Iron Maiden

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
добро де ... и мајкл џексон собра преку 1.200.000 луге па шо !

а за москва 1991 ... свират и Pantera i Ac/Dc .. па сеа види колку публика може да се собере тука :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Monsters of Rock, не е за оставање. :)

Риспект за Мејден, меѓу основоположниците на металот се.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
ne bi izgledal denes metalot vaka a i mnogu grupi nemase da postojat da ne bea maiden

a zaboraviv nesto tapanarot na metalika koa bil pomlad gi slusal bas maiden i od niv dobil zelba za tapani
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Епа Џејмс и Ларс се запознале во продавница за плочи кога буричкале низ плочите на Мејден. :)

После дошол Бартон, па Мустејн. Енд Металика was born. :)

Тенкс то Ајрон Мејден. :wink:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
tocno taka

samo edo ne mi e jasno zasto tolku im e interesno nozete da gi kacuvaat na zvucnicite napred
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
..."two minutes to midniht", e mojata omilena pesna, Yan-majstor na tercata vo solo svirenje na el.gitara.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
еден од мојте омилени бендови. обожавам ги , а испуни ми се вечната желба да ги видам у живо, риспект
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Со Мејден почнав да слушам метал РАн ту де хилс!
Со Мејден останав.
Со Мејден ќе продолжам.

Едноставно претставуваат богови на хеви металот:):):)
Бев во Белград да ги гледам,и мислам дека ќе одам бар уште еднаш да ги гледам во животов:) Едноставно се будам и заспивам со нив.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Овој тип на музика баш и не го слушам(ич не го слушам) ама од Iron Maiden имам неколку песни шо си ги слушав од време на време порано...ран ту д хилс ми беше омилена :)
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
Koлку само мрзам вакви постови.Незнаеш ни rulez да напишеш ко шо треба..Иначе и мене Мејдени ми се една од омилените групи и причина ради која слушам метал.Стварно сум импресиониран од нивната музика,само коа бев у Белград,некако ,без душа ми свиреа..Изгледа 20-25 години свирење,сепак си го прави своето.Ама само напред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom