Greatest Hits 6 @ Metropolis Arena - 09.10.2010

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Стандард де, рок - рап - хаус - транс - техно. :) Ѕирни на претходните ГХ како било, така ќе биде и сега. :)
мислев на редоследот како ќе бидат DJ-ите, кој ќе биде прв, втор, трет ...
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Ne bi mi smetalo nikifor da otkaze, i taka im kvari prosek na site tuka :D
А кој сакаш да дојде ? ‘‘ Дј Пиперка ‘‘ детенцено што се треска од земја ?

Дали ти воопшто си слушач некој од миховите на Никифор на Ноќни патеки на Антена 5 ?
Овие се тие ДЈ-еи кои ги имаме и не се трескајте од земја не барајте нешто невозможно !

И журката ќе биде супер како и минатите пет ( од кои само на првата не сум бил ) .

И не е она кои ДЈ-еи ги има што ја прави журката , него друштвото со кое си отишол - ако вие сте НРДЛИЊА прва класа и да ви ги донесат ТОП 10 ДЈ во светски рамки вие ке си поминете тапа .

И зборам општо , на никого не посочувам .

Поздрав и се гледаме вечер !
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
А кој сакаш да дојде ? ‘‘ Дј Пиперка ‘‘ детенцено што се треска од земја ?

Дали ти воопшто си слушач некој од миховите на Никифор на Ноќни патеки на Антена 5 ?
Овие се тие ДЈ-еи кои ги имаме и не се трескајте од земја не барајте нешто невозможно !

И журката ќе биде супер како и минатите пет ( од кои само на првата не сум бил ) .

И не е она кои ДЈ-еи ги има што ја прави журката , него друштвото со кое си отишол - ако вие сте НРДЛИЊА прва класа и да ви ги донесат ТОП 10 ДЈ во светски рамки вие ке си поминете тапа .

И зборам општо , на никого не посочувам .

Поздрав и се гледаме вечер !
А ти си го слушал ДЈ Пиперка па да јадеш бубрези???

И претпоставувам дека Никифор ти е братучед па затоа го браниш или пак веќе 2 месеца се бавиш со клабинг па ги знаеш сите фори у клабингот.

:tapp:
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Да сум го слушнал , дете инспирирано од Бабура кое врска си нема од животот - го слушнав еднаш и втор пат нема да има .

И не Никифор не ми е ништо .

И не се бавам 2 месеца со ‘‘ клабинг ‘‘ и не ги знам сите ‘‘ фори ‘‘ .

А чим си ти толку искусен ‘‘ клабер ‘‘ да не речам ‘‘ клабериште ‘‘ те молам просветли не !


Ау и да напоменам , планирам да си ги исечам вените сеа , пошто гледам си ми земал од репутација.
хахахаах

Болни луѓе -.-'
 
П

Паспарту

Гостин
А кој сакаш да дојде ? ‘‘ Дј Пиперка ‘‘ детенцено што се треска од земја ?

Дали ти воопшто си слушач некој од миховите на Никифор на Ноќни патеки на Антена 5 ?
Овие се тие ДЈ-еи кои ги имаме и не се трескајте од земја не барајте нешто невозможно !

И журката ќе биде супер како и минатите пет ( од кои само на првата не сум бил ) .

И не е она кои ДЈ-еи ги има што ја прави журката , него друштвото со кое си отишол - ако вие сте НРДЛИЊА прва класа и да ви ги донесат ТОП 10 ДЈ во светски рамки вие ке си поминете тапа .

И зборам општо , на никого не посочувам .

Поздрав и се гледаме вечер !
Дали тоа што пушта музика на Антена го прави добар дџ!? Кога подобро ќе размислам кај нас битно е да те има на радио, па така воедно си и најдобар дџ кај нас, квалитетот игра споредна улога, бидејќи ако тој е во прашање, овие антена дџ-и кои пуштаат "курназ" музика од турбо фолк до транс верувај дека далеку на дното ќе бидат. Си ги слушнал некогаш Иван Никушев, Тоше Тодорофф, Д Флаерс, Стојче и уште мал милион други дџ-и / продуценти!? Нормално дека не, во државава само за ицко, никифор, бабура и "миленикот на женската публика" ерик фокс се знае, а и како да не се знае кога се застапени цел ден на радио како грујо на мтв и сител. Ете кажи ми што имаат овие "најдобри дџ-и", а што им фали на овие што јас ги спомнав?
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Сум слушал Д Флаерс и Тоше Тодороф , и се стварно одлични - другите ми се непознати .

Што им фали , стварно незнам , можеби малце повише да се експонираат во јавност , зашто доколку не го направат тоа сами , кој очекуваат да го направи ? Дедо Мраз мб ?

И со кој памет вмеша политика во тема за ваков настан ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сум слушал Д Флаерс и Тоше Тодороф , и се стварно одлични - другите ми се непознати .

Што им фали , стварно незнам , можеби малце повише да се експонираат во јавност , зашто доколку не го направат тоа сами , кој очекуваат да го направи ? Дедо Мраз мб ?

И со кој памет вмеша политика во тема за ваков настан ?
Толку не разбра дека грујо и Сител беа само како споредба ? хахахах
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Разбрав нормално , сепак сметам дека неговото име и името на неговата телевизија не ни заслужува да се спомне на ваква тема ..

Т.е ми се приидува во вц кога ќе слушнам Грујо .. -.-
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Да сум го слушнал , дете инспирирано од Бабура кое врска си нема од животот - го слушнав еднаш и втор пат нема да има .

И не Никифор не ми е ништо .

И не се бавам 2 месеца со ‘‘ клабинг ‘‘ и не ги знам сите ‘‘ фори ‘‘ .

А чим си ти толку искусен ‘‘ клабер ‘‘ да не речам ‘‘ клабериште ‘‘ те молам просветли не !


Ау и да напоменам , планирам да си ги исечам вените сеа , пошто гледам си ми земал од репутација.
хахахаах

Болни луѓе -.-'
Извини на изразов, али не си тачен. Пиперка зима инспирација од Бабура??? :pos2: Се гледа колку пратиш македонска EDM сцена.

Сум слушал Д Флаерс и Тоше Тодороф , и се стварно одлични - другите ми се непознати .

Што им фали , стварно незнам , можеби малце повише да се експонираат во јавност , зашто доколку не го направат тоа сами , кој очекуваат да го направи ? Дедо Мраз мб ?

И со кој памет вмеша политика во тема за ваков настан ?
Ако 2-3 траки у рок од неколку месеца во ASOT се ништо, тогаш не знам што е за тебе експонирање. Луѓето не се замараат да напраат кариера тука како некои уонаби ДЈи (кои патем немаат ни п од продукција) и си фураат у странство каде квалитетот се цени. :)
 
П

Паспарту

Гостин
Сум слушал Д Флаерс и Тоше Тодороф , и се стварно одлични - другите ми се непознати .

Што им фали , стварно незнам , можеби малце повише да се експонираат во јавност , зашто доколку не го направат тоа сами , кој очекуваат да го направи ? Дедо Мраз мб ?

И со кој памет вмеша политика во тема за ваков настан ?
Епа тоа е проблемот, нема кој да ги ЕКСПОНИРА. Во државава се е со врски, да сакаш гаќи да си купиш мора да имаш врски. Ете луѓето ја немале таа среќа како овие "суперстар" дџ-и да лижат 1001 г'з, да молат луѓе траки да им прават или пак газдата на некое радио да им е чичко или вујко па поради таа причина не се експонирани. Мене ме нервира овој грејтест хитс настан само поради идејата секогаш да настапуваат истите 3-4-5-6 артисти. Искрено за мене би било подобро секогаш да се различни, па макар пуштало и ова детенце што го спомна "Пиперка". Но ете кој слушнал за други дџ-и или пак групи кај нас!? Никој! Ако те нема на радио или телевизија, тоа ти е исто како да не постоиш, па макар бил и 10 класи над овие самопрогласени "најдобри". Потоа доаѓаме до фактот дека ако ги нема овие преекспонирани фаци на ГХ, тогаш рачунај дека ќе нема и парички да лапне организаторот, па затоа секоја година ќе биде дежаву. Ние сме таков џган на народ што сме научени само да плукаме по некои личности, да го омаловажуваме нивниот труд, а притоа да не знаеме ниту што музика истите пуштаат, а камоли па некогаш да сме ги слушнале. Не може да се оквалификува некој како лош дџ, а притоа да не си го слушнал никогаш, или пак само еднаш. Знаеш ли само колку грешки прават овие дџ-иве од радио, но тоа на никого не му смета бидејќи нели на нив може се да им се случи, а знаеш што ќе се случи и какви ќе бидат реакциите ако згреши некој т.н. анонимен дџ!? Знаеш ли колку пати само пушт(аат)иле готови миксови спремни од дома!?

Овие дџ-и / продуценти што ги спомнав во претходниот пост се од поново време, да не се враќам во 90-тите на имиња како Жани, Тевдо и компанија, верувај дека освен Бушава Азбука, другите што ќе настапат на ГХ можат за "таквото" да им се фатат на овие.

Очигледно не ми ја сфати поентата па мислиш дека мешам политика, прочитај ја неколку пати реченицата и ќе ја сфатиш ;) Тоа е исто како сега јас да реплицирам на некого што рекол дека ќе има добри пички (женски) на ГХ, а јас да му вратам зашто мешаш во оваа тема полови органи или порничи. :smir:
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
може некој лине уп да каже

а и незнам зашто толку го плукате никифор кога дечкото си е одличен у неговата работа
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Се сложувам со твоето мислење комплетно , али доколку јас , ти и компанија од 100 души знаеме што бараме и што да цениме , секогаш ќе останат оние останатите 80 % кои идат на ГХ ( деца - од типот на 7-8мо оделение кои што не ни почнале карактер да градат а камоли вкус за музика т.е идат ради реда , потоа иаме турбофолкери - кои што вообичаено ги слушаат Миле Китич , Шемса и останати ‘‘ артисти ‘‘ од нивен карактер , потоа иаме ХардКор раперишта - ова се тип на луѓе кои што се колнат во рапот ама слушнале многу луѓе идат на ГХ па си рекле ‘ ај и ние ‘ ) и после ваква класификација што може да очекуваме .
Среќа што после 2 - 2:30 часот овие во најголем дел си идат па конечно останува настанот на тие што стварно дошле за техно/транс .

И јас никого не омаловажив , само реплицирав на членот кој што почна да омаловажува .
 
П

Паспарту

Гостин
Се сложувам со твоето мислење комплетно , али доколку јас , ти и компанија од 100 души знаеме што бараме и што да цениме , секогаш ќе останат оние останатите 80 % кои идат на ГХ ( деца - од типот на 7-8мо оделение кои што не ни почнале карактер да градат а камоли вкус за музика т.е идат ради реда , потоа иаме турбофолкери - кои што вообичаено ги слушаат Миле Китич , Шемса и останати ‘‘ артисти ‘‘ од нивен карактер , потоа иаме ХардКор раперишта - ова се тип на луѓе кои што се колнат во рапот ама слушнале многу луѓе идат на ГХ па си рекле ‘ ај и ние ‘ ) и после ваква класификација што може да очекуваме .
Среќа што после 2 - 2:30 часот овие во најголем дел си идат па конечно останува настанот на тие што стварно дошле за техно/транс .

И јас никого не омаловажив , само реплицирав на членот кој што почна да омаловажува .
Не зборев за тебе, општо зборев дека не е убаво да се плука и омаловажува, ама јбг ние таков народ сме. :)

Инаку сега симнав еден микс од овој Пиперка и искрено не гледам ништо заедничко со Бабура, овој микс јас што го слушам е тек-хаус, а Бабура пушта лигави комерцијални хаус траки.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Извини на изразов, али не си тачен. Пиперка зима инспирација од Бабура??? :pos2: Се гледа колку пратиш македонска EDM сцена.
Ја еве ќе кажам вака не дека нешо знам многу околу нашиве дџ сум ги слушал онака ми се ама ајде нема врска тоа...него ја се знам со ДЈ Пиперка и мислам дека чоекот го бива ама тоа дека зима инспирација од Бабура можда до некаде е точно затоа што веднаш се гледа дека имињата им се слични да не кажам исти :)
Денес има ли карти во Југотон?
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Другарче беше пред саат два да земе , и имало ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom