IMBA сум кога...

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Полека Потато :wink:

Кајгана клан постои виртуелно,составот на први пет и резерви ќе биде објавен утре.

Кланот е for fun,и нема да учествува на турнири,освен ако самите не пројавиме желба :)

Само за онлајн пресметки со други сајтови,и кланови :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мислам дека сите немаме време да идеме по турнири, вежбаме итн.

Фор фан, ке бичиме кога ни одговара и со кој ни одговара. :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
IMBA сум кога ќе почнат да ми јадат гомна дур играм. :D:D:D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
uf..da ne zborime za serenje dur igram -.- igram mirana iam 22-3 scor i frlam strela probuvajki da go pogodam so 5 sec stun,tipot ja glea,se trga,i mi vraka :"naab mirana"
Aj svati go -.-
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
Ok togas, koga ke go sklopite klanot, kontaktiraj me i ke igrame clanwars na Garena, ok? I ke igram nessaj ;P
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Non stop sum imba, nema koga ne sum imba! :))))))
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ok togas, koga ke go sklopite klanot, kontaktiraj me i ke igrame clanwars na Garena, ok? I ke igram nessaj ;P
Sure, ќе те потсетам и да дојдеш со мене на страна : )
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
uf..da ne zborime za serenje dur igram -.- igram mirana iam 22-3 scor i frlam strela probuvajki da go pogodam so 5 sec stun,tipot ja glea,se trga,i mi vraka :"naab mirana"
Aj svati go -.-
Ааа :) Не нервира тоа толку ..

Кога ќе го погодиш со стрела на среќа тогаш е интересното .. Почиња серењето за :
"Omg, Map Hack , Ban him!! " .. :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ааа :) Не нервира тоа толку ..

Кога ќе го погодиш со стрела на среќа тогаш е интересното .. Почиња серењето за :
"Omg, Map Hack , Ban him!! " .. :)
Ej kuti -.- Iam navika da gi pogadjam vo senka,Iam odprilika oset kaj ke pomine i frlam strela i so malku sreka go pogadjam...i tuka pocinja serenje na kilo! " MAP HACK! BAN HIM!" bla bla -.-

Ili na pocetok koa igrav potm..da ucam malce,neznaev deka strelata ima malku range okolu sebe,i primer,ako tipot sedi blizu do krip,on e otvoren ali kripot e malce poblisku,strelata ke go pogodi kripot.Ne e kako so pudge,Mozes da go vadish od kripovi,I da sedi do vracot pak go vlecesh nego,a so strelava nemozes -.-
Tuku muabetot mi beshe,Na pocetok ne go zneav toa,i frlam strela,strelata se mava u vracot,I tipot pola saat mi go drvi " naab! naab learn to play" bla bla -.-
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ok togas, koga ke go sklopite klanot, kontaktiraj me i ke igrame clanwars na Garena, ok? I ke igram nessaj ;P
Ќе падне првиот Clan War против Kgn клан?

Мислите дека можете?
Мислите дека ќе издржите со потато на страна?
Мислите дека Год нема да биде Годлајк?
Мислите дека Хербес нема чорба да ве направи,со support hero?
Мислите дека јас и Ддиме ќе ви дадеме крип на страна,со double deny?

Ајде,пробајте се.

Контактирај ме на мсн,или пп,или тука пиши,за викендов.:vozbud:


(Какви најави праам а? :))
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Lele ne mi ja spomnuvajte taa grda Mirana, ja zamrzev od vcera. Abe ko magnet da imase na mene so toa strelkite. Igrav Earthshaker i kaj sto abe site mozni ubistva toj grdiot Nerubian Assassin mi gi izgaga uste toa Miranata me isfrustrira. Frla bez vrska strelka (ili stvarno imase mh) i non stop mene me pogagjase, se tepa so eden na sredna lenta kaj nasata kula jas izleguvam od baza strelkata mene me pogagja! Gledam kako ide vo mene strelkata se trgnam na strana za da pomine do mene, herojot sam mi se vrakja na patekata na strelkata. Abe sum go pcuel cela partija toj sto ja igrase miranata :)))
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Miranata e imba hero...Tuku sakam da diskutiram so Potato so koj magii ja igra na pocetok,Zaso site ja igraat razlicno,Ja si ja igram strogo so stun i so leap!,Ebenje e,Starfall ili kako i da se vika prvata,ne ja stavam do 8 lvl.Do sea sekogash sum bill godlike so toj build.
Primetiv i deka tipci ja igraat so 1 lvl stun, pa jacaat leap i dzvezdite do 4 lvl.
I primetiv deka nekoj jacaat leap na 1 lvl go stavaat samo ednash ..i posle samo strelki i dzvezdi.
Potato kako ja igrash?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ja igram so leap i so strelata zaso iam mana da frlam streli poveke pati i iam dovolen skok za ako go pogodam so 4-5 sec stun odma sum do nego i go mlatam,Ili pak i da ne umre,pak si imash mana za use 3 nekad 4 steli :) ne e problem.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Starfall ја земам најмногу што може, има 16 секунди cooldown, а стрелата има 30, прави 300 СИГУРЕН демиџ, стрелата може да погоди, ама не мора, и без прва не можеш да го убиеш :). До 8 лвл само еднач земам leap ако сакат да ме гангуват, ако не го играм со старфал и стрела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom