Grand Theft Auto V

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
+1.

....
Реално не сакам жанр. Сакам кршење на жанр. Судска драма за 4 играчи! 1 е обвинетиот, 2 одбранбениот адвокат, 3 обвинителот и 4 инспектор. Што ќе биде исходот зависи од сите 4 играчи.
Иди играј Ace Attorney, искрено не знам како немаш Wii и DSi досега, тие конзоли се жанрокршачки и оригинални.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.008
Поени од реакции
6.037
Ако си играл Civilization, ќе знаеш
Сум ја играл, најновава. Начинот на кој се игра? Правиш потег па next move или whatever?
Не се разбирам во поимиве за, пошо не ме интересираат. Ме интересира играта само каква е.
Ја симнувам, снимам, пробувам. АКо е интересна ја играм, ако не ја бришам.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Иди играј Ace Attorney, искрено не знам како немаш Wii и DSi досега, тие конзоли се жанрокршачки и оригинални.
Objection!

Uba zaebancija ti e ova. Taa Ace e japonska, ako e takva 70 posto e nesto odnapred skriptirano I on-rails. A kolku sto vidov videa na jubub na takva I mi lici. A na wikipedia kaj zanr pisuva nesto kako visual novel.
...Mozi I da ne e takva ama od Japonci toa mnogu tesko.

Ovaa mojava ideja dokolku pocni da se raboti nekogas kje bidi eden od najambizionite proekti sto se slucile vo mediumot. Edniot igrac kje igra GTA drugiot LA Noire, tretiot I cetvrtiot nesto... Mozi I kako MMO da se isturka.
 
D

dystopian

Гостин
Chicago, New York i Detroit se industriski gradovi i kako takvi se mnogu slicni zatoa navistina se nadevam deka gradot vo petkata nema da bide eden od tie tri. Podobro Miami ili Los Angeles, a moze i Las Vegas - sin city. Spored mene najdobro bi bilo povtorno San Andreas ama tesko deka ke vlozat tolkav trud samo vo konstruiranje na cela mapa, sepak se raboti za tri grada i countryside.

Ako bide vo Washington, protagonistot recisi sigurno ke bide crnec ghetto gangster, sto e super, SA mi e omilena od serijalot.

Kako i da e, sobirajte pari za nov kompjuter uste od sega. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.008
Поени од реакции
6.037
Kako i da e, sobirajte pari za nov kompjuter uste od sega. :)
Да видиме енџинот каков ќе биде. После ќе му ја мислиме за ново ПЦ. :)
Доколку би бил истиот како од GTA IV, не би требало да има преголеми разлики во побарувања.
Ако е нов енџин, разликите во побарувањата би биле премногу различни.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Очекувам новата Гта да искочи летото 2012 за Пс3 и 360 а за компјутер би требало да искочи накај октомви/ноември.А за градот би сакал да биде Вашингтон или Бостон но најверојатно ќе биде Вашингтон.Вашингтон ми изгледа интересно со овлед на тоа што е главен град.Исто така би сакал да можеш да купуваш куќи,убави,луксузни куќи а не ко на Четворката ти дава 100 квадратен стан и толку,и да има малку поволем избор на облеки.
 
D

dystopian

Гостин
Да видиме енџинот каков ќе биде. После ќе му ја мислиме за ново ПЦ. :)
Доколку би бил истиот како од GTA IV, не би требало да има преголеми разлики во побарувања.
Ако е нов енџин, разликите во побарувањата би биле премногу различни.
Со оглед на тоа дека четворката е од 2008 а играва најверојатно ќе излезе некаде во 2013, прилично сум сигурен дека ќе ни требаат нови компјутери. :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Со оглед на тоа дека четворката е од 2008 а играва најверојатно ќе излезе некаде во 2013, прилично сум сигурен дека ќе ни требаат нови компјутери. :)
до тогаш моево другарче ке наполни 5-6 години ако не го сменам уште нареднава година :D
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Најверојатно е дека ќе биде Vice City.
Се надевам дека ќе биде Vice City.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Со оглед на тоа дека четворката е од 2008 а играва најверојатно ќе излезе некаде во 2013, прилично сум сигурен дека ќе ни требаат нови компјутери. :)
Лето 2012 најкасно, верувај ми.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Зошто се глупи не ја направат да биде во Скопје . Имаш све што ти душа сака. Имаш гето , имаш елитен дел кај што живеат "богатите" , имаш плажи покрај вардар ....све у еден град....ја ли треба да им кажуем на Rockstar , тапа се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom