Game of Thrones

Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Туку многу глупо и необјаснето заврши Xaro Xhoan Daxos, го затворија у тоа сефот, и не дадоа дали е мртов, како така без објаснување?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Туку многу глупо и необјаснето заврши Xaro Xhoan Daxos, го затворија у тоа сефот, и не дадоа дали е мртов, како така без објаснување?
У празен сеф заклучен со години, претпостави си дали е мртов или не.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Јас дадов 6-ка на финалето, повеќе не заслужува. Дека оцените како 1 се глупост се, ама истите не се оцени на квалитет на епизодата - него на фрустрациите, разочарноста, и обидот да се врати за разочарувањето, GOT беше дел од животот за многу луѓе.

Вакво серииште да го завршат на овој начин е голем удар, буквално 2-3 дена сум полн со фрустрации, цело време у потсвест ми е ептен се разочарав. За жал во светот на филмската уметност крајот го краси делото, ако тој го утнеш џабе е се.

Додатен проблем е што овде не само што го утнаа крајот, него утнаа и неколку епизоди од финалната сезона, а капак на се успеаа од карактерии кои не ежеа, ги осеќавме како најблиски да ги отуѓат и да не ни е гајле за нив, никогаш немаше ни да помислам дека ќе ми биде гајле за Дани, којa за разлика од другите на темава ми беше омилен карактер, па уште на крај Брон од скромен и повлечен лик, уште почна да ги заебава другиве, абе алооооо, многу лошо!
А бе добро, линк ти побарав... :pos:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Поглуп крај не сум нашол у ниедна серија .Значи сФе ама баш сФе од глума до сценски смислени изрежирани и сЦај -Фај моменти беше супер.И сега на крај да дојде џон да ја убие ................................. ! Ма сФе да ви е'ам по список на тие што ја направија последнава епизода.Испадна 8 сезони само за да се смени власта во цел Истерос.Како политичка сцена испадна оваа последна епизода .Политиката дошла и во филмски продукции да се режира и преТставува.Па сФе да ви е'ам по список ментално ретардирано.Ја уби таа што ги сруши сите тирани и идиот и он отиде позади Зидот да дреме .Што да прави да им ги бричи на мечките ли бе .....Абе кога ја забоде ми идеше да го сркшам и телевизор и сФе и покуќнина дома.8 е'Ани сезони за тоа да се случи.Полош крај ја у живот не сум видел на ниедна серија.
(Х)Аос бе (Х)аос што друго да кажам .Искам само да прашам дали е вака и по книгите или овие на ЕјЧ Би Оу ја имаат вака изведено!?!? Најтешкиот пат и најтежок живот имаат Џон и Дајнерис и остај тоа па и инцесТ и на крај да не е никој од нив на тронот.
Или цела серија беше анегдота за тоа ако си поштен и сакаш искрено ќе те заебе и животот и луѓето и нема да го добиеш тоа што го сакаш ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.593
Туку многу глупо и необјаснето заврши Xaro Xhoan Daxos, го затворија у тоа сефот, и не дадоа дали е мртов, како така без објаснување?
Istovo prasanje me kopka za Elaria Sand.
Uste li e u podrumot?
Dali Bran ja oslobodi?
We will never know.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Како бе Брон повлечен лик? Цело време истото го глумеше он, ги подјебаваше и Џејми и Тирион додека беше уз нив и викаше дека го интересираат само пари и жени, затоа и ја протнаа заебанцијата со борделот на крај.

Јебига, штета што мораа да направат само 8 сезони, да продолжеа уште бар сезона и пол веројатно ќе испаднеше се перфектно зашо ќе можеа многу работи да објаснат поубаво за да нема негативни коментари, али шта је ту је. :D
И 16 сезони да имаше па ке ни беа малку. Незаситни сме, тоа ни е у природата, коа нешто е убаво не сакаме да прекине. Али тоа е тоа.....А Калиси се претвори во злобна на крај ради желбата да владее со 7-те кралства ама и Џони да ја сака. Не сакаше да ја прифане чиненицата дека со Џони неможат да бидат заедно и да владеат заедно. Мораше или таа или тој. Скромниот Џони и го препушти изборот на неа, а таа се препушти на лакомоста, љубомората и гневот и кобниот крај и беше неизбежен. На Џони секако му беше судено да Крал и бидна. И тоа е тоа. Без разлика шо стварно убрзано заврши за мене серијата е совршена и намбр 1 до сега.
И тешко дека ке се повторе нешто слично у блиска иднина, ама ни останува да се надеваме.
...А сеа ми преостануват 2-13те епизоди од новата сезона на Готам да ги изгледам :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Ja тек сеа сконтав дека Робин Арин беше на собирот у задња епизода. Го смениле глумецот и потпораснат беше.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Наводно почнало снимањето на приквелот "Bloodmoon".

 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Nekoj prokomentira deka glumata ne chinela vo poslednava sezona/epizoda. Posleden stadium na hejt e da kazesh deka glumata ne chinela - koja e odlicna i eden od nekolkute segmenti na serijata koj e konstanten vo site 8 sezoni (so mnogu mali mali isklucoci na poedini nebitni likovi). Ali ok, sekakvi eksperti ima tuka, taka da ne deka se chudam. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
И не заслужив подобар крај со оглед на тоа како ја почнав серијата. Од трета до петта сезона, па од трета назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom