Kсамил

Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Мислам дека беше околу 60 евра превозот. Имаш еден куп луѓе на самото место каде што ќе те остави автобусот кои издаваат соби/апартмани и за тоа ич да не му ја мислиш. Јас бев втората половина од август и тогаш можеше да се начекаат соби од 5/6 евра нагоре.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
Мислам дека беше околу 60 евра превозот. Имаш еден куп луѓе на самото место каде што ќе те остави автобусот кои издаваат соби/апартмани и за тоа ич да не му ја мислиш. Јас бев втората половина од август и тогаш можеше да се начекаат соби од 5/6 евра нагоре.
Za 5 eur vo vizba kaj ajvarot ili vo trloto kaj kozite. 2013 bev i vo avgust po 25-30 eur nema studio .
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Bev lani vo Ksamil znaci imase apartmani luksuzno namesteni po 35 evra ali vo centarot na 20 minuti od plazata.Nie bevme odma do sto bi rekle nie gradskata plaza 30 evra studio pogled neverojaten.Ali se vrativ posle 5 dena pominati tamu a se izbanjav samo tri pati.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Дечкoтo бaрa сoби, a не aпaртмaн пa зaтoa и му јa кaжaв тaa ценa. Јaс плaтив 20 еврa oд нoќ вo aпaртмaн нa 4-5 минути oд плaжa вo кoи кoмoтнo мoжеше дa сoбере трoјцa. Чoвекoт штo ги изнaјмувaше се викa Тoни и имaте препoрaкa oд мене зa сместувaње кaј негo
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Дечкoтo бaрa сoби, a не aпaртмaн пa зaтoa и му јa кaжaв тaa ценa. Јaс плaтив 20 еврa oд нoќ вo aпaртмaн нa 4-5 минути oд плaжa вo кoи кoмoтнo мoжеше дa сoбере трoјцa. Чoвекoт штo ги изнaјмувaше се викa Тoни и имaте препoрaкa oд мене зa сместувaње кaј негo
Ima li kafana pokraj plazata vo negova sopstvenost?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Пoјмa немaм зa тoa. Тoни Челиo мислaм декa беше дечкoтo.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
U istata vila bev i jas.Na ubavo mesto e blisku do plazata i prodavnicite.Ima kafana vo blizina na villa.Negova sopstvenost.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Местово ми се допаѓа многу вака по слики што гледам на интернет и според ривјуата на booking.com, па ме интересира дали може да се помине еден солиден одмор таму? Не ми е битно ноќен живот бидејќи сакам да одам стварно да се одморам и мозокот да го пуштам на пасење. За ноќен живот не е проблем да се отиде до Саранда на пример ако веќе стварно имам желба да одам. Има ли убави плажи во Ксамил, чиста вода итн? Какви се цените?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Сплавот е сплав, никако не е траект, значи е нешто ко 30 празни буриња споени и врз нив наредено даски-штици и на тој начин е добиен сплав. Поврзан е со сајла од едниот до другиот крај и еден батка со рука со макара(Или некое моторче) влече додека не се помине водената површина. легално тешко дека е нешто ко полулегален премин мене ми личеше, има само ценовник за каква кола колку а колку тежина е дозволено не се знае(вајда они си знаат од искуство), на сликава превезуваат 1комбе ама јас кога бев не стиснаа 6 или 8 коли не ми текнува најубаво.
Прегледај го приврзокот 120165
ne e lošo koga si na splavot na glava maska za nurkanje da staviš a i perai ne e na odmet:D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Местово ми се допаѓа многу вака по слики што гледам на интернет и според ривјуата на booking.com, па ме интересира дали може да се помине еден солиден одмор таму? Не ми е битно ноќен живот бидејќи сакам да одам стварно да се одморам и мозокот да го пуштам на пасење. За ноќен живот не е проблем да се отиде до Саранда на пример ако веќе стварно имам желба да одам. Има ли убави плажи во Ксамил, чиста вода итн? Какви се цените?
Плажите се убави но се вештачки направени но сепак песокот е добар. водата е многу чиста, сабајле мерак е првиот да ја пробаш пред да ја замаглувуаат.
има дообри патеки за шетање ноќе, цените се ептен доле, барем кај тие ресторани кај што бев јас.
мене особено ми се допаѓаше таа плажата која гледа кон островот ама никако не успеав да резервирам.
Освен што е далеку а патот е малце авантуристички друга замерка неможам да најдам, ако не бараш ноќен живот.
Јас тогаш најдов 25 евра апартман за двајца.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Малку е терет со тоа лежалките, барем лани беше. Сите беа резервирани по 10тина дена, речиси да не можеше да се најде слободна човек да си плати фино лепо и да се оптегни. Наодручен онаму на кај 5 беше друго, тогаш имаше лежалки.

Имаш плажи каде водата е за нигде, но имаш и места како од рајот со бистра проѕирна вода низ која можеш да го гледаш дното. Цените се апсолутно прифатливи. Како во Македонијава да речам скоро идентични. И ако појдиш во Ксамил, да не пропушташ да пиеш кафе на зајдисонце на едно местенце ко на висинка од десната страна на селото, нз како го викаа. Перверзии е, буквално од зад планила гледаш како си заминува Сонцето и цело небо е пред тебе, онака чист поглед, Додуша 100 денарчиња на нашки беше макијатото, ама и 5 пати да платев фазла, пак немаше да зажалам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Местово ми се допаѓа многу вака по слики што гледам на интернет и според ривјуата на booking.com, па ме интересира дали може да се помине еден солиден одмор таму? Не ми е битно ноќен живот бидејќи сакам да одам стварно да се одморам и мозокот да го пуштам на пасење. За ноќен живот не е проблем да се отиде до Саранда на пример ако веќе стварно имам желба да одам. Има ли убави плажи во Ксамил, чиста вода итн? Какви се цените?
Ако си за таков одмор, би ти се допаднал Ксамил. Лани бев и убаво си поминавме. Цената беше 220 евра за 8 ноќевања мислам, со вклучен превоз, со агенција Балкан Нет. Имаат овие ептен искуство со Албанија така да можеш да прашаш што и како нудат за годинава.
 
C

cige

Гостин
Ако си за таков одмор, би ти се допаднал Ксамил. Лани бев и убаво си поминавме. Цената беше 220 евра за 8 ноќевања мислам, со вклучен превоз, со агенција Балкан Нет. Имаат овие ептен искуство со Албанија така да можеш да прашаш што и како нудат за годинава.
Има ли кај да се седне гиро да се касне или нешто слично?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Има ли кај да се седне гиро да се касне или нешто слично?
Уфф да! Таму го пробав најдоброто гиро што сум го јадел до сега. Беше околу 70 ден. и малку е помало од што си јадел Грција на пример. Ама ќе си земеш 2 и решен проблем. И тоа го откривме последната вечер пред да си одиме. Каснав едно на лице место и едно си зедов за во вилата. Навечер, свежо, на тераса, си уживав во еден од најдобрите вкусови досега, ептен ми се погоди, право уживање. Чувство што ќе го паметам. Секогаш сега кога ќе јадам нешто убаво си викам: Еее колку убаво јадењево, како гирото во Ксамил :P

Инаку имаш пицерии, рибни ресторани, мали кафанчиња, маркети, пошта, банка, пазарче покрај главната улица итн...има се што ти треба. Дури и интернет имаше во вилата каде што бевме ние. И клима вклучена во цената. Само со топлата вода чат-пат имаше проблеми поради поголемата потрошувачка, ама проблем преку кој може да се помине ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom