HearthStone

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
Kranich. Мислам дека ќе си ломит кореецов.
Не ги знам азијциве. Ни твичови ,ни јутуб канали им знам (ако се со нивни азбуки потпишани и во WTF видеа да ги имало кој можел да ги препознае).
За разика од нив оној Ant амерот по двапати го има на секој 3-4 дена у едно WTF видео.
Коле реално е најдобар од сите овие а и не ми се верува дека некој како Павле лани ќе изненади со 100% погодено РНГ :icon_mrgr:.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Gold 0 Dust 10000
Почнувам да штедам месецов :cautious:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
Ако биде како Renounce кај ворлокот у сред партија да мењаш класа или со квест да се претвараш тогаш ќе биде тешко срање играва.
Ако додадат нова посебна класа со Baron Rivendare, Teron , Alexandros ,Darion или Falric како basic херој и Arthas за тие што сакаат подобра козметика, тогаш ќе биде многу боље.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343

Knights of the Frozen Throne ќе биде новата експанзија. Излага во август и најголемата новост е дека ќе има нов тим на карта, херој карта со која ќе се заменува херојот.

upload_2017-7-7_11-15-49.png

Втората поголема новост е нов keyword, Lifesteal. Картите со овој ефект ќе го лечат херојот онолку колку што ќе направат штета.

Со оваа експанзија започнуваат да ги додаваат и бесплатните авантури. Авантурата од оваа експанзија ќе има три крила плус пролог и final boss ко што разбрав. За комплетирање на секое крило се добива бустер, а со комплетирање на прологот се добива херој карта како награда.

Ќе излага во август, а нови карти ќе почнат да покажуваат од 24ти јули. Јас очекував септември, ама и вака би требало да биде крај на август, па нема голема разлика. Имам околу 2000 голд и ќе треба поактивно да почнам да играм сега, па се надевам ќе стигнам бар до 5к пред да излезе :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Пред некој ден ми падна роуг квестот, денес ја сменија картата. (n)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
See nemav upaleno skoro 1 godina , tie poslednite 2 karti samo so pari. Se kupuvaat kako so vidov?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
See nemav upaleno skoro 1 godina , tie poslednite 2 karti samo so pari. Se kupuvaat kako so vidov?
Кои последни 2 карти ?
Од последниве 3 експанзии сите карти се паѓаат во пакови , а останатите (постарите) само можат да се искрафтаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom