Guns 'N' Roses

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
Sto mislite za ovoj bend, dali e dobar, ima li dobri pesni itn. Ja mislma deka GNR e eden od najdobrite rok bendovi vo istorijata. Pa sto mislite pisete ovde!!!!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Тиње... али се поштуе...
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Eden od moite najomileni bendovi. Appetite for destruction e neverojaten album mozebi eden od moite najomileni albumi:music3:. Inaku mislis na GNR so starata postava ili na ovie novive?
A sto mislite za Velvet Revolver?
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Го поштувам едино до 91, дур беше Стредлин тука.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
MaRiNa`Oh напиша:
Го поштувам едино до 91, дур беше Стредлин тука.
Субјективизам... Сигурно Изи не би бил среќен да знае дека некој ги слуша ГНР само ради него(виот изглед).:)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Супер се.Закон:music3::music3:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Бенд кој јас лично го поштувам,бенд од кој макар 20 песни редовно ми се на листа за слушање.Бенд кој за краток период постигна многу а може да се каше и премногу.
Бенд кој има публика голема и кога би сметале со проценти 70% им се женски во публиката и 30% машки. Што без размислување може само да им се завидува во тој поглед.:smir: Респект ГнР
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Добра група, го имаат најдобриот гитарист...
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
The Macedon напиша:
Eden od moite najomileni bendovi. Appetite for destruction e neverojaten album mozebi eden od moite najomileni albumi:music3:. Inaku mislis na GNR so starata postava ili na ovie novive?
A sto mislite za Velvet Revolver?


za starata postava,a velvet revolver se sranje
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
CyberBop напиша:
Добра група, го имаат најдобриот гитарист...
Слеш-Креш?

Абе добар да, али најдобар... за такоф бенд и не треба боље гитарист...
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
Abe grupata e stvarno TOP! Mene licno mnogu mi se svigja Appetite for destruction i mi e eden od najomilenite albumi, pole ovoj album malku deckite zabegale(toa e kogaj ce im udru slavata u glava) ali ipak ja mislim deka i ponatamu praele odlicni pesni.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Многу добар бенд, со многу достигнувања. Аксел заедно со Агилера се прогласени за пејачи со најголеми можности, за Слеш и да не зборуваме. Само мислам дека проблемот беше во Аксел и неговиот нов стил што сакаше да го наметне на групата, што влијаеше за директно распаѓање на групата.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не ги слушам но сепак песната don't cry е закон сум слушнала и други песни од нив но не се мој тип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom