How I Met Your Mother

Кој ви е омилен лик од серијата


  • Вкупно гласачи
    301
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Еве официјално ја отварам темава за оваа брилијантна серија. Се прикажува на телевизијата CBS. Сега се емитува 4 сезона од серијата.
Серијата дури малку наликува на Пријатели, но според мене е многу подобра од неа.





Па повелете со своите коментари :pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не само на CBS...сега ја има и кај нас на Канал 5, иам глеано 2-3 епизоди е ептен е закон...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Barney Stinson is legen-wait for it-dary! :)

Најјак лик во ТВ серија! :) Во вистинскиот живот е геј човекот, што ми беше тешко да поверувам, според тоа како глуми женскар во серијата.

Оваа е една од моите омилени серии, ме насмева секогаш, има стварно добро сценарио, глумци и приказна. Почна со тоа как Тед им раскажува приказни на своите деца, за да сега во 4та сезона малку да се оддалечат од тој фазон, иако мислам дека следната сезона ќе се навратат. Мора да се дадат повеќе информации за која е мајка им. :)



Legendary!!!

Поговорката на Барни! :)

И најмоќното резиме ever, видео резимето на Барни Стинсон:

 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Mnogu e jaka serijava, slicen fazon na Friends e ,ama mislam deka nema sansi da gi dostignat. Likovite se dobri, ne se preterano smesni ama sepak e drug tip na humor sporedbeno se Friends. Najbolji lik bez konkurencija e Barney, da ne e on vo serijata ke bide tapa. Ja gledam odamna i ja preporacuvam na site da ja gledaat.Jas veke gi zaraziv moite najbliski :helou:
Inaku na Kanal 5 mislam deka idese sabota i nedela okolu 20.30 casot.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Barney Stinson is legen-wait for it-dary! :)

Најјак лик во ТВ серија! :) Во вистинскиот живот е геј човекот, што ми беше тешко да поверувам, според тоа како глуми женскар во серијата.

Како бе геј? Сигурен си? Ауу, ме разочара. Го обожавам. Најзакон е тој. Како се кара со Маршал за тоа кој му е најдобар пријател на Тед. Сум паѓала од смеење.

Мене па баш оваа серија ми се допаѓа повеќе од Friends. Овде секоја епизода има некој неочекуван крај (пр.
кога Стела го остави Тед пред олтарот, а јас цело време мислев дека она е дотичната мајка
, или кога Барни се фалеше дека е Тед Мозби, архитект, сите мислевме дека тоа е стварно Тед), а хуморот во Friends ми беше предвидлив, ми се чини дека со истите фори се служеа. Сепак, и Пријателите ги сакам, ама овие ми се поголема зараза. Сега баш ме копка што ќе се деси меѓу Барни и Робин.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Како бе геј? Сигурен си? Ауу, ме разочара. Го обожавам. Најзакон е тој. Како се кара со Маршал за тоа кој му е најдобар пријател на Тед. Сум паѓала од смеење.

Мене па баш оваа серија ми се допаѓа повеќе од Friends. Овде секоја епизода има некој неочекуван крај (пр.
кога Стела го остави Тед пред олтарот, а јас цело време мислев дека она е дотичната мајка
, или кога Барни се фалеше дека е Тед Мозби, архитект, сите мислевме дека тоа е стварно Тед), а хуморот во Friends ми беше предвидлив, ми се чини дека со истите фори се служеа. Сепак, и Пријателите ги сакам, ама овие ми се поголема зараза. Сега баш ме копка што ќе се деси меѓу Барни и Робин.
Да геј е човекот, а би сакал да ми биде wingman. Хаха

Како што реков најјак лик ми е во серија! Колку сум се смеел кога го измисли зборот possimpible. Пред 4-5 епизоди мислам беше тоа.
Па потоа кога вика Suit up, Ted. Кога епизодата почнува со него како раскажува нешто знам дека ќе биде добра епизода! :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Морам да признаам станува збор за одлична ситком комедија. Првенствено почнав да ја гледам бидејки ми ја препорачаа како серија која наликува на Пријатели и иако, според мене, не е толку добра, сепак вреди да се гледа. Екипата која глуми е одлична и неможам да кажам дека било кој од нив, па дури и таксистот индиец, не му е местото во серијава.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Глумциве се од филмовите Epic Movie, Date Movie и други Дрндрн Movie's. Одлична екипа се на се.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
(пр.
кога Стела го остави Тед пред олтарот, а јас цело време мислев дека она е дотичната мајка
лол, ке заврши серијата ако е она таа..:) мислам дека уопште никад нема да каже која е...:)
 

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Уфффф серијата е прејака сите епизоди ги имам гледано, оваа недела немаше нова епизода, ликовите се многу погодени и секогашуживам кога ке излези нова епизода
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Навистина предобра серија со супер хумор, оригинален. Не само Барни, сите се забавни и смешни. Малку така улогата на Маршал не е според стандардите, ама добар е и тој, посебно во последната епизода.

Се на се, супер серија :tv:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
лол, ке заврши серијата ако е она таа..:) мислам дека уопште никад нема да каже која е...:)
Па мора некогаш да кажат која е мајката :vozbud:
Јас цело време мислев дека е Робин и се разочарав кога Тед им раскажуваше нешто за Робин на децата и ја нарече тетка Робин :toe:



Се надевам дека тоа што Лили или Алисон Ханиган во приватниот живот роди ќерка и што Робин или Коби Смулдерс е бремена, нема да влијае на нивниот ангажман во серијата.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
колку немора :) ја ако би режирал, не би кажал...би оставил место за нова сезона...:smir:
Па ке има нова сезона, затоа и веке 4 сезони не кажуваат која е мајката :toe:

Кога ќе падне гледаноста на шоуто, мора да кажат :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom