House M.D

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе кај ти текна на таа епизода хахахахахахаха
Иначе, страшна серија, страшна а еден другар ми вика „абе глупа е, секоја епизода он ја решава мистеријата, БРАВО“

Како да му објаснам дека поентата не е баш во тоа што он секогаш ја решава мистеријата? :(
може не секоја епизода ама и во реален живот 80% од ситуациите квалитетен доктор би ги решил. Само што под а) треба повеќе време, не еден ден како што прават во серијата и под б) некои работи што ги прави се косат со лекарската етика и во неколку епизоди дури и лиценцата би ја изгубил :D

како ме нервираше мене онаа Камерон, памтам скокав до небеса кога видов дека ја шутнаа :icon_lol:
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Како и секоја серија до 3-4 сезона е одлична, после е како турска серија. Како таа сапуницата со докторите Хаус што ја гледаше првите сезони. Секоја сезона се послаба и по наменета за помладата публика.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како и секоја серија до 3-4 сезона е одлична, после е како турска серија. Како таа сапуницата со докторите Хаус што ја гледаше првите сезони. Секоја сезона се послаба и по наменета за помладата публика.
Е што ти е како турска серија после 4та сезона?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
џабе ќе се објаснуваме, тоа само беше мое мислење
серијата е добра само подоцнежните серии се правени по шаблон, драмата со љубовните заплети и лудориите на хаус се наменети за тинејџерите, a медицинските мистерии стануваат се побезвезални.
доста посериозни се првите сезони. после тоа станува лимунада.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Факт е дека многу малце серии ако не и само 2-3 како иделе напред станувале подобри, али далеку беше од лоша дури и во крајните сезони.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја изгледав рандом епизодана со Чејс и патологот, тој што имаше невротичен напад па си исече самиот калота на главата и сега ми иде да се затворам во шпајз и да плачам
 
Ф

Флеш

Гостин
Ми недостига многу серијава,ја закачив случајно пред некој ден на кабелска. Негде седма сезона крајот беше .
Решив пак да ја гледам .Фаќа голем дел од мојот живот во средно кога ја пратев,го обожавам карактерот на Хаус,наоѓам сличност многу. Предобра серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom