еве намештај продавам, мојот го продадов, па ќе видам сеа нешо на бела техника ќе се пребацам. :pos: :pos: :pos:
Некој да ми даде линк и од овој скеч?

 
R

Roten 96

Гостин
Знае некој кој е тој скеч-кога цацко нешо работи надвор и Миле скришно доаѓа ке го уплаши и овој цацко ке извика пу оп де бре Миле од памет ме извади па после нешто за кучето и жената ке зборуваат...кучето ке престане да лае ако го пуштиш внатре а жената не така некако беше :D
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Го знае DaniBMW, да се уклучи и ќе ти го прати :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.080
Поени од реакции
57.404
Знае некој кој е тој скеч-кога цацко нешо работи надвор и Миле скришно доаѓа ке го уплаши и овој цацко ке извика пу оп де бре Миле од памет ме извади па после нешто за кучето и жената ке зборуваат...кучето ке престане да лае ако го пуштиш внатре а жената не така некако беше :D
Го знае DaniBMW, да се уклучи и ќе ти го прати :D

Ми звучи познато, но неможам да се сетам точно на скечот :)
Би требало да е некој од поновите, така ? Ај ако се сеќаваш на амбиентот во скечот, пиши збор-два...па ќе пробаме да го најдеме :)
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Знае некој кој е тој скеч-кога цацко нешо работи надвор и Миле скришно доаѓа ке го уплаши и овој цацко ке извика пу оп де бре Миле од памет ме извади па после нешто за кучето и жената ке зборуваат...кучето ке престане да лае ако го пуштиш внатре а жената не така некако беше :D
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Не знам дали е за верување, ама секој ден обавезно гледам по 20 скеча ама баш секој ден и тоа прегледани ми се по 1000 пати, а пак се смеам :) Никогаш нема да ми здосадат, ми го продолжуваат животот секој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom