GTA IV

Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Дај бе одоговоретеми шо е проблемот шо не можам да ја стартовам играта?
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
Дај бе одоговоретеми шо е проблемот шо не можам да ја стартовам играта?

епа пиши што машина имаш па може и ке може да ти се помогне.

*мора да имаш Service Pack3 ако користиш XP или Service Pack1 ако користиш Vista
*NetFrameWork 3.5 да имаш инсталирано
...
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Дали играва може да се стартува со Windows XP Service Pack 2 ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ццц да им ебам мајката на новите драјвери на NVidia, 20 тројанци и adaware ми се појавија одкако ги инсталирав, а ги симнав од нивната официјална страна, ѓубриња гнасни.
Инаку пред да инсталирам новите драјвери играв на Текстури на medium зошто не ми даваше да ставам повеќе, тоа под него на Highest, Distance на 30, може и повеќе али не видов некој голем бенефит од тоа, едно време го играв и на 60 некаде иако пишуваше дека е повеќе од што може графичката да ми поднесе али немаше гајле, Distance detail ми е на 80 мислам, Cars нешто ми е на максимум и Shadows на 2 под максимумот, резолуција на 1440х900.
Искрено мн сум разочаран од графиката, не што е малце тапа него побарувачката е ненормална во споредба тоа што го нуди, јадев гомна дека Crysis Warhead не е оптимизирана добро али оваа ја јаде и тоа ептен!
Играта е перфекција, интересна приказна, интересни мисии, ептен добри моменти има, игривост од 10 можни 20 и давам :)
Единствено малце што ми е чкарт е што кога зборуваат српски ставаат руски акцент, тоа само не ми се свиѓа...
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ај тоа, ама што цело време дават со Нико Белик? Требало да најдат некој балканец за улогата :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Кај да проверам да видам дали ми е сервис пак 3 да видам дали ќе сака да ја пушти играва?
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Стварно импресивно изгледа играва, но некако возењето тапа го направиле. Многу тешко се врти многу занесува колата.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Требале да најдат некого со подобар акцент. Едвај ги разбирам шо зборат на босански :)
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
босански а? добро е

бај д вејот...ке мора да се докупи уште нешто зашто вака не бива. играва е МНОГУ добра....и да не заборавам...играва е :drk:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Се Зависи и од автомобил ... земи некој добар џип...ќе видиш...инаку ај во реалност појди така со полн гас.. исто така ке влечее...така да реално е направена играва ... инаку нешто што ме изненади и е многу добро ..одиш од град во друг град и на автопат путарина..застануваш плаќаш и ти се отвара рампата... ЛУДИЛО ЛУДИЛО...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom