Kуќи опседнати од духови?

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што е со куќата на Водно? (средно водно мислам дека беше)
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
37
blagodaren sum za dobrava informacija ke se potrudam da dojdam skopje mada ke mi treba pomos okolu mestopolozbata ama ne e strasno
bi sakal da slusnam podetalno za sluckite no vo naredna prilika blagodaram uste ednas
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Не знам дали сте слушнале за куќата на стравот у населба Радишани...На сите им прпаше да влезат..Ама се договоривме некако да се собереме едно 10 души и да влеземе..Коа влеговме,внатре најдовме маски фантомки,мапи бележени со симболи од Учк,и стол со јаже на него..
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Не знам дали сте слушнале за куќата на стравот у населба Радишани...На сите им прпаше да влезат..Ама се договоривме некако да се собереме едно 10 души и да влеземе..Коа влеговме,внатре најдовме маски фантомки,мапи бележени со симболи од Учк,и стол со јаже на него..
koga se slucuvalo vleguvanjeto vo kukjata,i dali e toa starata kukja na 3ti vlez koja e sega renovirana?
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
koga se slucuvalo vleguvanjeto vo kukjata,i dali e toa starata kukja na 3ti vlez koja e sega renovirana?
Негде 2004 година влеговме..Куќата е на трети влез на крајот скроз горе..Не знам дали е реновирана,не сум бил таму одамна..
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
koga se slucuvalo vleguvanjeto vo kukjata,i dali e toa starata kukja na 3ti vlez koja e sega renovirana?
Таа е и смешки е што мораше некој да си направи приказна со неа иако благе везе немаше куќата:)
Негде 2004 година влеговме..Куќата е на трети влез на крајот скроз горе..Не знам дали е реновирана,не сум бил таму одамна..
Да не имаше и ходник од подрумот што водеше до гробиштата во Радишани;)барем така не лажеа нас.
Реновирана си е куќата колку што знам и си живеат луѓе така да можеме репортажа да направиме дали има нешто:eek:
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Таа е и смешки е што мораше некој да си направи приказна со неа иако благе везе немаше куќата:)
Да не имаше и ходник од подрумот што водеше до гробиштата во Радишани;)барем така не лажеа нас.
Реновирана си е куќата колку што знам и си живеат луѓе така да можеме репортажа да направиме дали има нешто:eek:
Тебе ако те лажеле мене не..Ние влеговме,најдовме што најдовме,и се дадовме на Горан-Резервист Војник што ли е(живее на втори влез)....А луѓе не верувам дека живеат таму,зашо таа куќа не се знае по добро..Зошто некој баш у таа пустина,на тој крај,би реновирал и би живеел во таква куќа!?Тебе ти било страв да влезеш да видиш,па морало некој да ти кажува(да те лаже)?Или шо? :P
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Тебе ако те лажеле мене не..Ние влеговме,најдовме што најдовме,и се дадовме на Горан-Резервист Војник што ли е(живее на втори влез)....А луѓе не верувам дека живеат таму,зашо таа куќа не се знае по добро..Зошто некој баш у таа пустина,на тој крај,би реновирал и би живеел во таква куќа!?Тебе ти било страв да влезеш да видиш,па морало некој да ти кажува(да те лаже)?Или шо? :P
Пријателе,ќе ти платам карта за 57 дојди па види,ако јас лажам тоа што ќе го видиш нема да те излаже.
Има таму изградено куќи.куќи а таа куќа е како и сите останати изградена така да не знам што повеќе да ти докажувам???
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Пријателе,ќе ти платам карта за 57 дојди па види,ако јас лажам тоа што ќе го видиш нема да те излаже.
Има таму изградено куќи.куќи а таа куќа е како и сите останати изградена така да не знам што повеќе да ти докажувам???
abe kukata sto bese stara bese,i ja vikaa kukja na stravot,cela bese obrasnata so suma,korenja.eden drugar se kaci na krov i propadna,ova e pred edno6-7godini.posleden pat koga bev nataka kukjata nemozev da ja prepoznam renovirana e cela a i okolu nea se imat izgradeno mnogu drugi kuki.e sea dali zivee nekoj i dali nesto se slucuva stvarno pojma nemam
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
abe kukata sto bese stara bese,i ja vikaa kukja na stravot,cela bese obrasnata so suma,korenja.eden drugar se kaci na krov i propadna,ova e pred edno6-7godini.posleden pat koga bev nataka kukjata nemozev da ja prepoznam renovirana e cela a i okolu nea se imat izgradeno mnogu drugi kuki.e sea dali zivee nekoj i dali nesto se slucuva stvarno pojma nemam
E па што му докажувам јас на овој цело време,кажи му дека си е куќа како сите останати и дека нема ни страв ни ништо:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Аман бе со таа куќа од Радишани ја отупевте. Нема ништо таму. Ја направивте којзнае што.....
 

Utopian

Neporazen
Член од
2 април 2011
Мислења
47
Поени од реакции
33
Da ne znae nekoj nekakov opsednat objekt vo prilep? bi vi bil blagodaren na informacijata.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Се изначитав дечки, да ви кажам од некои случки тотално се извадив од памет па дојде ред ете и јас да пишам. Се гледа дека многу од членовите немаат прочитано се што е пишано на темава па по 100 пати збореле за куќата у Црниче, градинката у Гази Баба, Битола- крстот кој никогаш не можеш да го покриеш и сл.

Јас сум freak за вакви дешавки и обожавам да споделувам мислење со луѓе кои веруваат дека има нешто што постои, луѓе кои увиделе нешто .
Јас ќе ви кажам две случки.Една е моја, една на другар.
Со типот бевме заедно на НГ и таму по некоја случајност паднавме на тема духови.Тој малце д'тка и ми кажа дека тој проблем му се појавил откако видел дух кај мајка му во Драчево (неговите се разведени) .Како што седел на каучот во дневната и гледал ТВ, наспроти него до плакарот седел на фотеља човек, на кој се се препознавало, но лик немал.Ми го опиша детално дечкото како бил облечен и како стоел. Но лик немал како што кажав.Неколку пати за некои 5 мин ги протрил очите, ги затварал и отварал бидејќи не му се верувало.На крај прашал : И што сега? Тогаш човеков станал и како силуета се извил нагоре накај таван и го снемало.

Мојата дешавка е слична, но рачунајте не пијам алкохол и не се дрогирам ( нити некогаш сум земала нешто слично).
Во 2009 година додека јас се расправав со мојот екс по телефон, седев на тераса, а вратата од терасата ми е со прозор до пола.Од надвор се гледа цела кујна (така ми е распоредот) и од кујна цела тераса.
Значи како што се дерам во 00:10 ч. нервозна поради глупости се загледувам во баба ми која мн чудно ме гледаше и стоеше во кујната до шпоретот.Мислев дека ме шпиунира.Полека околу 5 мин. се местев со намера да ја исплашам за друг пат да не ме прислушкува, но чудно ми беше што беше доста „дотерана“ за спиење.Носеше суќна црна и сиво-црна блуза.Наравно ликот не го видов. Претпоставувајќи дека е баба ми, по 5 - 6 мин. отварам врата да ја исплашам и одеднаш жената ја нема! Се растрчав по дома да ја бркам мислејќи дека е баба ми сеуште и само си ја разбудив жената од спиење кога и запалив светло. Бев преплашена до коски.Башка следниот ден кога малку повеќе му објаснив на бившиот бидејќи вечерта бев потресена ми рече дека гарант стоела позади мене и од рефлесија на месечината се одразувала во кујна. Е ме доутепа.
Секогаш сум верувала во духови, егзорцизми, демони, опседнатост и мн сум пратела документарци и истражувања.Темава е топ! :vozbud::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom