iPhone 6S и iPhone 6S Plus

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Мнгоу грешиш,има еден куртон видеа пребарај како сакаш.Не е побрз.Докажано е пребарај видеа speed test че видиш самиот,поз фанбој.
Хехе ајде важи :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
овие што коментираат или никогаш не користеле iphone или во ерата на 6s koristat 3g друг логичен одговор нема
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
овие што коментираат или никогаш не користеле iphone или во ерата на 6s koristat 3g друг логичен одговор нема
Според сите информации што ги имам истражено,Samsung S6 Edge е појак скоро во било кој начин од Ајфонот.Вистината е вистина.Фанбојс еве ви :kuracc:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Според сите информации што ги имам истражено,Samsung S6 Edge е појак скоро во било кој начин од Ајфонот.Вистината е вистина.Фанбојс еве ви :kuracc:
Пак трескаш глупости дај не се брукај више, ја не ги сакам епл ама реалноста е таа

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.500
Поени од реакции
40.440
interesni ste mi so ovie stavovi, samsung se pojaki od ajfon, ajfonot e mnogu pooptimiziran od samsung iako toj e mnogu hardverski pomoken hehe, nobody cares, ti ako kupis premium telefon kako s6 ili 6s nema da primetis nikakva razlika vo brzina i slicno, prosecen korisnik ne go interesiraat benchmarkovi, nego go interesira dali moze fejsbuk da otvori, instagram i toa.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Кој што сака нека збори се заљубив во телефонот...Никој тоа не го прави подобро од Apple. Сите видовме Самсунг и другите како одат освен делот за перформанси или што и да е...
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Од сето она што го видов за S моделот , сметам дека повторно се иновативно во она што во моментот се нуди за продажба . Apple ја продолжува традицијата да импресионира и совршено оптимизира хардвер и софтвер . Тоа ќе се покажи уште повеќе во иднина , ја погодија професионалната маса кој се занимава со графика , дизајн и продукција со новиот Ipad pro . Дополнително ќе се радуваме на совршенствата од Apple .
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да ти кажам само таблетот им вреди, другото ајфонот им е во место веќе 5 години 1Gb рам, батерија 1800mA, глупирање со 3D тач демек они го измислиле, ти радувај се али ја не сум овца да ме прават епл во здрав памет, моментално Ноте 5 е далеку подобра куповина од оваа скапаница на епл

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Според сите информации што ги имам истражено,Samsung S6 Edge е појак скоро во било кој начин од Ајфонот.Вистината е вистина.Фанбојс еве ви :kuracc:
Да има појаки перформанси во него, но ако имаш 4xGeForce Titan + 128 GB Ram + 3x Intel Xenon и сето тоа е на Windows 95 добиваш вистинско срање.

Порано Samsung се вадеа дека за поефтини пари добиваш подобро. Единствено точно беше тоа што е поефтино. Но веќе не е.
Така да со Самсунг каде што го плаќаш повеќе па и добиваш послаб телефон :pos:

Еве ѓи следните точки зошто iPhone е подобро од Samsung

*iOS место Android - Докажано подобар, ФАКТ. - Не е полн со срање без врска апликации. Бидејќи оперативниот на iPhone е лесен и е опмизиран премногу за хардверот кој го користи, никогаш нема ни малце да залагува. Прво искуство со S6 во Т-Mobile ми се утепа од сецкање, delay и кочења. Типичен Андроид.

*Грижа за корисници - Ти се расипе iPhone? (Иако многу ретко дека ќе ти се расипе) Го носиш во Apple Store, ти даваат нов. На другар 5s му падна и екранот почна да му заебава, во Apple Store му дадоа нов 6ка без проблем - Ова сонувај го со Samsung телефон. Updates стигаат дури и за 4S, телефон кој искочи скоро пред 4-5 години. Андроид телефон дека ќе добие Update пред 4-5 години? НИКАД.

*Premium Design и Premium Build Quality - До вечра Самсунг правеа пластика, сега почнаа нешто да прават подобро и одма цената ја кренаа. iPhone прават со највисокиот квалитет на материјал

И многу други работи...

Јас пред iPhone 6 имав Андроид телефони (Nexus 5, Xperia SP, HTC One X+ итн..), дур не фатив iPhone во рака не сум знаел што сум пропуштал до сега.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да има појаки перформанси во него, но ако имаш 4xGeForce Titan + 128 GB Ram + 3x Intel Xenon и сето тоа е на Windows 95 добиваш вистинско срање.

Порано Samsung се вадеа дека за поефтини пари добиваш подобро. Единствено точно беше тоа што е поефтино. Но веќе не е.
Така да со Самсунг каде што го плаќаш повеќе па и добиваш послаб телефон os:

Еве ѓи следните точки зошто iPhone е подобро од Samsung

*iOS место Android - Докажано подобар, ФАКТ. - Не е полн со срање без врска апликации. Бидејќи оперативниот на iPhone е лесен и е опмизиран премногу за хардверот кој го користи, никогаш нема ни малце да залагува. Прво искуство со S6 во Т-Mobile ми се утепа од сецкање, delay и кочења. Типичен Андроид.

*Грижа за корисници - Ти се расипе iPhone? (Иако многу ретко дека ќе ти се расипе) Го носиш во Apple Store, ти даваат нов. На другар 5s му падна и екранот почна да му заебава, во Apple Store му дадоа нов 6ка без проблем - Ова сонувај го со Samsung телефон. Updates стигаат дури и за 4S, телефон кој искочи скоро пред 4-5 години. Андроид телефон дека ќе добие Update пред 4-5 години? НИКАД.

*Premium Design и Premium Build Quality - До вечра Самсунг правеа пластика, сега почнаа нешто да прават подобро и одма цената ја кренаа. iPhone прават со највисокиот квалитет на материјал

И многу други работи...

Јас пред iPhone 6 имав Андроид телефони (Nexus 5, Xperia SP, HTC One X+ итн..), дур не фатив iPhone во рака не сум знаел што сум пропуштал до сега.
Мех ај во друга прилика

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Кој не користел иос појма нема ништо и не споредувајте андроид и иос иос е попаметен и одвас
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
какви се тие xenon процесори?

+ сите smartphone-и се срање. само некои се прескапо срање.
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Да има појаки перформанси во него, но ако имаш 4xGeForce Titan + 128 GB Ram + 3x Intel Xenon и сето тоа е на Windows 95 добиваш вистинско срање.

Порано Samsung се вадеа дека за поефтини пари добиваш подобро. Единствено точно беше тоа што е поефтино. Но веќе не е.
Така да со Самсунг каде што го плаќаш повеќе па и добиваш послаб телефон :pos:

Еве ѓи следните точки зошто iPhone е подобро од Samsung

*iOS место Android - Докажано подобар, ФАКТ. - Не е полн со срање без врска апликации. Бидејќи оперативниот на iPhone е лесен и е опмизиран премногу за хардверот кој го користи, никогаш нема ни малце да залагува. Прво искуство со S6 во Т-Mobile ми се утепа од сецкање, delay и кочења. Типичен Андроид.

*Грижа за корисници - Ти се расипе iPhone? (Иако многу ретко дека ќе ти се расипе) Го носиш во Apple Store, ти даваат нов. На другар 5s му падна и екранот почна да му заебава, во Apple Store му дадоа нов 6ка без проблем - Ова сонувај го со Samsung телефон. Updates стигаат дури и за 4S, телефон кој искочи скоро пред 4-5 години. Андроид телефон дека ќе добие Update пред 4-5 години? НИКАД.

*Premium Design и Premium Build Quality - До вечра Самсунг правеа пластика, сега почнаа нешто да прават подобро и одма цената ја кренаа. iPhone прават со највисокиот квалитет на материјал

И многу други работи...

Јас пред iPhone 6 имав Андроид телефони (Nexus 5, Xperia SP, HTC One X+ итн..), дур не фатив iPhone во рака не сум знаел што сум пропуштал до сега.
Еве ви оригинален фанбој.Значи имав прилика да ги споредам двете да ги наречам ''машини'',и воедно Самсунгот беше побрз во се,Појака камера,побрзо ги отвараше апликациите,подобро ми беше на самсунгот да играм игри.А шо можам да ти кажам дека навечер со ајфонот камерата беше срање,срање.Самсунгот беше 3 пати подобар.А то што зборуваш дека се преполни со безкорисни апликации,не.Баш спротивно,скоро на сите Андроид телефони ти се најосновните.Самсунг те остава ти да го распознаеш и да го уредиш како што сакаш,потполна слобода,кај Ајфоните не е така.Највисок квалитет прават Apple ? Океј,појди drop test пребарај Samsung vs iPhone и че согледаш самиот што се случува.Прво нешто што че пукни ако падни одзади на Ајфонот е камерата.Однапре ако падни фрли го поарно.И не плачи сега ами има маски стрижена бричена,едно можам да кажам дека за Паметни корисници=Самсунг,Прости Корисници=Ајфон.Ако мислиш дека Самсунг е пластика тогаш фанбој би рекол дека Ајфонот е влакно од куров.
*grabs popcorn*:ojeaa::kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom