iPhone 6S и iPhone 6S Plus

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
iphone е за VIP личности, не е за обичните смртници
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
нее мерило ? а според тебе шо е мерило за перформанси ? 64гб рам?

за разлика од сафари , луѓе се жалат на цел АНДРОИД. значи срамота е да праиш споредба иос со андроид

те прашав дали си користел некогаш епл производ , сум ги корсител и двата и затоа кажувам , а ти читаш нешто али појма немаш ни сам шо читаш

сакаш да ми кажиш дека после 1-2 апдејти андроидот не кочи ? или нешто со ников ме плашиш хакерски ?

оти не кочи андроид затоа на xda developers секој втор ден кастом ром имаш за секој срање телефон со андроид
Ај молим те кој тоа се жали на цел андроид? ма немој молимте срамота било да правиш споредба андорид и ајос види мајката па до лани ајос немаше ни вистински мултитаскинг,ептен сега го добија со IOS 9 и тоа бледа копија од андорид.
Да кажам дека андорид после секој апдејт не кочи, тоа што некој ОЕМ произведувачи намерно го успоруваат за да го купиш новиот модел тоа е друга тема на муебает.
Што е битно тоа дали користам ајфон или не ако толку те интересира користи мојата жена 5s знам што гомно е и дека во денот по 2-3 пати се полни телефонот нели пошто ајос е многу добро оптимизиран,иначе купувам телефони со слична цена како ајфонот најчесто купувам само нотевци еве и ова ако те интересира, Да мерило за перформаси е рам телефонот со 2ГБ рам ке биде далеку далеку по флуден и нема често да прави релоад на апликации, тоа што има тиња нанд е друга приказна, а па да не збораувам за префлување музика од компјутер на телефон мора да имаш ајтунс па да се тормозиш 30 мин за да префлиш неколку песни

Така да ја не се бунам за цената колку кошта пошто нотево е слична цена како новиов ајфон ама барем го плакам и знам дека ке имам топ хардвер во 2015/2016 години тука е рамото и најбитно новиот над на самсунг и новиот ексенос процесор кој е звер во секој поглед
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Ај молим те кој тоа се жали на цел андроид? ма немој молимте срамота било да правиш споредба андорид и ајос види мајката па до лани ајос немаше ни вистински мултитаскинг,ептен сега го добија со IOS 9 и тоа бледа копија од андорид.
Да кажам дека андорид после секој апдејт не кочи, тоа што некој ОЕМ произведувачи намерно го успоруваат за да го купиш новиот модел тоа е друга тема на муебает.
Што е битно тоа дали користам ајфон или не ако толку те интересира користи мојата жена 5s знам што гомно е и дека во денот по 2-3 пати се полни телефонот нели пошто ајос е многу добро оптимизиран,иначе купувам телефони со слична цена како ајфонот најчесто купувам само нотевци еве и ова ако те интересира, Да мерило за перформаси е рам телефонот со 2ГБ рам ке биде далеку далеку по флуден и нема често да прави релоад на апликации, тоа што има тиња нанд е друга приказна, а па да не збораувам за префлување музика од компјутер на телефон мора да имаш ајтунс па да се тормозиш 30 мин за да префлиш неколку песни

Така да ја не се бунам за цената колку кошта пошто нотево е слична цена како новиов ајфон ама барем го плакам и знам дека ке имам топ хардвер во 2015/2016 години тука е рамото и најбитно новиот над на самсунг и новиот ексенос процесор кој е звер во секој поглед
ај не лажи. како може такви невистини да кажуваш. ајфонот не чинел. ти дали воопшто во животот си допрел ајфон. не знаеш какво е чувството кога за првпат во раце ќе земеш ајфон. па тоа не се опишува, тоа е едно прекрасно, магично чувство. осеќаш блажена топлина низ целото тело. дури и ерекција добиваш.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ај не лажи. како може такви невистини да кажуваш. ајфонот не чинел. ти дали воопшто во животот си допрел ајфон. не знаеш какво е чувството кога за првпат во раце ќе земеш ајфон. па тоа не се опишува, тоа е едно прекрасно, магично чувство. осеќаш блажена топлина низ целото тело. дури и ерекција добиваш.
Тоа викам и ја кога ке го земам на женава да го пдрнкам малце ми иде некоја тежина и ме тера на повраќање
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ај молим те кој тоа се жали на цел андроид? ма немој молимте срамота било да правиш споредба андорид и ајос види мајката па до лани ајос немаше ни вистински мултитаскинг,ептен сега го добија со IOS 9 и тоа бледа копија од андорид.
Да кажам дека андорид после секој апдејт не кочи, тоа што некој ОЕМ произведувачи намерно го успоруваат за да го купиш новиот модел тоа е друга тема на муебает.
Што е битно тоа дали користам ајфон или не ако толку те интересира користи мојата жена 5s знам што гомно е и дека во денот по 2-3 пати се полни телефонот нели пошто ајос е многу добро оптимизиран,иначе купувам телефони со слична цена како ајфонот најчесто купувам само нотевци еве и ова ако те интересира, Да мерило за перформаси е рам телефонот со 2ГБ рам ке биде далеку далеку по флуден и нема често да прави релоад на апликации, тоа што има тиња нанд е друга приказна, а па да не збораувам за префлување музика од компјутер на телефон мора да имаш ајтунс па да се тормозиш 30 мин за да префлиш неколку песни

Така да ја не се бунам за цената колку кошта пошто нотево е слична цена како новиов ајфон ама барем го плакам и знам дека ке имам топ хардвер во 2015/2016 години тука е рамото и најбитно новиот над на самсунг и новиот ексенос процесор кој е звер во секој поглед

за првите 2 болда (ти ми кажуваш дека си читал на интернет???) немој да се брукаш со вакви глупости жити господ :)))))


епа тоа е шо треба да сватиш дека на андроид му треба многу повеќе ресурси пријателе за да работи. значи ајфон раб со 1гб рам мазно брзо перфектно. со твојте 2 гб рам можиш да работиш до следниот апдејт на андроид :))) а после тоа слободно отвори пазар3 или оди до најблиската канта :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
за првите 2 болда (ти ми кажуваш дека си читал на интернет???) немој да се брукаш со вакви глупости жити господ :)))))


епа тоа е шо треба да сватиш дека на андроид му треба многу повеќе ресурси пријателе за да работи. значи ајфон раб со 1гб рам мазно брзо перфектно. со твојте 2 гб рам можиш да работиш до следниот апдејт на андроид :))) а после тоа слободно отвори пазар3 или оди до најблиската канта :)
Пак зборуваш небулози не сакам да офтопикуваме до толку али еве па ке ти кажам дека до година ајфон 7 ке има 2 GB рам и тогаш епл ке го престават тоа маестрално и дека сега требало :) тогаш треба да ве прашаме зошто 2 GB рам па нели ајос работи одилично на 1 GB рам. 2015 година сме испагаат со смешен хардвер веќе 5 години, а што е тоа што ја сум читал од нет дека ајос нема вистински мултитаскинг па го видов вчера бледа копија на андорид, тек сега го добија мултитаскигот во 2015 година зверови
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.485
Поени од реакции
40.378
за првите 2 болда (ти ми кажуваш дека си читал на интернет???) немој да се брукаш со вакви глупости жити господ :)))))


епа тоа е шо треба да сватиш дека на андроид му треба многу повеќе ресурси пријателе за да работи. значи ајфон раб со 1гб рам мазно брзо перфектно. со твојте 2 гб рам можиш да работиш до следниот апдејт на андроид :))) а после тоа слободно отвори пазар3 или оди до најблиската канта :)
sto ima vrska update na OS? jas imam alcatel 995 od 2012 so 512 mb ram pa raboti na 4.4.4 kit kat bez nikakvi problemi, a fabricki e 2.3.6 gingerbread
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.145
за првите 2 болда (ти ми кажуваш дека си читал на интернет???) немој да се брукаш со вакви глупости жити господ :)))))


епа тоа е шо треба да сватиш дека на андроид му треба многу повеќе ресурси пријателе за да работи. значи ајфон раб со 1гб рам мазно брзо перфектно. со твојте 2 гб рам можиш да работиш до следниот апдејт на андроид :))) а после тоа слободно отвори пазар3 или оди до најблиската канта :)
Koja rezolucija ja ima iPhone 6s?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Смешен мал екран со никаква резолуција
Смешна изработка (ова се однесува на обичната шестка,верувам и овој не е ништо поарен,пошто е речиси идентичен).Како ефтина играчка е спореден со с6 ката на самсунг
Смешна батерија
Ебан рингтон неможам да си препратам со некого
16гб 800-900 евра у европа?WTF???
Само за проста богата маса чиј фетиш е фотографија пред огледало на која се гледа јаболчето
Не благодарам!
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
1. Никогаш не си споредувал iPhone so Samsung, ако барем фатеше еднашка да користиш iPhone веќе ќе заборавеше за Самсунг, а штом уште користиш (или сакаш да користиш) значи дека лажеш.

2. Побрзо ги отвара апликациите, хаха, јак виц. Кога си девелопер и кога правиш апликација за Андроид одма ти ја ставаат на Playstore и најголема глупост да е, таа ќе е наменета да работи на разни резолуции, разни телефони, преполна со реклами и гомнарии. Кога правиш аплиација за iOS имаш 8 дена верификација, дали апликацијата е според стандрдите, дали функционира како што треба. Затоа Playstore е полн со срање а App Store е полн со квалитет.

3. Си слушнал за Jailbreak?

4. Кога зборам за изработка зборам за тоа што добиваш за парите, како е изграден. Ако ти падне S6 Edge партал ќе се направи тој искривениот екран.

Јас не викам дека Андроид е тотално ѓубре (како ти што викаш дека iPhone е ѓубре), туку викам дека неможеш да споредуваш со iPhone. iOS e перфекција заедно со iPhone. Ти си тој кој е true fanboy и не гледа факти.

Факт е докажано дека iPhone е подобро, и полека сите кои некогаш користеле Андроид телефони се префрлаат на iPhone зошто знаат што е добро. Останаа само тие како тебе кои уште се палат на Самсунг.

Продужи дајле фанбој,че напрам уште пуканки.

Сигурно партал ќе се напрај? https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so Еве ти видео,и овие се фанбојс на Ајфон (EverythingApplePro) објаснува името самото,види што е партал самиот.Ајфонот нејчеше ни да проработи и беше партал напраен на фронт скрин,Самсунго се на место.Како што кажав,ги имав споредено двата.И да побрзо ги отвара апликациите Самсунгот,тоа дека Ајфонот е побрз е потполно мит:
https://www.youtube.com/watch?v=_TMc8C0GsSg
Фанбој,никој не рече дека Ајфонот е срање,тој е исто машина,ама за Самсунгот,далеку,МНОГУ далеку ! И тоа што кажуваш дека се расипувале по некое време,не.Баш не точно,изрджливоста на Самсунгот е на голем степен од Ајфонот.Ајде плачи ми на кур уште,плачи ми те чекам.И имам држено во рака Ајфон и работено со него (iPhone 5,iPhone 6).Многу подалеку од Самсунг.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
interesni ste mi so ovie stavovi, samsung se pojaki od ajfon, ajfonot e mnogu pooptimiziran od samsung iako toj e mnogu hardverski pomoken hehe, nobody cares, ti ako kupis premium telefon kako s6 ili 6s nema da primetis nikakva razlika vo brzina i slicno, prosecen korisnik ne go interesiraat benchmarkovi, nego go interesira dali moze fejsbuk da otvori, instagram i toa.
Тоа се тие ентузијасти за хардвер што не чепнале програмирање, као демек нивната најнова апликација што ќе го спаси светот ќе биде 10х побрза на новиот телефон што имал ваков или онаков процесор од поновите
Една работа на што и двата табора успеваат години наназад да ја утнат е батеријата, а не прават ништо во врска со тоа бидејќи тоа ќе биде крајот на нивниот бизнис модел (секоја година нов телефон).
Ако толку сте толку ентузијасти, може да си го симните source code за Android, да го искомпајлирате според вашите потреби и да биде брз ко пушка. За iOS тоа не е можно бидејќи не е отворен код.
И патем, мислам дека веќе 7-8 година по ред, Apple пробуваат да бидат хит и нови, но тој трик успеваше 3-4 пати, после тоа е веќе видено и стануваат досадни нешто како HIMYM
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Продужи дајле фанбој,че напрам уште пуканки.

Сигурно партал ќе се напрај? https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so Еве ти видео,и овие се фанбојс на Ајфон (EverythingApplePro) објаснува името самото,види што е партал самиот.Ајфонот нејчеше ни да проработи и беше партал напраен на фронт скрин,Самсунго се на место.Како што кажав,ги имав споредено двата.И да побрзо ги отвара апликациите Самсунгот,тоа дека Ајфонот е побрз е потполно мит:
https://www.youtube.com/watch?v=_TMc8C0GsSg
Фанбој,никој не рече дека Ајфонот е срање,тој е исто машина,ама за Самсунгот,далеку,МНОГУ далеку ! И тоа што кажуваш дека се расипувале по некое време,не.Баш не точно,изрджливоста на Самсунгот е на голем степен од Ајфонот.Ајде плачи ми на кур уште,плачи ми те чекам.И имам држено во рака Ајфон и работено со него (iPhone 5,iPhone 6).Многу далеку е од Самсунг.
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Продужи дајле фанбој,че напрам уште пуканки.

Сигурно партал ќе се напрај? https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so Еве ти видео,и овие се фанбојс на Ајфон (EverythingApplePro) објаснува името самото,види што е партал самиот.Ајфонот нејчеше ни да проработи и беше партал напраен на фронт скрин,Самсунго се на место.Како што кажав,ги имав споредено двата.И да побрзо ги отвара апликациите Самсунгот,тоа дека Ајфонот е побрз е потполно мит:
https://www.youtube.com/watch?v=_TMc8C0GsSg
Фанбој,никој не рече дека Ајфонот е срање,тој е исто машина,ама за Самсунгот,далеку,МНОГУ далеку ! И тоа што кажуваш дека се расипувале по некое време,не.Баш не точно,изрджливоста на Самсунгот е на голем степен од Ајфонот.Ајде плачи ми на кур уште,плачи ми те чекам.И имам држено во рака Ајфон и работено со него (iPhone 5,iPhone 6).Многу подалеку од Самсунг.
Многу си се напалил со пуканките фанбојче, полека малце, немора да се нервираш, твој избор е што идеш по шкартни брендови. Тоа е кога си почнал со Galaxy Chat. Ако сакаш ќе ти го дадам мојов 6ка да фатиш некои пичиња, само пази да не те зашемети, брз е многу.

А сега назад на темата.
Мојов iPhone ми има до сега паднато некои и 3-4 пати, од кои еднашка во кал. Guess what? Ништо не му е.

Еве ти доказ за Poor-Quality Design:леле хаха

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

Kajgana Shop

На врв Bottom