IMBA сум кога...

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Со кои херои скоро секогаш сте invincible?

Да почнам јас.

1.Abadon - до сега немам изгубена партија.Со кој и да сум на страна,штит на крип и ги праќам 5-6 пати до база.Radiance,и бркање херои по мапа.И после GG

2.Yurnero - ретко кој знае дека 6ката негова може да се контролира.Пуштете ја и кликајте со десен на тој што сакате да умре :))) и од 8 пати,8 пати него ќе го мава.Прв ајтем Battlefury и крипање до бесвест.Ретко губам и со него

3.Bane Elemental - На б.нет пред година,сам бранев против 4ца додека моите буткаа.Еден спиење,друг hex,трет шеска,и можете да држите 10 сек сам.Башка неверојатни team tactics правам со него,и тешко нив ако со мене е шкорпија.Порано беше омилен,сега веќе не толку.

4.Antimage - Само крипање до 12ти лвл,после тоа непобедлив.Без разлика дали скелет,луна или кој било да дојде 1в1 сам.Освен нерубиан,ќе се самоубиам од него,како вчера :( Многу имба херој,и јас сум имба кога со него.


Ајде сега,вас да ве чујам :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Лешар, Лина, Енигма, Бане, Варлок сите супортери. Порано играв со тепачи, ама глупаво ми е веќе да правам трипл килс =))
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
prv pat slusam za forata so 6kata na Yurnero :) fala u sekoj slucaj :) moram da isprobam :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И мене не ми се веруваше,ама вчера два пати испробано со 10 крипци во близина :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Сигурно дека работи..

Дај ми реплеј, баш да видам.

Omnislash

If you just want to know how much damage you do while Omnislashning and don't care about how it works technically, read the basics.
 1. Spell facts
 2. Trigger basics
 3. History and other stuff
1. Spell facts

QUOTE
Omnislash


Yurnero moves around the battlefield, slashing many enemies. Yurnero becomes invulnerable while Omnislashing.

Level 1 - Attacks 3 times.
Level 2 - Attacks 5 times.
Level 3 - Attacks 8 times.

Cooldown: 130/120/110 seconds.

Level 1: 200 mana.
Level 2: 275 mana.
Level 3: 350 mana.


Casting range: 450 units.
Jump range: 450 units.
Total casting time: 0.3 seconds (including Juggernaut's casting point).
Extra: Ministun on the first target.
Duration: 1.2/2/3.2 seconds on level 1/2/3.
Slash duration: 0.4 seconds
Slash damage: 150 - 250 (Attack type Hero, Damage type Normal. Reduced by armor, not blocked by magic immunity)
Can attack while slashing: Yes

Can cast on: Non-ancients.
Can jump to: Non-ancients.

No buffs (including Berserk from Mask of Madness) will be removed when activated since it only makes him invulnurable, not magic immune.2. Trigger basics

First of, the tooltip is a bit misleading since the spell itself don't count the number of attacks made by Juggernaut. The spell is completly triggered and works by moving Juggernaut around to different enemies dealing some random triggered damage. It is like 3/5/8 Blink Strikes that deal random amount of damage and target random enemies.
 1. Ability triggers starts.
 2. Blade Fury is disabled.
 3. Juggernaut is made invulnurable and unselectable (if you select him, a trigger will directly unselect him).
 4. Juggernaut is moved to the selected target, and is turned so he faces it.
 5. The trigger issues an attack order to the target.
 6. The trigger deals 150-250 standard hero damage to the target.
 7. The attack animation is played.
 8. Wait for 0.4 seconds.
 9. If all slashes have been made, go to 10. Else, choose a new random target and go to 4.
 10. Blade Fury is enabled.
 11. Juggernaut is made vulnurable and is selected.
The amounts of "attacks" said in the tooltip refers to the amount of triggered moves/slashes, not on how many actual attacks he does. So, while Juggernaut is moving around (and the trigger deals damage) he will also try to attack the targets with his standard attacks. The problem is that the attack is interrupted on each move he does (each slash in Omnislash) so he can't attack freely. On these extra attacks he can get all added effects attacks can do (lifesteal, bash, critical strike, maim, corruption, etc), but not on the triggered damage.

The amount of extra attacks that will be made during Omnislash is based only on how fast you are attacking, namely the amount of Increased Attack Speed (IAS). Here you have a graph which shows how many extra attacks you will get for a certain amount of IAS.So for example, if you got 140% IAS and do a lvl 2 Omnislash you will get 3 extra attacks which deal your standard attack damage.

Total damage would be: 150-250 * 3/5/8 + AttackDmg * NumExtraAttacks
3. History and other stuff

Before 6.46, Omnislash was coded differently and was a lot more random in how many extra attacks you got. In 6.46 it was fixed and in 6.46b tweaked again. Now the only thing that defines the amount of attacks, is how fast you attack (that is, IAS).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сигурно дека работи..Can attack while slashing: Yes
Ја ова го заглеав...Ти викам,првиот пат го убив раста со 7/8 удари на него и 4ца крипци.Само кликав на него со десен клик и се појавуваше црвеното кругче околу него :)

После уште еднаш...Третиот пат не стиснав,и се пребаци на думот,и го изгубив раста.

Јас сфаќам што пишува на хартија,ама можда е некој баг :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Не верувам, сега пробав, не биваше. Веројатно си имал среќа =))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може само у Ентернет работи,и тоа на компјутер 52ка :pos:

Не знам,јас два пати ги убив така меѓу крипци,следен пат пак ќе пробам па ќе видиме :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.125
Поени од реакции
35
Може само у Ентернет работи,и тоа на компјутер 52ка :pos:

Не знам,јас два пати ги убив така меѓу крипци,следен пат пак ќе пробам па ќе видиме :)
Чудно, прошлиот петок седев на 52-ката и не ми успеа ! :toe: :pos2:

Иначе, со Боне-то коа и да играм лом праам. :)
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
271
Па обично со Tormented Soul,Voljin(Witch Doctor) и Silencer.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Silencer, Bone, BloodSeeker, Anti-mage, Leshrac. Порано мн ги сакав. Сега зашто сум неактивен исто ми е со кого ќе играм (=
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Imba sum sekad so Sven,Leshrac,Mirana,Swaper,Necrolyte osobeno :P,
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Каков е само филинг со Некролајт да му акнеш шеска на дрво :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
po merak e na Pudge ili na Centaur :))) Se pravat mangi deka imaat 3-4k hp :) a ti im zimash pola MUhahaha
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Imba - Trax, Ursa, Bloodseeker, Pandaren Brewmaster, Spectre & Mortred.
Edit: Weaver.. обожавам кога ќе му склопам radiance или monkey =)
Како можев.. : Clinkz.
 
На врв Bottom