Football Manager 2014

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Приметив дека при корнери одбрамбените играчи стануваат аматери и не може да ја исфрлат топката од шестнаесетник. Ебате...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.793
Поени од реакции
13.246
Исто и јас. Дај споделете некој совет за бранење корнери пошто не се трпи ова...
 
Ф

Флеш

Гостин
Исто и јас. Дај споделете некој совет за бранење корнери пошто не се трпи ова...
Нема совет,најголем баг во играта е, 33 гола со глава имам јас дадено,од кои Касола има 11 гола во сезона а пак Бернардо,го земав од Паок,ми даде неверојатни 14 гола .... исто асистенции да ме зборам ..
Не можеш да го избегнеш нагот,толку е сериозен што мора едноставно ништо да ме правиш,дури и да убуташ 5 ЦБ ,пак хедерите се во главна улога ...
За жал :/
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.896
Поени од реакции
24.480
Добар DC до 8 милиони? Со Арсенал играм.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Добар DC до 8 милиони? Со Арсенал играм.
Чекај да ја уклучам играва не ја имам играно веќе месец дена , имаше 2-3 многу ефтини а добри ако може да ги најдеш .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Lee Addy од кинеска лига е , кај мене го дадоја на позајмица во Динамо загреб и на крај како слободе агент не го зедов во Звезда дека му дадоја многу голема плата Гуангжу.
Leandro Cabrera играч на Реал мадрид кастиља е мислам се зема за ефтини пари а одлично се развива .
--- надополнето: 1 јануари 2014 во 21:42 ---
Исто пробај и за Marcos Rojo 2014/2015 го зедоја реал за 7.75м$
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Совет од мене! Ако ви се укаже шанса дао го земете Ширле! Никако тоа не го прајте дрво невиднео е на играва иако има добри оцени!
Него го шитнав го земав Даглас Коста! Е тоа е веќе добар бизнис. Си гази на играва! го земав за 12.75 милини и до сеа си ги има исплатено
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ке може некој ако не го мрзи да ми пише у ПП торент за асална верзија да симнам за играва(ако воопшто има, знам минатата година зезаа со кракот нели), пачови, facepacks и слично.
Ептен сум out of synch. :icon_mrgr:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Сте пробале до сеа да ја играте онлајн пиратскава верзија ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Втора сезона со Интер, повторување на историјата наречена Триплете. Изгазив цела сезона, тактикава ми е перфекција, ебење од добра тактика, креирана лично од мојот перфектен мозок за фудбал. :D
Се убивам од давање голови, во Серија А постигнав 98 гола.

Утре ќе извадам некои принт скринови да видите.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не е можно ова еј, Габиадини 70% од слободниве во статива или пречка му се. Ај неколку пати да се десеше.. ама нон стоп, цела сезона еве преку 25 пречки и стативи од слободен има дечково. Невидено.
 
Ф

Флеш

Гостин
Screenshot_1.png Screenshot_2.png
Пост на кукање ....

Па, упм .... пак истово срање со примање на голови,leaky defence ... средив тоа со позициите се, ја средив тактиката скроз,почна да дава резултати , но примаш голови како луд ... ова е пола-пола кукање,извештај пост ....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.475
Менаџеров наплаќа за сите претходни верзии каде се даваа голови од корна, сега ai-vo кине, поготово после последниов пач, еве гледам вчера излегол нов пач па да видам дали се средиле овие работи, на последниов ужасно беше ова не се трпеше, доминираш доминираш и у 85та од корна или аут примаш гол и ајт у пм, сите се жалат за ова така да не е никаква коинциденција туку језив баг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom