Ford доктор за Ford прашања

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Има ли такви кои купуваат Форд. Па Фордот и циганот зиме не работат. Најдобриот Форд е продадениот. Не дај боже да треба дизељ
Форд да се зезне четирицифрена цена во евра се дизните.
Златен Гољф 2
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ok.Neznam na sto asociras... Tolku trosi kombinirano...Ete ti slika...Brzina na avotpat vo MK e Max 120khm...na 130 -140 mozi da trosi uste pomalku (zavisi od motorot) 11.5 l i ne malku...Mojot suv trosi 10.5 kombinirano a na otvoreno 8.8 l so 270 KS ...Plus nema sportska dinamika\linija!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.665
Поени од реакции
38.846
Има ли такви кои купуваат Форд. Па Фордот и циганот зиме не работат. Најдобриот Форд е продадениот. Не дај боже да треба дизељ
Форд да се зезне четирицифрена цена во евра се дизните.
Златен Гољф 2
па вози голф 2 никој не те тера форд да купиш
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
па вози голф 2 никој не те тера форд да купиш
Па ти вози Форд па ќе се кладиме јас ќе возам на зејтин а ако пробаш Форд дизељ на зејтин Господ нека ти е напомош
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.665
Поени од реакции
38.846
Па ти вози Форд па ќе се кладиме јас ќе возам на зејтин а ако пробаш Форд дизељ на зејтин Господ нека ти е напомош
па кој будала вози на зејтин бе? Имаш ти акл?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Исклучен компјутер па на 40 и 120 км/ч иста потрошувачка 10.9 покажува

А стрелката на мерачот на бензин не ја покажува како паѓа
:pos::pos::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Имам форд фиеста 2003 година.. во последно време започна нешто да тропа кога колата е во лер, значи кога не е под гас, и кога има кумплунг стиснато.. Инаку се друго најнормално си функционира...Ја однесов кај најблискиот автомеханичар ми рече дека станува збор за некој хидроуличен затегач ( дугк лагер или како и да се вика) сигурна сум дека знаете за што зборувам, па да не испаднам смешна... Е сега.. имам две прашања.. едното е колку чини таков лагер нов да се купи, и дали колата вака како што е можам да одам на краток пат од околу 150 км... дали има некоја опасност како за колата така и за мене... бидејќи патот ми е неодложен...
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
па кој будала вози на зејтин бе? Имаш ти акл?
Цело Арачиново, Тетово итн... Зејтин е спас. Ајде пробај па кажи колку илјади евра ќе те чини оправката.

Имам форд фиеста 2003 година.. во последно време започна нешто да тропа кога колата е во лер, значи кога не е под гас, и кога има кумплунг стиснато.. Инаку се друго најнормално си функционира...Ја однесов кај најблискиот автомеханичар ми рече дека станува збор за некој хидроуличен затегач ( дугк лагер или како и да се вика) сигурна сум дека знаете за што зборувам, па да не испаднам смешна... Е сега.. имам две прашања.. едното е колку чини таков лагер нов да се купи, и дали колата вака како што е можам да одам на краток пат од околу 150 км... дали има некоја опасност како за колата така и за мене... бидејќи патот ми е неодложен...
Поправи си ја колата зашто може се да биде. Оди на салам сервис и барај и трето мислење.
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Епа вика

Кој вели 305КС многу трошеле?

и става слика од потрошувачка, после и видео.

И после вика

А инаку ова е комбинирана, не е возено само на автопат - а и на автопат незнам колку некој би ја возел 120-130км/ч за да ја симне волку ниска потрошувачката.

Чим спомнува коњи асоцира на брзина и моќност, а со видео до 120 и Ферари не дава поголема потрошувачка (комбинирано или било што)
...не ни е поента да се убедуваме за банални работи. Ако сакаш верувај, ако не да ти договориме да те повозат - нема друг начин како да се разбереме.[DOUBLEPOST=1406901620][/DOUBLEPOST]
Имам форд фиеста 2003 година.. во последно време започна нешто да тропа кога колата е во лер, значи кога не е под гас, и кога има кумплунг стиснато.. Инаку се друго најнормално си функционира...Ја однесов кај најблискиот автомеханичар ми рече дека станува збор за некој хидроуличен затегач ( дугк лагер или како и да се вика) сигурна сум дека знаете за што зборувам, па да не испаднам смешна... Е сега.. имам две прашања.. едното е колку чини таков лагер нов да се купи, и дали колата вака како што е можам да одам на краток пат од околу 150 км... дали има некоја опасност како за колата така и за мене... бидејќи патот ми е неодложен...
Ви испративме приватна порака за како може да го решиме проблемот.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Abe ja navremeto Fordceto moe na ocet i na marula go vozev,a za bolje da ide i crn piper po malce,ama bez preteruenje:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.241
Колку пари е проверка на километража и борд компјутер (за дефекти) во Ми Да Форд?
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Колку пари е проверка на километража и борд компјутер (за дефекти) во Ми Да Форд?
Проверка на километража во Ford не се прави, додека компјутерска дијагностика чини 1860 ден. Но со нашата нова сервисна кампања на нашиот вебсајт во делот Мој Сервис можете конкретно да ги проверите сите понуди за вашиот модел. И со секој пакет над 3.000 ден. ја добивате бесплатно токму компјутерската дијагностика, заедно со ажурирање на софтвер и перење на возилото. Поздрав
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Vo pintija ima dijagnostika i brisenje na greski za 300-500 denari vo zavisnost od voziloto. Vo cenata e vkluceno i butanje na km za onie sto sakaat da go *podmladat* voziloto.
:icon_mrgr:
Ne mi e namerata da pravam nekoja antikampanja, ama 1800 denara za edna minuta rabota e pa stvarno preterizam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom