Football Manager 2016

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Без пари секогаш можеш да најдеш солиден голман што ќе брани 2 куп утакмици и тоа е тоа.
Ја никад не трошам пари за резервен голман, обично на полусезона договарам некој без пари да дојде следното лето и после една сезона го шиткам.
Си праам забава со резервните голмани, секогаш глеам да приберам некое име, на пример у Интер го земав Цилер од Хановер без пари и на полусезона го шитнав и го земав Касиљас.
Или па некое младо детиште од школата.
Обично тој вториот голман ми брани у куп само, 2-3 утакмици и толку, ако се буни лета одма ако не нека дреме.

______________

Иначе си почнав нов сејф со Лацио, си напраив моја тактика 4-4-2 и ко да ми успеа од прва. Еве 2-3 месеци поминаа делува на стабилна, 1во место у Серија А сум, Милан 5-2 го здував. :D Ќе видам до крај на сезона како ќе се понаша.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
пази да не ти крашне играта папак,стај му панцир на мониторот
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Препорачајте добар голман за на клупа со ЕУ потекло. За прв го зедов Тимо Хорн од Келн претходна сезона има клаузула од 8м и искина братот. Инаку со Валенсија играм и тој Рајан што е камен невиден е. А Алвес повреден ми беше пола сезона па го шитнав на крај за 25м.
Леали од Јуве барај го после 1 сезона е слободен .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не бе, топ е оваа нема гајле :D
јас не сум ја ни инсталирал,сеуште ја терам 15-ката одвреме навреме.Ќе ти ебам 16-ката,матер у пичка,ептен е наџиџана како што глеам по форуми,додека се снајдеш и се уходаш,излегла 17-та серија
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Без пари секогаш можеш да најдеш солиден голман што ќе брани 2 куп утакмици и тоа е тоа.
Ја никад не трошам пари за резервен голман, обично на полусезона договарам некој без пари да дојде следното лето и после една сезона го шиткам.
Си праам забава со резервните голмани, секогаш глеам да приберам некое име, на пример у Интер го земав Цилер од Хановер без пари и на полусезона го шитнав и го земав Касиљас.
Или па некое младо детиште од школата.
Обично тој вториот голман ми брани у куп само, 2-3 утакмици и толку, ако се буни лета одма ако не нека дреме.

______________

Иначе си почнав нов сејф со Лацио, си напраив моја тактика 4-4-2 и ко да ми успеа од прва. Еве 2-3 месеци поминаа делува на стабилна, 1во место у Серија А сум, Милан 5-2 го здував. :D Ќе видам до крај на сезона како ќе се понаша.
Обично тоа го практикувам и јас, али непланирано продадов голман и сега некоја поевтина солуција ќе барам од трансфер листа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Без пари секогаш можеш да најдеш солиден голман што ќе брани 2 куп утакмици и тоа е тоа.
Ја никад не трошам пари за резервен голман, обично на полусезона договарам некој без пари да дојде следното лето и после една сезона го шиткам.
Си праам забава со резервните голмани, секогаш глеам да приберам некое име, на пример у Интер го земав Цилер од Хановер без пари и на полусезона го шитнав и го земав Касиљас.
Или па некое младо детиште од школата.
Обично тој вториот голман ми брани у куп само, 2-3 утакмици и толку, ако се буни лета одма ако не нека дреме.

______________

Иначе си почнав нов сејф со Лацио, си напраив моја тактика 4-4-2 и ко да ми успеа од прва. Еве 2-3 месеци поминаа делува на стабилна, 1во место у Серија А сум, Милан 5-2 го здував. :D Ќе видам до крај на сезона како ќе се понаша.
Сите тактики досеа шо сум ги пробал и овие Plug and play шо се до полусезона се одлични после крах се дешава. Ова на TFF е добра - Conqueror

Него излегол 16.3 али судиите давале црвени ко из шале o_O
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ја играв 4-3-3 формација, доста интересна за пратењеи играње и газев, 4 сезони по ред со Интер шампион у Италија, 1 полуфинале ЛШ, купови, суперкупови.
Многу добра тактика ама ми скурчи и сакав да пробам со лично моја, сеа за сеа ок е со Лацио ама некако ми се губат, ќе видам цела сезона како ќе иде
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Ја играв 4-3-3 формација, доста интересна за пратењеи играње и газев, 4 сезони по ред со Интер шампион у Италија, 1 полуфинале ЛШ, купови, суперкупови.
Многу добра тактика ама ми скурчи и сакав да пробам со лично моја, сеа за сеа ок е со Лацио ама некако ми се губат, ќе видам цела сезона како ќе иде
Која 4-3-3?

Јас земам мали тимој пробвам да освојам титула али тешко како на фм 14 или претходните, 12ката најуба ми беше а ова 16ката има потенцијал али голманите се повампируват.

Ете ја последната на TFF

http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-16-tactics/355730-conqueror.html
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Дечки, да прашам уште еднаш. Дали има верзија од фм 16 со можност за attribute masking?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, да прашам уште еднаш. Дали има верзија од фм 16 со можност за attribute masking?
Па мислам пред старт селектираш дали сакаш или не
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Која 4-3-3?

Јас земам мали тимој пробвам да освојам титула али тешко како на фм 14 или претходните, 12ката најуба ми беше а ова 16ката има потенцијал али голманите се повампируват.

Ете ја последната на TFF

http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-16-tactics/355730-conqueror.html
http://www.footballmanagerstory.com/best-fm-2016-tactics-darrens-devastating-4-1-2-3/
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На 16.2 ја тестираше? Ќе ја пробам сега да видам со Болоња како ќе оди.
Да на 16.2, други пачови не сум ставал.
Оваа 442 мојава ми се усра скроз, не знам зашто ми падна така, па ја стаив оваа 4-3-3 пак ама ја изменив нешто, 3-4-3 ја напраив.

Некако поинтересни ми се тие 4-4-2, 3-4-3, 3-5-2 формации, овие стандардниве 433, 4231 ми се досадни.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
znaci simnav pak, t oa sto mi dade deckovo od tuka sto davase linkovi po PP, dzaba, na 32 si se penzioniraat igracive ko od shala, pu da ti ebam, ne mi se igra vaka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom