GTA IV

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
kakvo fakanje be na ati, slaba graficka imas
jas imam 8600 GT i edvaj na medium ja igram
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
За оние кој имаат проблеми со кракот нека ѕирнат кај мене на профил и нека искоментираат дали работи,,,,
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Официјално, поправена камерата...
Десен клик на играта Properties->Compatibility и местите Windows 2000.
После тој чекор, секое второ стартување на играта (2,4,6,8 итн.) нема да ви се појавува пијаната камера, гарантирано, 100 проценти проверено.Доколку имате проблеми со сејвувањето,кога ке одите во апартманот на роднината на нико на првата мисија кај креветот ке притиснете Ф и ке направите Offline Account на Windows Live. Додека не излезе кракот, еве начин на играње на ГТА. поздрав
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
"супер" e ова со парниве стартувања на играва...

изгледа Rockstar ги изнамачија ова "кракериве". Останува да си почекаме. :smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кракот веќе искочи,поправена е камерата и сите bug-ови,ама многу слаби перформанси вади играта со него,некои 20 fp/s
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
абе securom bypass нешо викаја ама на Vista прави проблеми кај мене, дај мац пратиго твојо да го видам.

Ке ја фати на
1 GB ram
2.44GHz duo core
Radeon X1650 Series 512 mb ATI
ако користш xp супер ке ти биде уште 512рам али ако си на Vista уше 1гб.

ок пред 30мин пронајдов функционален крак работи супер, 30мин играв нема никаков проблем ме бндиса 2та мисиа, кога треба да му се јавам а роман дека идат 2ца натре каде што бара пари, сега одам на факултет после кој сака ке му пратам линк за крак.
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
абе securom bypass нешо викаја ама на Vista прави проблеми кај мене, дај мац пратиго твојо да го видам.


ако користш xp супер ке ти биде уште 512рам али ако си на Vista уше 1гб.

ок пред 30мин пронајдов функционален крак работи супер, 30мин играв нема никаков проблем ме бндиса 2та мисиа, кога треба да му се јавам а роман дека идат 2ца натре каде што бара пари, сега одам на факултет после кој сака ке му пратам линк за крак.
дај линк, баш ме интересира кој е


За оние кој имаат проблеми со кракот нека ѕирнат кај мене на профил и нека искоментираат дали работи,,,,
а ти го немаш пробано кракот кај тебе на профил за дали работи или не?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Имам еден крак...Чепкав по други форуми, има луѓе коишто тврдат дека работи без никакви проблеми, ама мора да ја инсталирате одново играта, пошто со предходните кракови, многу фајлови се изместени...Еве мене за 3 саати ќе ми се симне, па ќе пробам, кој сака линк за кракот, по пп или на профил...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Значи

Добар крак има искочено

Со тоа завршува дискусијата за краковите на темава,и продолжуваме со импресии од истата.

Побарувања за кракот,во Побарувања на Игри темата :wink:
 
Член од
27 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Aj kazete dali ako ja simnam od net igrava ke moze da ja igram normalno bez problemi.Citam so pisuvate imate nekoi problemi so krak,neso so kamera i dr.Imam rodnini u amerika pa idat navamu za nova god i mozam da im ja naracam orginal da mi ja donesat ali ne mi se ceka use mesec taka da...kazete kako ke mi se fati podobro
Dali da ja download ili da cekam..?:toe:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ова е најнеоптимизираната игра што се нашла на мојот HDD.. дури и Crysis (која е графички најубавата игра што до сега се има појавено, без конкуренција) има помали побарувања, а изгледа 10 пати подобро. Значи, немаат мозок developer-иве.. наместо прво да направат PC верзија, па после од неа да прават портови за конзоли (како што треба да е), они обратно. ММЕ, и онака сите игри се прават на PC!

А, да.. освен проблеми со перформансите, има и еден game-stopping bug: на една мисија за Brucie која не може да се прескокне/избегне, не можеш да се логираш на компјутер во TW@.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ова е најнеоптимизираната игра што се нашла на мојот HDD.. дури и Crysis (која е графички најубавата игра што до сега се има појавено, без конкуренција) има помали побарувања, а изгледа 10 пати подобро. Значи, немаат мозок developer-иве.. наместо прво да направат PC верзија, па после од неа да прават портови за конзоли (како што треба да е), они обратно. ММЕ, и онака сите игри се прават на PC!

А, да.. освен проблеми со перформансите, има и еден game-stopping bug: на една мисија за Brucie која не може да се прескокне/избегне, не можеш да се логираш на компјутер во TW@.
A patch was announced. А и да стигне за брзо време, пак ќе им биде потребно доста време за соодветен крак за тоа да се направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom