Ford доктор за Ford прашања

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Мида Гранд Моторс, 4 јули 2014.

 1. Мида Гранд Моторс

  Мида Гранд Моторс Форд Доктор

  Член од:
  27 јануари 2011
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  24
  Имате Ford и имате прашања?
  На располагање Ви се техничките лица од официјалниот сервис на Ford (Ми-Да Гранд Моторс) кои може да ги прашате за било што поврзано со Вашиот Ford автомобил.
  Повелете...
  [​IMG]
   
  Последно уредено од модератор: 4 јули 2014
  Velix, Acid, kjara и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.290
  Допаѓања:
  8.819
  Зашто ја прекинавте соработката со Colin McRae на времето?
   
  На Spong, Мида Гранд Моторс и Scirea им се допаѓа ова.
 3. Мида Гранд Моторс

  Мида Гранд Моторс Форд Доктор

  Член од:
  27 јануари 2011
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  24
  Претпоставуваме дека мислиш на соработката со WRC (FIA World Rally Championship), ова е официјалната објава:

  COLOGNE, Oct. 15, 2012 -- Ford of Europe today announced that it will withdraw from the FIA World Rally Championship as a title sponsor after the 2012 season.
  The company said it made the decision as part of a review of its European business in the current difficult economic environment.
  “Ford has a long and proud history in the WRC and this was not an easy decision,” said Roelant de Waard, vice president, Marketing, Sales and Service, Ford of Europe. “At this time, however we determined that it was better for the company and the Ford brand to reduce our commitment to the WRC and deploy our resources in other areas.”
  Ford’s long-term rallying partner, UK-based M-Sport, plans to continue competing in WRC with the Fiesta. Ford is in discussions with M-Sport to provide continued vehicle and engineering support, including for the recently announced Fiesta R5 for the new-for-2013 WRC-2 series, and the Fiesta R2 for grass-roots national and regional driver programmes.
  “We have great respect for M-Sport and Malcolm Wilson, who have run the Ford WRC team since 1997, and there is no organization with more expertise and commitment to winning,” de Waard said. “Working together, we have reached a point where the Ford Fiesta has become the car of choice in rallying, and we want to see this continue in the future.”
  Ford also said it wished to thank its rallying fans, drivers, the FIA, and its many WRC partners, including team main sponsors BP and Castrol, for their support and commitment.
  Said Malcolm Wilson, managing director of M-Sport: “I would like to thank Ford of Europe for their enthusiastic support and the faith shown in the team over the past 16 seasons. We understand that tough decisions have had to be made and look forward to continuing our strong technical partnership into the future.”

  Поздрав,
  Докторот
   
  На Slash- и STEALTH им се допаѓа ова.
 4. *phoenix*

  *phoenix*

  Член од:
  4 јули 2008
  Мислења:
  6.038
  Допаѓања:
  1.713
  Ќе одете ли на Рели Дакар годинава?
   
 5. nako

  nako No1

  Член од:
  22 јануари 2006
  Мислења:
  911
  Допаѓања:
  34
  пред 4 години земав форд fusion од мида, нов од салон, но пред 4 месеци ми прегоре упаљачот, поточно ни грее ни полни ако му ставам некој уред, дали може би е некој осигурач или цел комплет треба да го менувам и колку пари ке ме чини
   
 6. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.983
  Политика на сервисот е муштеријата да гледа преку прозор како му ја поправаат колата.
  И зошто наводно сменетите делови не ги враќате или покажувате на муштеријата
   
  На аллександар и Keljav им се допаѓа ова.
 7. Helex

  Helex

  Член од:
  14 август 2008
  Мислења:
  2.441
  Допаѓања:
  1.005
  Тоа ти е проблемот :icon_lol:
   
 8. nako

  nako No1

  Член од:
  22 јануари 2006
  Мислења:
  911
  Допаѓања:
  34
  колата си е супер, троши скоро ич, а планирам да ја возам уште 4-5 години и ја шиткам ( не сакам да се замарам со старо )
   
 9. Pohovan Trosed

  Pohovan Trosed

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  496
  Допаѓања:
  459
  Gleam shitkate micubishi lanser....sho e fintava so kolava zainteresiran sum sakam da ja kupam
   
 10. Мида Гранд Моторс

  Мида Гранд Моторс Форд Доктор

  Член од:
  27 јануари 2011
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  24
  Годинава бевме, завршивме 22-ро и 28-мо место (overall)
  Сеуште немаме потврда за 2015.
  --- Споено дупло мислење, 7 јули 2014 ---
  Здраво Нако

  За да не даваме половични паушални одговори, пројди кога можеш до кај нас до сервис да го провериме напонот и дали воопшто има - тоа ќе ни каже каде лежи проблемот и како би можеле да го решиме. Дијагностиката ќе биде бесплатна. Само испечати ова кога ќе дојдеш за да дечките од приемно знаат за што станува збор.

  Поздрав,
  Докторот
  --- Споено дупло мислење, 7 јули 2014 ---
  Здраво серијалот на J.J. Abrams

  Политиката на сервисот е муштеријата да гледа преку прозор како му ја поправаат колата.
  Се согласуваме.
  На располагање ви е обзервациона канцеларија над сервисот од каде може да го надгледувате возилото. Додатно, поставени се поединечни камери над дигалките чија комбинирана снимка е прикажана на телевизор во приемното одделение (моментално offline поради надоградба - но снимено на DVR за контрола на квалитет).
  Останатото е шпекулација за која веќе пред 4 години превземавме мерки и по процедура променетите компоненти се враќаат на клиентот (поточно, ги оставаме во кеса на совозачкото седиште - но не секои поради големината на делот, но сепак ви се достапни да си ги земете зошто се ваша сопственост).

  Доколку имате роднина, пријател па макар и познаник кој има лошо искуство од нашата услуга слободно повикајте го кај нас и ќе направиме се за да му надоместиме доколку била направена некоја грешка или превид. Ви стоиме на располагање и слободно можете да ни напишете приватна порака, Докторот стои зад Вас.

  Поздрав,
  Докторот
  --- Споено дупло мислење, 7 јули 2014 ---
  ахахахахах, похован тросед :)

  Lancer-от е наше половно возило кое е за продавање. Сите податоци ги имаш тука.
  Доколку имаш подетални прашања, си заинтересиран за набавка или сакаш тест возење слободно јави се на:
  Дејан Цветковски 070 384 996
  Зоран Петровски 076 350 225

  Они се задолжени за продажба во Ford.

  Поздрав,
  Докторот
   
  Последно уредено: 7 јули 2014
 11. Благоев

  Благоев The Spartan General

  Член од:
  8 јануари 2014
  Мислења:
  1.338
  Допаѓања:
  2.083
  Дали можете да проверете ВИН на кола која е сервисирана во Германија/Холандија/Белгија? Имате ли централизирана база на податоци на ниво на Европа?
  Или мора да се обратам во локални форд центри за таа услуга?
   
  На Мида Гранд Моторс и Hachiko2010 им се допаѓа ова.
 12. Hachiko2010

  Hachiko2010

  Член од:
  21 септември 2010
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  181
  MakAutoStar go imaat ova za Mercedes, bi bilo super i drugite da go imaat, ke se namalat malverzaciite na preprodavacite kako so vrakanjeto na kilometrazite taka i so mnogu drugi raboti so koi se sluzat
   
 13. Мида Гранд Моторс

  Мида Гранд Моторс Форд Доктор

  Член од:
  27 јануари 2011
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  24
  Здраво Генерале

  Можеме да провериме технички податоци за било кој Ford но неможеме да ја погледнеме сервисната историја. Не е возможно поради тоа што Ford не застапува таква дата-база каде што се запишува сервисната историја на одреден VIN на глобално-ЕУ ниво. Единствено се запишуваат извршени фабрички сервисни акции а тоа можеме да го провериме.

  Поздрав,
  Докторот
   
 14. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Види ги ти Форд еј, браво! Потег за поздрав, први во МК кои со официјален профил дошле на македонски форум и се подготвени за интеракција со форумџиите.
   
  На Пропалица, Morgan Freeman, Mojso и уште 12 други им се допаѓа ова.
 15. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.983
  Бидејќи имаат многу работа па немаат каде да го губат времето
   
  На Roy Fokker и Torte Mobile им се допаѓа ова.

Сподели преку: