IOS 7

Дали ви се допаѓа IOS 7 ?

  • Да

    Гласови: 16 42,1%
  • Не

    Гласови: 15 39,5%
  • очекував повеќе

    Гласови: 7 18,4%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
еве веќе 10 часа имам искуство со IOS 7 прекрасен е , чуство како да имам апсолутно нов телефон . Се радувам што ваква промена се случи , она што го нуди софтверот е сосема ново доживување редизајнот на иконите позадините и тој сензибилитет прави совршенство . Bravo Bravo . пишувајте ако имате искуства и некакви проблеми , дечките се тука ќе помагаат што можат поздрав и уживајте ова е IOS 7 day
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
382
Поени од реакции
187
како да проверам која верзија на xsim ми е телефонот?
Кога го вклучуваш телефонот ти се појавува известување од х сим да стиснеш accept. Горе над accept дугмето пишува пример xsim 419 тоа значи дека е верзија 419
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
сестра ми го сметна на 4 ка и работи добро , сега го проучувала така ми рече така да слободно спуштај :)
--- надополнето: 19 септември 2013 во 21:17 ---
за прашањето со x sim не знам што да ти речам никогаш не сум користел и не пробал па оди на други блогови или пак гуглај ќе видиш дали успева .
--- надополнето: 19 септември 2013 во 21:34 ---
IOS 7 ми правеше проблем во теков на денот не можев да звонам ми одбиваше call ended па сеа функционира ќе види ме .
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Го симна некој на Ајфон 4?Дали кочи?
Да.Симнав јас.
Искрено,лагира по малце.
Можев уште од кога да го продадам ајфонот,но си реков ќе чекам иос7 да спуштам за да видам како ќе работи и слично.
Не сум задоволен,го шиткам овие дена и се враќам на андроид,дефинитивно.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Да.Симнав јас.
Искрено,лагира по малце.
Можев уште од кога да го продадам ајфонот,но си реков ќе чекам иос7 да спуштам за да видам како ќе работи и слично.
Не сум задоволен,го шиткам овие дена и се враќам на андроид,дефинитивно.
можеби но ќе постојат корекции на 7 така да , изборот е твој , многу корисници на apple имаат речено дека одат на android , за да се разочараат и повторно да се вратат на apple .
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Ги апдејтувв сите мои уреди на 7 супер е исто како што и очекував, може некој само да се обиде да ми објасни и да ме убеди зошто Андроид е подобар од иос ? Апликациите се многу скапи за иос ? Или што ? Слаби перформанси имаат уредите ? Спори се ? Џабе имаат по 2 гига меморија андроид уредите кога оперативниот е катастрофа, тапа ни е оптимизиран ни ништо, кочат лагираат ко луди, искрено користам ипад мини со 512 мб рам и на иос 6 и на иос 7 до сега на нитуедна апликација ми нема закочено, ниту кога го работиш лаг да осетиш, ја возам Airborne без никакво сецкање, не знам во што ви е подобар андроидот од иос, дајте пробајте објаснете ми
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали би било паметно да купам Iphone 4 32gb со IOS7 пошто ми го даваат за убава цена но ме загрижува оперативниот систем,да не кочи да не прави проблеми...What should i do?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Епл фан бојс :icon_lol:

Александар,јаболкото од мене има едно ’’збогум збогум„ и повеќе никогаш нема да користам ајфон.
Aко ми се здосади од Андроид (што не верувам),подобро ќе одам на Виндоус него пак на ајфон.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Го симнав,и искрено задоволен сум.Малку кочи али со оглед на тоа што е четворка и немам меморија ок е.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Дали би било паметно да купам Iphone 4 32gb со IOS7 пошто ми го даваат за убава цена но ме загрижува оперативниот систем,да не кочи да не прави проблеми...What should i do?
Не е паметно да се купи iPhone 4 и со IOS6, оти кај и да е, нема да има поддршка, веројатно веќе од наредниот iOS.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дали би било паметно да купам Iphone 4 32gb со IOS7 пошто ми го даваат за убава цена но ме загрижува оперативниот систем,да не кочи да не прави проблеми...What should i do?

Зависи цената, пример ако ти го дава за 120-130 евра би земал, иначе ако е 150-170 подобро додај уште 50-70 евра и земи 4s.

Иначе на iPhone 5 ми лагира во перформанси малце, мали работи се поврзани со анимациите ама сепак...пример паралаксот сецка малце кога нагло движиш, search-от кога првпат се пушта има мааааало сецкање и слично. Ова не го очекував од Apple... :)
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Оди на 4s или пак почекај и направи договор t-mobile за 5c . iphone 4 сега е многу basic за да го користиш . Не избрзувај сега секоја 4 ка е комбинирана од многу 4 ки така да не се лажи дека е добро сочувана и слично .
--- надополнето: 22 септември 2013 во 10:40 ---
Зависи цената, пример ако ти го дава за 120-130 евра би земал, иначе ако е 150-170 подобро додај уште 50-70 евра и земи 4s.

Иначе на iPhone 5 ми лагира во перформанси малце, мали работи се поврзани со анимациите ама сепак...пример паралаксот сецка малце кога нагло движиш, search-от кога првпат се пушта има мааааало сецкање и слично. Ова не го очекував од Apple... :)
ќе го средат до октомври не се секирај :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Друштво имам 4s x-sim 16gb 6.1.3. Може ли да се апдејтува на 7ца?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom