Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Премиера кај нас

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Да не се знае дали ќе го даваат филмов кај нас по кинава?
Премиера во Битола , како светската на 15 јули и уште три дена после тоа проекции.
Скопје ке почнат проекции од кај 19 па натаму најверојатно. :)

http://www.facebook.com/event.php?eid=237956872899386 линк од евентот за премиерата во Битола
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Шегите на близнаците ги нема во филмовите :( А како се имам смеено...
ехеее, близнаците се ЦАРЕВИ во книгите... едни од омилените ликови :)
И не само нивните шеги, огромен број на интересни детали од книгите ги нема во филмовите.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Штотуку го изгледав, и верувајте ми е најдобриот филм во целиот серијал. Има сцени што ги нема во книгата, но верувајте, така е многу подобро на големото платно, отколку како што е опишано во книгата (со сета почит кон Роулинг која одлично си ја заврши работата, нејзиниот начин, се разбира, е најдобар во пишана форма, но за визуелното доловување му симнувам капа на Јејтс). Јас плачев во неколку наврати (и не, не ми е срам да си признаам) затоа што емоциите беа преголеми, а со Хари сум повеќе од 10 години. Има сцени кои ќе ви ја заледат крвта во вените и сцени кои ќе ви го раскрварат срцето. Не сакам многу да кажувам, но сите што ја прочитале книгата, знајте дека Приказната на Принцот нема да ве остави рамнодушни. Најдобар Хари Потер филм. 20 од 10 можни!
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Штотуку го изгледав, и верувајте ми е најдобриот филм во целиот серијал. Има сцени што ги нема во книгата, но верувајте, така е многу подобро на големото платно, отколку како што е опишано во книгата (со сета почит кон Роулинг која одлично си ја заврши работата, нејзиниот начин, се разбира, е најдобар во пишана форма, но за визуелното доловување му симнувам капа на Јејтс). Јас плачев во неколку наврати (и не, не ми е срам да си признаам) затоа што емоциите беа преголеми, а со Хари сум повеќе од 10 години. Има сцени кои ќе ви ја заледат крвта во вените и сцени кои ќе ви го раскрварат срцето. Не сакам многу да кажувам, но сите што ја прочитале книгата, знајте дека Приказната на Принцот нема да ве остави рамнодушни. Најдобар Хари Потер филм. 20 од 10 можни!
Кај го гледаше
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Се надевам дека на сите ви стигна линкот :) Поздрави!
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Почекајте два-три дена бре да го гледате во кино.
И да, ко ќе си дат време и простор убо да ја прикажат книгата, филмот ќе биди подобар.

Суперкул сцени на good girls gone bad -check.
Ниво на плачливост во тажни моменти - ниско накај средно.
Ниво на нагон за повраќање за време на Хари/Џини бакнежот - ниско :D
Успешност во сцената кај шо се стари - Дајте ми вода и брашно.
Overall чуство (од ко ќе заврши) - Тажно.
Оценка - Exceeds Expectations.

The end of an era <3
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Почекајте два-три дена бре да го гледате во кино.
И да, ко ќе си дат време и простор убо да ја прикажат книгата, филмот ќе биди подобар.

Суперкул сцени на good girls gone bad -check.
Ниво на плачливост во тажни моменти - ниско накај средно.
Ниво на нагон за повраќање за време на Хари/Џини бакнежот - ниско :D
Успешност во сцената кај шо се стари - Дајте ми вода и брашно.
Overall чуство (од ко ќе заврши) - Тажно.
Оценка - Exceeds Expectations.

The end of an era <3
Филмот ке биди подобар? Не ме зафркавај ... најдобриот Хари Потер филм досега беше.
Ниво на плачливост акшли беше високо, многууу високо имаше доста тажни моменти. :)
Неможам да си поверувам дека заврши. Буквално од 1 одделение почнав до сега - полнолетство.
Its sad. Ги надмина дефинитивно сите очекувања. Незнам , ке почнам да читам fan fiction оти ке збудалам без Хари Потер.
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Филмот ке биди подобар? Не ме зафркавај ... најдобриот Хари Потер филм досега беше.
Ниво на плачливост акшли беше високо, многууу високо имаше доста тажни моменти. :)
Неможам да си поверувам дека заврши. Буквално од 1 одделение почнав до сега - полнолетство.
Its sad. Ги надмина дефинитивно сите очекувања. Незнам , ке почнам да читам fan fiction оти ке збудалам без Хари Потер.
Мај поинт уас, дека филмот Е подобар од останатите 6 оти го поделија последниот дел на 2 :)
И да имаше поќе тажни моменти ама не ми беа за да се расплачиш ептен. Во книгата секако ми беа потажни. Филмојте од 5тио натаму не ми напраја ни една смрт вредна за плачење.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Иначе на 31 јули ќе се отвори нов веб-сајт http://www.pottermore.com/ на кој Џ.К.Роулинг ќе објавува нови пишани дела за јунаците од Хари Потер.
Мала поправка... Сајтот ќе биде отворен од 31 за „неколкумина среќници“ кои ќе можат да влезат порано и да помогнат во градењето на новото online читачко искуство. За сите сајтот ќе биде отворен дури во октомври. Роулинг НЕМА да објавува нови пишани дела за јунаците од Хари Потер, туку ќе споделува со фановите белешки и факти од светот на Хари Потер кои досега ги чувала за себе, приказната е иста со еден важен додаток - ние фановите, кои делумно ќе ја градиме приказната. Еве и видео :) Поздрави!

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom