Half-Life

Г

Грејвдигер

Гостин
Swifty напиша:
Ставите вие. Не е тоа 2 мин кликање со маус и ОП, ете го серверот. Као прво, треба да се има услови за сервер, како што знаете кантер-страјк серверот не е од тука "производен" што значи дека немаме доволно услови за да направиме ние, т.с администрацијата на кајгана...а да не збориме за халф-лајф. Доколку има некој што може да го среди тоа, нека се пријави, до тогаш.. ќе чекаме. :smir:
па никој не рече дека е лесно... имам јас туторијали за сичко како се прави, ама ги немам погледнато сеуште.. па ако најдам уште нешто ке ви пишам па ако може некако ке помогнам :)
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
A*1*T*E*A*M напиша:
па никој не рече дека е лесно... имам јас туторијали за сичко како се прави, ама ги немам погледнато сеуште.. па ако најдам уште нешто ке ви пишам па ако може некако ке помогнам :)
Не реков дека не знаеме, туку дека немаме услови, туторијали-најмал проблем. :smir:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
па и јас не реков дека незнаат :) јас можам да направам Half-Life Detected Server ама не ми е баш многу јака машината а и интернетот, така да “може“ да има лаг... :smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
A*1*T*E*A*M напиша:
па и јас не реков дека незнаат :) јас можам да направам Half-Life Detected Server ама не ми е баш многу јака машината а и интернетот, така да “може“ да има лаг... :smir:

мојата машина е јака ама интернето ми е слаб и ке има ного лагг и ке се нервираме само
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
HALF LIFE FOREVER ... MN E POZAKON OD KANTER
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Ja sakam server za HALF-LIFE 1. Da se pucame na stalkyard
 
Член од
11 мај 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
lele mene kako mi se igraa Half Life
kanter po4na da mi zdosaduva :)
aj neka napraat i takov server
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ej dajte ako ima nekoj serverchinja za half life da pleskam doma malce.aj ako ima nekoj neka prati po pp
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
e da daj neka prati nekoj ako ima nekoj server za Half Life da zaigram i toa malce:D odnapred fala
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
e da daj neka prati nekoj ako ima nekoj server za Half Life da zaigram i toa malce:D odnapred fala
поарно ке флезеш на играта ....и наместо да фнесуваш IP ке си одиш интернет.....и ке пробуваш да најдеш соодветен сервер.....:wink:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Half Life може.. Имам играно многу пати.. Постојат ептен интересни модови... Значи јас сум ЗА
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Нема да ми биде интересно јас,тони,мето,алак ќе бидеме нај јаќи! :je:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Веке кога ке се прави HL сервер (а тони рече не), подобро да се направи TF2 сервер (а тони пак ке рече не). :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
лан повеќе иам играно халф лајф него кантерот..
Зашо не за проба.. стојат детмеч и зомби.. глупи модови а несакате еден хл сервер да закачите..
Може да отворите.. ако нема заинтереност и ако има нешо проблеми откажете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom