Huawei Ascend P6

Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Како што приметив нема тема за овој телефон кој е релативно нов на нашиот пазар, па бидејќи сум на ум да го купам ме интересира дали некој го има купено телефонот и какви му се перформансите.
Ги гледав спецификациите на gsmarena и по тоа со го пишува телефонот за цената треба да е одличен (иако е кинески). Сега ме интересира каков е телефонот во пракса ако има некој да ми одговори.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Добар е навистина. Оттука е најевтин. Околу 15к. Незнам колку е од операториве ама сигурно е околу 20..
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Добар е навистина. Оттука е најевтин. Околу 15к. Незнам колку е од операториве ама сигурно е околу 20..

И јас ти препорачувам од истиот прошли месец другар го порача и му стигна за 15 дена од истото место. Се си е на место цакум пакум без проблеми така да немаш гајле.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Кај нас го има во t-mobile и со две годишен договор го даваат за 10450 денари така да повеќе се исплати ;)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
И јас ти препорачувам од истиот прошли месец другар го порача и му стигна за 15 дена од истото место. Се си е на место цакум пакум без проблеми така да немаш гајле.
Царина плати? ако да колку?
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Повеќе од месец го користам Huawei ascend Y300. Измислен е за игри.. апликации.. и држи добра батерија.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Како што приметив нема тема за овој телефон кој е релативно нов на нашиот пазар, па бидејќи сум на ум да го купам ме интересира дали некој го има купено телефонот и какви му се перформансите.
Ги гледав спецификациите на gsmarena и по тоа со го пишува телефонот за цената треба да е одличен (иако е кинески). Сега ме интересира каков е телефонот во пракса ако има некој да ми одговори.
Huawei e kineski brend koj shto postoi od '80 godini a so proizvodstvo na mobilni telefoni se bavi okolu 15 godini .Momentalno po proizvodstvo i prodazba na smartphoni se na treto mesto na nivo na cel svet(prv e ubedlivo Samsung so okolu 50 % pa Apple) i e pred LG , HTC ,Sony , Nokia ,ZTE) . Na evropskiot pazar e isto taka tret .
Ne e brend shto kopira , naprotiv , eve so P6 go imaat najtenkiot smartphon.
Odat so dvegodishna garancija I e ekstra telefon , pripagja vo klasata na Samsung S3 ili HTC One X . Kupuvaj i ich ne mu ja misli , proveren , vo praksa , so nishto ne zaostanuva so gorespomnatite , naprotiv
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Го земав телефонот пред месец, уште кога испадна втората недела. Го чекав да дојде во Македонија, па одма го земав. На двегодишен договор околку 9650денари вкупно мислам излезе, на 12 рати во сметка секој месец ќе ми влегува рата.

Многу сум задоволен од Хуавеј, имав и претходно исто од Т-мобиле, Move Balance и немав намера да менувам.

Перформансите се супер, дизајнот одличен, се на се задоволен сум со изборот. Несекојдневен телефон т.е. го нема секој, како што гледам секој сега е со Галакси или Ајфон :) .

Ако има некој нешто да праша подетално слободно.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Го земав телефонот пред месец, уште кога испадна втората недела. Го чекав да дојде во Македонија, па одма го земав. На двегодишен договор околку 9650денари вкупно мислам излезе, на 12 рати во сметка секој месец ќе ми влегува рата.

Многу сум задоволен од Хуавеј, имав и претходно исто од Т-мобиле, Move Balance и немав намера да менувам.

Перформансите се супер, дизајнот одличен, се на се задоволен сум со изборот. Несекојдневен телефон т.е. го нема секој, како што гледам секој сега е со Галакси или Ајфон :) .

Ако има некој нешто да праша подетално слободно.
Мене ме интересира најмногу брзината на телефонот, бидејќи сега користам xperia neo v и многу ми е спор. Ако сакам да играм некоја игра треба да стопирам некој апликации кои одат во позадина како фб или вибер или јахумаил итн за да можам да играм без да ми сецка. А најмногу што ме нервира кога ке почне да ми ѕвони и заглавува па треба да чекам пола минута за да можам да кренам. Сигурно кај овој телефон ги нема овие проблеми со тој процесот што го има.
Инаку веке сум одлучен да го земам со претплата од 600 денари на 24 месеци се доплака 10450 денари само продавачката ме советуваше да почекам до понеделник бидејќи ке фати декември па може ке има некој попуст или слично.
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
Huawei Ascend P6 е одличен телефон. Го купив за дома како за фиксен (домашен) телефон , за разговори и комникација преку интернет . Сим карта му немам ставено за да го пробам , но не ми ни треба . Телефонот со карактеристиките е на ниво на Самсунг Галакси , но мене повеќе ми се допаѓа Huawei Ascend P6 , затоа што формата на Самсунгот ми е здосадна . За да не ви дадам погрешна перцепција , ќе додадам дека од Самсунгот сум задолен .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
1. Телефони кои се над 100 евра, ако се кинески не вредат да се купуваат. Кинеските телефони треба да бидат ниска класа, онака колку да ве служи не средна.

2. За ~250 евра имате Nexus 4, Xperia L, Lumia 620 (150 евра) HTC One SV итн, сите овие се далеку подобар избор.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Мене ме интересира најмногу брзината на телефонот, бидејќи сега користам xperia neo v и многу ми е спор. Ако сакам да играм некоја игра треба да стопирам некој апликации кои одат во позадина како фб или вибер или јахумаил итн за да можам да играм без да ми сецка. А најмногу што ме нервира кога ке почне да ми ѕвони и заглавува па треба да чекам пола минута за да можам да кренам. Сигурно кај овој телефон ги нема овие проблеми со тој процесот што го има.
Инаку веке сум одлучен да го земам со претплата од 600 денари на 24 месеци се доплака 10450 денари само продавачката ме советуваше да почекам до понеделник бидејќи ке фати декември па може ке има некој попуст или слично.
odi so Play L tarifa (799 den) i ke go zemesh za 4450 den , a za popusti za Nova Godina ne chekaj za ovoj model , ke nema . Zashteduvash 6000 den , a zaradi pretplatata ke plakash 200 den mesechno poveke po 18 meseci toa e 3600 den , znachi kjar si 2200 den vo start a bashka imash i poveke internet i poveke minuti kon drugite mrezi
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 00:00 ---
1. Телефони кои се над 100 евра, ако се кинески не вредат да се купуваат. Кинеските телефони треба да бидат ниска класа, онака колку да ве служи не средна.

2. За ~250 евра имате Nexus 4, Xperia L, Lumia 620 (150 евра) HTC One SV итн, сите овие се далеку подобар избор.
ne si vo pravo apsolutno , nemoj so predrasudi . Definiraj ,,kineski,, , mislish na kineska rabotna raka , na kineski mozok , na android softver ili shto?
Probaj go , odi vo salon na T-Mobile , pognjavi go malku telefonot i ke porazgovarame potoa
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема зошто да го гледам, јасно ми е све без да гледам. Рецензии и мислења на луѓе кои го имаат телефонот неполни неколку месеци исто така не ме интересираат.

Значи нема споредба, збориме за Nexus 4, Sony L и слични телефони, не за џанк.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Нема зошто да го гледам, јасно ми е све без да гледам. Рецензии и мислења на луѓе кои го имаат телефонот неполни неколку месеци исто така не ме интересираат.

Значи нема споредба, збориме за Nexus 4, Sony L и слични телефони, не за џанк.
Ама телефоните што ги наброја не се во иста класа со Huawei. Овој телефон е во класата на Samsung S3, HTC ONE X итн а цената е повеќе од пола поефтина. Има 4 јадрен 1.5 Ghz процесор што значи дека треба да лета, а тоа дека е кинески ништо не ми значи пошто према рецензиите велат дека е направен од најдобрите материјали. И ние сме научени дека е ако е кинеско ке се расипе за 3 дена, но мислам дека шансите да се случи тоа се еднакви со шансите да се расипат и другите телефони кој се појаки брендови и многу многу поскапи.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Нема зошто да го гледам, јасно ми е све без да гледам. Рецензии и мислења на луѓе кои го имаат телефонот неполни неколку месеци исто така не ме интересираат.

Значи нема споредба, збориме за Nexus 4, Sony L и слични телефони, не за џанк.
au , e mi objasni so fakti , po drugo e sega , stvarno e kinesko sranje .
Abe kakov junk , rabotam osum godini so mobilni , feedback od site modeli i brandovi imam sekojdneven , i koga ke mi nastapi nekoj vaka so marketinshki monopol blokator vo glavata se naezuvam . Prvo site telefoni shto gi pisha pogore se praat vo Kina , mozebi chat pat ke naleta nekoj od nekoja fabrika vo Vietnam ili Indonezia , no 95 % e China . E sega dali kinezot koj shto sklopuva I-Phone ili Nexus e postruchen od kinezot shto sklopuva Huawei ne znam , ama ke da se so isto obrazovanie troa .E sega materijalot , delovite , procesor , tach skrin , dzirni shto ima vgradeno , dali e no name brand ili Huawei pazaruva od isto mesto kako LG , Sony i ostala ekipa pa posle komentiraj. Posebno za Sony Xperia L e izmislen , za Nexusot ne komentiram , nemam experience. Huawei ne e brankoj kopira , naprotiv . Kolku za informacija , poslednite tri chetiri godini T-Home vo fixnata i T-Mobile skoro se , od centrali , bazni i ostala tehnologija vo telekomunikaciite im se Made in Huawei , i toa ne samo za Makedonija , tuku na nivo na cela grupacija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom