How I Met Your Mother

Кој ви е омилен лик од серијата


  • Вкупно гласачи
    301
  • Гласањето е завршено на .

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Очигледно само јас останав на светов шо мисли дека не си личат ама баш ич.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.687
Поени од реакции
6.579
Конечно најдов време да ги догледам последните 2 еп. Очекував разговори, запознавања на Тед и Трејси а не враќање во иднината...до 2020 ама така го смислиле, што ќе им правиш...Исто не очекував Барни и Робин да се разделат ама изгледа со тоа сакаа да внесат малце доза реалност во серијата....нели не миоже се да биде идеално на крај. А најголемо изненадување ми беше што ја “умреа“ мајката. Е тоа не им требаше али јбг...се на се добра серија, посебно првите 3-4 сезони, после тоа беше продолжување заради публика и нормално...ПАРИ али онака како комплет пакет е добра серија, една од подолговечните во нашево време. (y)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Првите неколку сезони многу ми се свиѓаа. Потоа почнаа секакви глупости да снимаат, па у сезона по 2-3 епизоди ми се допаѓаа. Ептен, ја изгледав цела серија од љубопитност за мајката:unsure: Мое мислење, лоша копија на незаменливите Пријатели:)
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Значи буквално уживав во секоја секунда од серијава. Најдобра е дефинитивно.

Само крајот толку ме изнервира што веднаш сменив мислење. Толку тупење за женава да умре, толку голема љубов помеѓу Робин и Барни за да ги разделат, толку добро другарство меѓу Робин и Тед за да биде нешто повеќе. Не ми се допадна крајот...

Робин и Барни форевр. :place: :unsure:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
ПЕРФЕКТНО финале е алтернативново...и сега ќе живеам со помислата дека можеше вака да заврши серијата и некоја будала си рекла "Зошто едноставно кога може комплицирано" и....
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Серијава е добра за опуштање е петка ама не ми се свиѓаше ич крајот можеше барем уште малце да го продолжат али ај иначе препорачувам за кој не ја гледал. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ја догледав и стварно незнам што да мислам. Уште во прва епизода кога Тед ја запозна Робин, навивав за нив. Некакоа ми делуваше дека има хемија меѓу нив. После тоа, се појави Викторија, која според мене требаше да биде мајката, пошто беше претставена со многу добри особини. Кога и тоа не помина, ни под разно не смееја да ја умрат мајката. Чекавме 9 сезони за да се запознаат, за да после 20 секунди, да кажат дека мајката починала.
Друго, серијава траеше предолго, и во последните 2-3 сезони немаше нешто многу да претстави ново, реално. 5-6 сезони ќе беа повеќе од доволни.

Во позитивна нота, ми се допадна тоа што Барни остана сам. Едноставно тој си беше таков човек цела серија, и добро е што по тоа ќе го памтиме.
Тед треба да биде пример за машката популација, како тоа не треба да се венчаш со секоја, доколку "ти е дојдено времето". Сите знаеа, а и тој самиот знаеше колку прекрасна личност е и дека не треба да заврши со било која, туку ја чекаше вистинската (за него беше Робин, се додека не ја запозна мајката).

П.С. Тед и Очоа немаат ни една трошка сличност.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Да ве известам дека и ова постои.

Сто пати сакам да ја почнам од почеток и сто пати ми текнува на крајо :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom