Grand Theft Auto V

Член од
3 јануари 2008
Мислења
87
Поени од реакции
159
Спуштив [R.G. Mechanics] Grand Theft Auto V , 36,2 гб Бара цела вечност да се инсталира дали имал некој вакво нешто слично да пател :) колку време и треба за инсталација ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Спуштив [R.G. Mechanics] Grand Theft Auto V , 36,2 гб Бара цела вечност да се инсталира дали имал некој вакво нешто слично да пател :) колку време и треба за инсталација ?
Зависи од процесорот.
Просек би било околу 7-8 саати.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Intel(R)Core(TM) i5 - 5200U CPU @ 2.2 Ghz
Ваљда заврши веќе?
Освен што може да има проблеми и да не работи воопшто, ова е уште една мана на компресираните игри.
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
87
Поени од реакции
159
Ваљда заврши веќе?
Освен што може да има проблеми и да не работи воопшто, ова е уште една мана на компресираните игри.
Не заврши ми скисна брате прекинав инсталација и избришав све живо кој ќе кине живци.
Ако има некој сигурен торент веќе симнато инсталирано и све да е ок нека пушти :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
Не заврши ми скисна брате прекинав инсталација и избришав све живо кој ќе кине живци.
Ако има некој сигурен торент веќе симнато инсталирано и све да е ок нека пушти :)
пиши gta v reloaded у првиот линк на гугл имаш торент фајл од rar.bg Или иди директно на рарбг и побарај ја верзијата на релоадед
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
DirectX. Да не си претерал у Settings>Graphics?
Пробај да намалеш DX верзија.
Иди Documents\Rockstar Games\GTA V и отвори га settings.xml
<DX_Version value="2" /> е DirectX 11. Пробај да го намалиш на 1 или 0.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не заврши ми скисна брате прекинав инсталација и избришав све живо кој ќе кине живци.
Ако има некој сигурен торент веќе симнато инсталирано и све да е ок нека пушти :)
Брате симни ја на RELOADED верзијата како што ти кажа Ron ја имаш и на замунда, ќе се изначекаш малце додека да ти се симнат 60 GB ама одма ќе ти се инсталира. И не симнувај другпат такви компресирани верзии.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
DirectX. Да не си претерал у Settings>Graphics?
Пробај да намалеш DX верзија.
Иди Documents\Rockstar Games\GTA V и отвори га settings.xml
<DX_Version value="2" /> е DirectX 11. Пробај да го намалиш на 1 или 0.
Фала :), го намалив на 1 и работи. А има разлика во графиката ако е 1 или 2? Досега се на најјако ми било и не ми праело проблем не знам што му стана
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Фала :), го намалив на 1 и работи. А има разлика во графиката ако е 1 или 2? Досега се на најјако ми било и не ми праело проблем не знам што му стана
Со Д-10 немаш трева, со Д-11 имаш.
Водата, океанот е различен со 10 и 11.
итн итн

 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Со Д-10 немаш трева, со Д-11 имаш.
Водата, океанот е различен со 10 и 11.
итн итн

Досега со 11 ка ја играв и се леташе а сега нејчи ни да ја уклучи, нема некој фикс за да ја играм со 11?
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Игра некој онлајн? Crew да имате, да ви се придружам?
На почеток сум, ја купив на стим за новогодишниот попуст, играм по малку. Али тешко се извршуваат мисиите се некој ботови на сред мисија се исклучуваат.
Ако играте add me: M1tr3vski1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom