IMBA сум кога...

The_Joker

Right Place, Right Time
Член од
23 мај 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
imba sum so omniknight i mortred a inace najvishe gubam koa sum so sven. cesto gubam koa ke napraam lom po staza so huskar, ostanatite od tim ic ne me podrzuvaat hahaaaaaaaa
 

Painmaster

Feel the Pain!
Член од
28 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
2
Не играм долго време (од нова година 2007-2008) али дефинитивно Axe го здивуем. А за 1v1 мислам дека може да ги тепа сите Meele херои (Не гарантирам за Magina и Naix). На почеток Vanguard и Ring of Health (Патиче нормално) и се регенерира ко луд. HELIX обавезно а друга магија зависи од Херојот на другиот! После Ringot---> Battlefury и почиња масовно крипање.(Зборувам за 1в1)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Battle Fury на Axe ? Да, имба си.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Со axe до сега немам изгубено

2 vangardi па vladimir и доста му е :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Дечки, само да напоменам дека ако играш ТЕНК, мораш да купиш даггер. Оти ако не се блинкнеш меѓу сите, и пуштиш берсеркер кал, ништо од ахето, откако сите ќе пуштат маѓии, и супотертерите од твојот тим ќе бидат мртви.. Ахето може да лови риби низ мапа :)

Инаку вчера бирам ахе и нели крипам неутрални. Има некаде 400 хп и одам на ганг на Кристал Меиден и Лешар. Кристалот беше некаде на 250-60 па му пуштам крајна и го утепувам, лешарот ме станира и ми пушта струја, јас останувам на 80, он на цела енергија. Му се завртувам, одам да го тепам, таман да ми пушти струја, пушта, берсеркер кал и го утепувам =)) ( Имав вангуард и 2 стоут шилда )
 

Painmaster

Feel the Pain!
Член од
28 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
2
Battle Fury на Axe ? Да, имба си.
Па да! Иначе зборам за 1в1 ако имаш боље препорака кажи. Само знам дека со fury и helix крипа ко ненормален додека противникот не зима крип! А за 4в4, 5в5 има други тактики!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
нјачесто со support херои како: sand king, luna, omniknght, roftellen (дрвото). а може со гагачки херои како: traxex, dragon knight, viper, sven....:pos:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Се знае Свен лом праам:)Пушти задња и копаај:)
слушаш само како викаат - БЕГАЈТЕ ИДЕ:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
pred nekolku deka igrav so beyond godlike ..bef so drugarcinja moi u tim...Prv komentar use pred da pocne partijata kon nego mi beshe: Niso pokreativno za nick?
A dur traeshe partijata u 25 min se izgasija 2ca od nivna ..vidoa nema nadez..u 40 min paga tron...i posle opasen bil so site heroi ..tuf tuf..
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
VOID, drow, lina, tiny, pudge, tidehunter, lich, troll, razor, ursa, juggernaut
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
kurcalo nevideno si!!!

Лешар, Лина, Енигма, Бане, Варлок сите супортери. Порано играв со тепачи, ама глупаво ми е веќе да правам трипл килс =))
Ti be samo da se kurcis si naucil a?
Sakas da se spukame na Garena 1vs1 da vidis deka ne si najak?
P.S. Igras u nekoj clan?:tapp:
omsh?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Јоој, смири се момче, не играј си со оган оти може да се изгориш.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
So ima pametno u toa da imash stun od 1-2 sekundi max so prai 50 dmg i da imash mana za blink strike," da si go brkal do koa sakash" koa tipot nema da bega tuku ke te zgazi od mavanje? aj tepaj Nerubian assasin taka..na 8 lvl ima fix empale i 3 lvl manaburn a moze i 3ta da jaca zaso si mele...i 1 lvl ulti...ti i se dzitkash so bs i stun i pustas...ona empale mana burn,kotek,zadnja,kurci palci,Mrtov si.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
So ima pametno u toa da imash stun od 1-2 sekundi max so prai 50 dmg i da imash mana za blink strike," da si go brkal do koa sakash" koa tipot nema da bega tuku ke te zgazi od mavanje? aj tepaj Nerubian assasin taka..na 8 lvl ima fix empale i 3 lvl manaburn a moze i 3ta da jaca zaso si mele...i 1 lvl ulti...ti i se dzitkash so bs i stun i pustas...ona empale mana burn,kotek,zadnja,kurci palci,Mrtov si.
Прва работа, Stun-от е од 1-200dmg random. Втора работа, не реков дека работи против секој херој тоа, на крај краева, како и да го build-аш chaos-от, Nerubian пак ќе ги има тие магии и тешко ќе се убива, И голема е веројатноста и дека ЌЕ те убие. Втора работа, ако не играш против херој што има Manaburn, Blinkstrike-от е И ТЕ КАКО корисен за бркање + 120dmg плус. Меѓутоа, ти ги знаеш овие работи ама мора да пишуваш вакви работи за да не испадне дека дошол некој на твојава територија и пишува ствари за твојата игра. Еве ти од мене еден алпауз :aplauz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom