Football Manager 2014

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Некој да ми прати по пп линк од добар фејс пак само за ПЛ тимовите и тоа што беше за поправање имињата од натпреварувањата.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Прегледај го приврзокот 81371

Може ли малце помош.. ја инсталирав играта и го направив кракот.. но при секое пуштање на играта ми се појавува ова и не се пушта играта.. дали знае некој како да го решам ова?
и јас имав ваков проблем при пуштање на играта , прочитај на странава може ќе ти помогне да решиш проблемот
http://forum.kajgana.com/threads/football-manager-2014.69908/page-72
 
Ф

Флеш

Гостин
МадаФака да ти праам и баам .... Само со Defensive и Contain да ги изиграш двата меча ,да им речеш чао на Манчестер и тоа во две кола .... ни А ,ни Ш од напад .... да им шибнеш 4 гола :pos:

Screenshot_1.png
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
за крила моја препорака ви се Bruma & Agustin Alione. Poacher тип на напаѓач во константна форма - Hervin Ongenda. Брума и Онгенда ги начекав на фрее, сега Брума го бараат Реал по само една сезона, се надевам нема да почне да плаче.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Моја препорака крила, инсајд форвардс, Родриго Гомез од Аргентинос, Витињо од ЦСКА, Рики Алварез од Интер.
 
Ф

Флеш

Гостин
за крила моја препорака ви се Bruma & Agustin Alione. Poacher тип на напаѓач во константна форма - Hervin Ongenda. Брума и Онгенда ги начекав на фрее, сега Брума го бараат Реал по само една сезона, се надевам нема да почне да плаче.
батали тие ..... Само Saponara , Fede Vico oд Андерлехт и Carles Gill .....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
батали тие ..... Само Saponara , Vico oд Андерлехт и Carles Gill .....
лол, какво батали кога ми ја развалија сезоната, сами ми донесоа ЛШ. Препорачувам да ако некој ги начека за солидна сума да ги прибере.
 
Ф

Флеш

Гостин
лол, какво батали кога ми ја развалија сезоната, сами ми донесоа ЛШ. Препорачувам да ако некој ги начека за солидна сума да ги прибере.
Saponara,Imobile и Tachidis на фри ги лапнав .... ПСЖ,Монако,Реал,Тотем,Бајерн и редица други .... поготово мојот капитен , Т Касола (Слика горе) ми го бараат сите .... најголема понуда шо ми стикгнало од Монако за 83 милиони да го шитнам,јас глуп се каам шо не напраив :notworthy:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Јас Stefan de Vrij од Фејенорд го лапнав на фри и дечкото растури. Следна сезона Сити ми го бараше ама испод 25м не го давав и се откаќаа. Со Саутемптон играм. Мусачо од Вилареал на фри и тој ми изгази само многу жолти добива. Ловрен во ПСЖ ми ојде за 40м, а го зедов Гинтер од Фрајбург место него и Умтити на фри. Рики Алварез од Интер на почеток го редат на трансфер листа и за 3.5м го лапнав и растур направи. Браќава Аје од Марсеј се одлични да напоменам исто така.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
14/15 во Реал кастиља може да си купувате за џабе играчи...
Јас го зедов Оскар Плано за 35к... видете за што играч се работи. Óscar Plano_ Overview Profile.png
 
М

Мартин^

Гостин
Во изработка е Македонска лига (не е од FM-Balkan), содржи прва, втора и трета македонска лига.. Очекувајте во наредната недела да биде завршена целосно.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Во изработка е Македонска лига (не е од FM-Balkan), содржи прва, втора и трета македонска лига.. Очекувајте во наредната недела да биде завршена целосно.

само да не ви биде како за 2012. Победа Валандово во трета лига север игра и пмфл има 22 кола :)
 
М

Мартин^

Гостин
само да не ви биде како за 2012. Победа Валандово во трета лига север игра и пмфл има 22 кола :)
Не. Првата сезона има 12 тима во ПМФЛ и ќе се играат 33 кола, додека од наредната веќе ќе бидат 10 тимови, а исто така промени ќе има и во Втората лига како што сум доволно добро информиран и измислени играчи ќе има само за тимовите од трета македонска лига (север, исток, југ, запад и југозапад), затоа што нема премногу доволно точни информации.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ламберт иако има 33 години, кај мене уште растура со голови, но кога тогаш, ќе падне во форма. Го имам Видра во тимот и дали може тој да биде соодветна замена со тоа дали ќе стане константен напаѓач. нешто што навистина многу ми треба? До сега што сум го играл, дава голови но не е толку константен иако во серија неколку натпревари го ставав во нападот. Дали имате друг предлог за напаѓач за Саутемптон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom