Greatest Hits 6 @ Metropolis Arena - 09.10.2010

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
ЛОЛ за видеово и песнава страшно .. Што ли се дешавалooo таму бреееее... ОNЕ ахаххаахахаххахахааххахха Хит жими г*ов хит на Антена 5 , хит на уште милион комерцијални радија , кои го уништија вистинскиот поим на електронската музика. Aj џст хејт комерци .. то ступид фор ме , то симпл то маде анд то нојси фор мај ијрс ...Ловееее Tech-house ...
А шо имаш толку против ONE и SHM ?
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
ЛОЛ за видеово и песнава страшно .. Што ли се дешавалooo таму бреееее... ОNЕ ахаххаахахаххахахааххахха Хит жими г*ов хит на Антена 5 , хит на уште милион комерцијални радија , кои го уништија вистинскиот поим на електронската музика. Aj џст хејт комерци .. то ступид фор ме , то симпл то маде анд то нојси фор мај ијрс ...Ловееее Tech-house ...

Уше нешо до типацот што мрчеше за Пиперката , немој многу да јајиш бубрези , коа никад не си го чул во живо детето како пушта , плус он сам се труди да избие на виделина со помош на групата која ја оформив јас , се со цел НИЕ не познатите (прости ) Дј -и како што милуваш да ги нарекуваш , пробуваме да се истакнеме со квалитетот што го имаме , а нажалост што ете немаме баби стрини и вујни по радијава како чистачки па да не бутнат , туку со своја пот се бориме да успееме , колку толку , доволно за да го искажеме својот талент и да ја нахраниме душата со позитивни емоции кои ги добиваме насекаде каде што пуштаме . Затоа остани си во твоето мало селце (дома) и слушај си Антена пошо само за неа и си чул ,пошо никад не си чул за некои радија на кои и не толку познати дј-и добиваат 60 минутен простор во радио , со цел да се промовираат бидејки од досадните кретени кои насекаде ги прочитавме по темава не може чоек глаа да крене , Зошто ? хехе ништо не се поасални од нас , а тоа се докажува по градовите каде што сме биле , додека Фаците како Никифор и остала компанија кои некад стапнале на местата каде што сум стапнала јас , верувај или не не биле дочекани така и со таква почит и гостопримливост. Едно Делчево што ке речеме уџум града е , знае да се журка на ниво подобро од Скопје , да не зборам за Ресен , и Битола.. Затоа затуцани мои (клаберчиња ) не тресете зелени , и не ги проценувајте дј-и те од памет , а не сте ги ни чуле ни виделе , а давате мислење ко да ги познавате цел живот ..

И да молимте каква врска има Пиперка со името Бабура ..? демек според тоа иста музика ли пуштаат хехехехехе.. Ти врска немаш , Бабура е страшно комерцијален , додека Клаберс Гоне Вајлд преферира Tech-house. Информирај се малце пред да збориш да не ти се смее некој .. разбра хехех.. Ајт се оди Студирај музика пошо немаш ни два дена школо по музичко образование и култура :pos2:

Ти мене ќе ме учиш за музичко образование ? :pos2:
Знаеш како викаат ? Кој незнае да чита ноти , станува ванна бе гитарист ( чита табови ) , а пак оној кој што незнае да чита ни табови станува ванна бе ДЈ , баш како твоето другарче што го браниш Пиперчето .

Не ми се верува дека се дрзна да ми кажуваш дека неам музичко образование .

И гледам дека се УТЕПА од фалење колку си/сте бил/а квалитетни - ЗАРЕМ МИСЛИШ дека уметникот е тој кој што одлучува дали е квалитетен или не ? ПУБЛИКАТА И ВРЕМЕТО се тие кои што ќе кажат кој е квалитетен а кој не , публицитетот ! А сега за сега вие сте никој и ништо . СО СРЕЌА ПОНАТАМУ ! Али како што и самата кажа , долго време се обидувате , ај да видиме до кога .

И за крај мила моја ДЈ-ке доколку мислиш дека во Делчево и Ресен појако се журкаат и појака публика ‘‘имаш‘‘ - Тогаш те молам поштеди ме и пуштај си таму музика .

И не ми го троши времето - доколку имаш нешто паметно да реплицираш/кажеш кажи ! Доколку е спротивното би те замолил да не ми го трошиш времето .
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Бреееј хејтеризам и ренесанса на темава... Краен заклучок дали журот бил добар или не се донесува кога ќе се среди финансискиот извештај. Евентуално посетеноста на ГХ7 бидејќи станува збор за циклус журки.
Темава ќе стои отклучена и понатаму иако многу офтопик се ојде, ама ако бришам уште полошо ќе напраам за темава.
 
B

Bokica85

Гостин
А шо имаш толку против ONE и SHM ?
Ништо посебно лично кон Нив , додека кон траката имам искрено , ама баш искрено не ми се допага почетокот кој е составен од неколку ноти отипкани на миди со неколку ефекти бедни , што би можел секој непознат продуцент за една минута да ги создаде додека типциве од што имаат превише настапи поради нивната популарност , не успеваат ни музиката сами да си ја искреираат па зад нив стои тим од продуценти кои тоа го праат за нив додека овие славата ја земаат за трудот ,едноставно мразам таква раја која ФАКТ е не викам , од никој и ништо како андерграунд дј и продуценти станаа нешто што се пушта секаде по секој можен локал, медиум и слично , а сетоа тоа успеаа да го остварат со комерцијалирање на нивниот труд , што доагаме до еден заклучок дека , медиумите се најголемот зло на андерграунд артистите.

Имено , сите ние помалку или повеке познати по круговите каде што се вртиме .. доагаме до заклучок дека ако сакаме да заработиме нешто од тоа што го имаме како хоби , треба за да не бараат и викаат по кафичи , покрај тоа што треба да имаш менаџер , треба да си и комерцијален за да може народов да ја поднесе музиката. Инаку ако си вртиш ти тоа што ти сака душата , а кој ги шиша гостите , е па друже мој мили ке си седиш дома и ке чекаш некои настани како ГХ, (доколку си во некоја организација) или слично , пошо тешко со електронската музика која не е комерцилна се доага до парче место во ноќниот живот во Скопјево па и надвор од него .. уште еден неминовен факт , иако ке идам малце оф топик , нема да ми замерат се надевам , е тоа што квалитетни дј-и како сателитот , и навигаторот , освен на вакви збиднувања од поголем карактер , јас не се секавам да сум ги чула во некое помало местенце.. што е навистина трагично.. насекаде по светот има помали клубчиња само за психоделик, за транс, за драм н бејс , за каквни не правци , само кај нас се тупка во место .. Еден Колосеум имавме така троа поасален , па го напраија Арена , што сакате поеке , Сектор свака част за програмите што ги имаат, порано Клуб беше доста јако местенце , златен Метропол да се врати мислам дека малце од малце ке живне клабингот во Скопјево .. али јбг .. додека мислиме дека комерцијата не се исплати да се замени за андерграундот ке си бидеме непознати тутурутки додека дечињата од 17,18 години фураат комерцијала во нокните локали пред 200, 300 души .. ЈБГ АНДЕРГРАУНД ФОР ЛАЈФ ..
 
Член од
24 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
1
Мартин., незнам само од кај ти искочив ја да ме стаиш во муабет од 30 000 диџеи во Скопјево, али ок си ме слушал викаш. Ме интересира кај си ме слушал, и што е причината тоа што не ти се допаѓам како диџеј? Јас со бабура тоа шо викаш дека имам нешо, незнам само од кај ти е таа дезинформација. Јас сум Пиперка, кој нема никаква допирна точка со Бабура, и Пиперка никад нема да го сменам заради почитта кон мојот починат дедо ( бог да го прости ), не мора д аја знаеш причината зашто сум Диџеј Пиперка. Последно нешто во овој пост шо ќе ти кажам е тоа дека треба да имаш почит кон постарите и да не ме викаш детенце, бидејќи јас сум постар од тебе и ја тебе треба да те викам така, ама немам причина зашто да те викам така. Тоа дека си немам врска од животот си се излажал, ама ја имам прочитано дека малите умови зборуваат за луѓе, а големите умови размислуваат за идеи. Додека ја размислувам на оригинална идеа за оригинална трака, ти седиш пред пц на форум и кењаш. Благодарам многу, пријатно.

Он топик: Цапе и Жаре, посебно Жаре ми се свиѓаше на крај. Знам само од вечерта 80% од тоа што го слушнав не беше квалитет.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
ЛОЛ за видеово и песнава страшно .. Што ли се дешавалooo таму бреееее... ОNЕ ахаххаахахаххахахааххахха Хит жими г*ов хит на Антена 5 , хит на уште милион комерцијални радија , кои го уништија вистинскиот поим на електронската музика. Aj џст хејт комерци .. то ступид фор ме , то симпл то маде анд то нојси фор мај ијрс ...Ловееее Tech-house ...

Уше нешо до типацот што мрчеше за Пиперката , немој многу да јајиш бубрези , коа никад не си го чул во живо детето како пушта , плус он сам се труди да избие на виделина со помош на групата која ја оформив јас , се со цел НИЕ не познатите (прости ) Дј -и како што милуваш да ги нарекуваш , пробуваме да се истакнеме со квалитетот што го имаме , а нажалост што ете немаме баби стрини и вујни по радијава како чистачки па да не бутнат , туку со своја пот се бориме да успееме , колку толку , доволно за да го искажеме својот талент и да ја нахраниме душата со позитивни емоции кои ги добиваме насекаде каде што пуштаме . Затоа остани си во твоето мало селце (дома) и слушај си Антена пошо само за неа и си чул ,пошо никад не си чул за некои радија на кои и не толку познати дј-и добиваат 60 минутен простор во радио , со цел да се промовираат бидејки од досадните кретени кои насекаде ги прочитавме по темава не може чоек глаа да крене , Зошто ? хехе ништо не се поасални од нас , а тоа се докажува по градовите каде што сме биле , додека Фаците како Никифор и остала компанија кои некад стапнале на местата каде што сум стапнала јас , верувај или не не биле дочекани така и со таква почит и гостопримливост. Едно Делчево што ке речеме уџум града е , знае да се журка на ниво подобро од Скопје , да не зборам за Ресен , и Битола.. Затоа затуцани мои (клаберчиња ) не тресете зелени , и не ги проценувајте дј-и те од памет , а не сте ги ни чуле ни виделе , а давате мислење ко да ги познавате цел живот ..

И да молимте каква врска има Пиперка со името Бабура ..? демек според тоа иста музика ли пуштаат хехехехехе.. Ти врска немаш , Бабура е страшно комерцијален , додека Клаберс Гоне Вајлд преферира Tech-house. Информирај се малце пред да збориш да не ти се смее некој .. разбра хехех.. Ајт се оди Студирај музика пошо немаш ни два дена школо по музичко образование и култура :pos2:
ах колку си за греота.:kesa:
 
B

Bokica85

Гостин
Искрено јас ги жалам мрчачите по форуми кои немаат ништо попаметно и поадекватно да праат во својот живот и единствен орден им е кога ке напишат вакво нешто мислат дека се најпаметни .. Греота се мајкати и татко ти што лебот за џабе им го јадеш .. оди напрај нешто во животот а не жали некој што за разлика од тебе си го решил тоа прашање Сиротињо една .. Ајт со дебили не можеш нит да комуницираш нит да се разбереш , Факт е дека нешиве форуми ги создадоа луге кои мислеа дека ке се развиваат полемики на ниво , додека испадна обратно , станаа светилиште за искомплексирани будали кои наместо да зафакаат место во психијатрискиве институции испоникнаа како никулци по форумиве , и токму тука пробиваат да си ги излечат своите ментални болести .. АЈТ !!

Се одјавуем од тема пошо нема бре со кој да искомуницираш асално ..
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
За греота? Зашто? Сигурно имаш објаснување.
Затоа што коментарот е премногу глупав.Не може песна која е вртена од сите светски дџ имиња да биде глупа и да не бдие хит.Плус тоа имаше коментар за Swedish House Mafia дека не ги праеле они траките.имаш пар видеа на јутјуб каде што можеш да видиш како се седи у студио и се прави трака.Од шо не се добри затоа се моментално заедно со Deadmau% најбарини имиња на светската денс цена.Годинава по саат време на ибица не можеше да се влезе на нивна журка од шо се срање и од шо се пренапумпани со нивните настапи и од шо не ги бива.Се надевам свативте зашо е з агреота.:smir:

--- надополнето ---

Искрено јас ги жалам мрчачите по форуми кои немаат ништо попаметно и поадекватно да праат во својот живот и единствен орден им е кога ке напишат вакво нешто мислат дека се најпаметни .. Греота се мајкати и татко ти што лебот за џабе им го јадеш .. оди напрај нешто во животот а не жали некој што за разлика од тебе си го решил тоа прашање Сиротињо една .. Ајт со дебили не можеш нит да комуницираш нит да се разбереш , Факт е дека нешиве форуми ги создадоа луге кои мислеа дека ке се развиваат полемики на ниво , додека испадна обратно , станаа светилиште за искомплексирани будали кои наместо да зафакаат место во психијатрискиве институции испоникнаа како никулци по форумиве , и токму тука пробиваат да си ги излечат своите ментални болести .. АЈТ !!

Се одјавуем од тема пошо нема бре со кој да искомуницираш асално ..
Ја за лебот сам си заработувам не се секирај ти за мене.И не мешај мајка татко.Ако сум јас дебил ондак ти шо си??????Самозамислена диџејка која што мисли дека е бог на музиката која што ја врти.Прошетај малце низ светот по журки па после коментирај за журки.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
1
Затоа што коментарот е премногу глупав.Не може песна која е вртена од сите светски дџ имиња да биде глупа и да не бдие хит.Плус тоа имаше коментар за Swedish House Mafia дека не ги праеле они траките.имаш пар видеа на јутјуб каде што можеш да видиш како се седи у студио и се прави трака.Од шо не се добри затоа се моментално заедно со Deadmau% најбарини имиња на светската денс цена.Годинава по саат време на ибица не можеше да се влезе на нивна журка од шо се срање и од шо се пренапумпани со нивните настапи и од шо не ги бива.Се надевам свативте зашо е з агреота.:smir:
Океј ај да кажеме дека они направиле, дали можеме да потврдиме ние?
Иначе глеам напомена прошетај малце низ светот по журки па после коментирај, ме интересира на кои журки си бил ти?
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
А од друга страна дали ти можеш со аргументи да негираш дека они не направиле ?
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Океј ај да кажеме дека они направиле, дали можеме да потврдиме ние?
Иначе глеам напомена прошетај малце низ светот по журки па после коментирај, ме интересира на кои журки си бил ти?
Летово бев 15 дена на Ibiza.па сеа ти види на шо сум бил и кај сум бил.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ок, си потрошил 2000 евра, само претпоставка, и ја кога ќе работам во иднина и ќе имам пари и ја ќе шетам. Не е само Ибица во светов, иначе поштувам што си посетил такво место. :)

--- надополнето ---

иди на очно.:toe:
Ме интересира зашто да идам на очно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom