GTA IV

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пред 2009 за ПЦ нема шанси да излезе.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
176
Поени од реакции
2
А шо за Сан Андреас ко да чекавме цела година...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ова веќе е ненормално. ГТА4 Scores 10 out of 10 on IGN and Gamespot. Навистина не го очекував ова. Утре околу 10 сатот сабајле ми стигнува играта за Xbox360. Woohoo!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Абе 10/10. Ама осети сега... Оди на n4g.com, најдобриот портал за gaming вести. Да видаш оти не е се толку розово. На PS3 има freezes, пишат дека некои чудни багови се појавуват, на 360ката pop-ins (незнам што е тоа).

Сепак, тоа е единствената игра во својот жарн (освен Mafia која е сеуште во производство), разбирливо е да заслужи добра оценка. (повеке од возбуда отколку што заслужува)... можеби 9.5/10 ама 10/10 е претерано, исто како и за некои други игри пр. Зелда.
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Тоа со freezing-от и pop-ins не е до самата игра туку до системите(PS3 ili XBOX360) . На некои системи функционира се како што треба а на некои не , играта замрзнува. Rockstar сега засега понудила привремено решение(бришење на јусер-дата и однова инсталација на играта) а сигурен сум дека за играта во која вложија толку многу наскоро и ќе излезат со конечно решение преку patch или како било....
А тоа со единствена игра од својот жанр. Па кој жанр? според мене ГТА го прави целиот жанр. Сите други се само копии. Колку што се сеќавам..

П.С. А инаше поштуем Mafia . да не стани збор за тоа...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Само да ви кажам дека ве мразам сите тие што ќе ја играте играва :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ај нека дое Октомври:se_ molam :pos2:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Има! Ги поминуваш сите мисии, ја поминуваш и последната мисија, па следи клипче како завршува приказната од цела игра....... и те носи на главното мени :)

и одкога СИ ЈА СВРТЕЛ, можеш да си пуштиш некој сејв, па да бидеш главен у град :):):)
Ko шо знам јас, мене само кредити (заслуги) ми се појавија и пак на играта, не ме однесе на менито :) (зборувам за вајс сити)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Дехтер, за тоа што викаш за жанрот имаш право. ГТА3 го понуди тој систем, и останатото е копија. Обливион, тие ситни багови не се толку голем проблем, графички грешки тие се поправаат со мал хотфикс, за замрзнувањето ќе излезе пач денојве.

Па пред малце ја играв, и немам зборови, играта е фантастична. Па може да се каже дека е TRUE NEXT GEN игра. Графиката, игривоста, звукот, се е ТОП. Приказната е интересна, нема да ви ја откривам овде, ако сака некој да дознае за што се работи, ---->Google.com . Тие што имаат 360ка или ПС3ка одма да ја купат играва, MUST BUY GAME FOR 2008!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Тоа и ми беше зборот. Исто како WoW во MMORPG. Кој може да и парире, освен Guild Wars до некаде. А за феноменалноста, остави го страна тоа, немам зборови за играта, најдобра GTA досега.

Одма почнаа контроверзите со оваа игра. Во Кројдон едно типче (23 години) било закољано со нож (преживеало). И право, јавноста... т.е. анти-гејминг весниците почнаа да обвинуват дека ГТА е крива. Но, најсмешно е тоа што сведоците рекле дека дека ГТА не е крива, туку момците мегусебно се затепале од лични причини.

Нека одат во пм сите што сакат на гејмингот да му дадат лоша репутација.
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Е тоа многу ме нервира....Како може игра да те натера да убиеш некого бе?...На човек на почеток треба да му фали некоја даска... за да направи такво нешто... А филмовите со Рамбо ,а? А на вести што кажуваат убиства самоубиства .. тоа не влијае а? нееееее... Игра е бе чоече...Не е машина за перење мозоци.....
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Најлесно им е да го обвинат гејмингот...Демек влијае :P , а ко демек филмовите со кољање и слично не влијае...
 
Член од
27 април 2006
Мислења
176
Поени од реакции
2
Абе баталете колење, дај кажете играва каква е?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Многу е кул. Најдобрата ГТА досега.

Одејте на GameSpot да видате. Ја намалија оценката од 10 на 9.5. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom