HearthStone

B

beaverknight

Гостин
Има некој "поискусен" играч кој ќе ми помогне да се усовршам у некои match-ups? :D
За friendly duels зборувам. :D
 
B

beaverknight

Гостин
Бевме сo @Smert, @Krk1 и @Daedalus кaкo спектaтoр :D
Oдличнo пoминa кaкo зa прв пaт. Пoнaтaму пoчестo ќе се oргaнизирa.
Како поминавте, што места?
Имаше многу што се жалеа на бест оф 1 како формат во групната фаза, реално многу е потиња од бест оф 3.
Јас не успеав да дојдам, ме ебе електрово, здравје на тој после празнициве најверојатно ќе бидам таму. :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Како поминавте, што места?
Имаше многу што се жалеа на бест оф 1 како формат во групната фаза, реално многу е потиња од бест оф 3.
Јас не успеав да дојдам, ме ебе електрово, здравје на тој после празнициве најверојатно ќе бидам таму. :D
Слабо, ја 4-4 завршив, 45 место. Донев нешто подобар со 5-3 скор, а Krk1 имаше нешто послаб скор.

Ептен ме ебеше тоа што беше бест оф 1, две кола изгубив на среќа од сикрет ретардин пошто не ми се паѓаше ништо. Плус исто на среќа е тоа кој дек ќе го одбереш ти, кој противникот. Можеш да предвидиш што ќе игра, па да одбереш дек што е каунтер на тој, ама ако го одбере другиот, си го јадел. Друго е кога е бест оф 3, имаш шанси за поправен.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Кој е заинтересран да се пробаме еден на еден?:)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.481
И ја почнав да го играм чудово од пред 3 дена. Паладин 19 лвл и вориор 10 лвл. Како ? - незнам ни ја.
Некакви комбинации праам од логика и гледам (на предходниве 30 страници)дека баш така не функционира играва, стратегијата ми е ``снаџисе па преживи`` :pos:

Ај ве молам кажете некоја јака формцаија со почетни карти за Паладин, надградба на декот (кои карти обавезно да ги имам,кои да ги исфрлам), и тактички варијанти против секоја класа со тој дек и јаки и слаби страни на декот.

Иначе и ја ги поебав тоа златниците за нови карти во кои ништо посебно не ми се падна (можеби murloc knight) , така да сега квестам за да ги отклучувам истансите.
На ранкед сум до 20 лвл стигнат.
 
B

beaverknight

Гостин
И ја почнав да го играм чудово од пред 3 дена. Паладин 19 лвл и вориор 10 лвл. Како ? - незнам ни ја.
Некакви комбинации праам од логика и гледам (на предходниве 30 страници)дека баш така не функционира играва, стратегијата ми е ``снаџисе па преживи`` :pos:

Ај ве молам кажете некоја јака формцаија со почетни карти за Паладин, надградба на декот (кои карти обавезно да ги имам,кои да ги исфрлам), и тактички варијанти против секоја класа со тој дек и јаки и слаби страни на декот.

Иначе и ја ги поебав тоа златниците за нови карти во кои ништо посебно не ми се падна (можеби murloc knight) , така да сега квестам за да ги отклучувам истансите.
На ранкед сум до 20 лвл стигнат.
Hearthpwn и Tempostorm ти се страни на кои имаш све што ти треба да играва. Немој да се задржуваш на една класа, пробај ги сите па после одучи што би играл. У сличај да купуваш пакови зимај ги оние класичните и би ти препорачал да не им праиш дисенчант на картите се додека не одлучиш која/кои класа/класи ќе ја/ги играш. Најбоље би ти било да собираш голд за тие соло авантурите поточно за Naxxramas, пошто доста од тие карти таму се играат у актуелни декови. Барај буџет верзии од дековите ради тоа што најверојатно би ги немал сите карти за некој одреден дек.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.481
Hearthpwn и Tempostorm ти се страни на кои имаш све што ти треба да играва. Немој да се задржуваш на една класа, пробај ги сите па после одучи што би играл. У сличај да купуваш пакови зимај ги оние класичните и би ти препорачал да не им праиш дисенчант на картите се додека не одлучиш која/кои класа/класи ќе ја/ги играш. Најбоље би ти било да собираш голд за тие соло авантурите поточно за Naxxramas, пошто доста од тие карти таму се играат у актуелни декови. Барај буџет верзии од дековите ради тоа што најверојатно би ги немал сите карти за некој одреден дек.
За дековите тоа го сфатив дека ке треба здравје да остаам за да нафармам пари за да ги купувам. А на странициве баш ке побарам некој тип на дек (нормално фул) и после ке ги крафтам тие карти или ке ги собирам од истансите т.е.авантурите (ВОВ маана)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom