Football Manager 2014

Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Го форматирав лаптоп-от фолдерот sports interactive го сочував на усб и повторно го вратив во documents и сега кога ќе пробам да ја пуштам играта ми се појавува
Прегледај го приврзокот 78636
Пробав и со новиот апдејт го инсталирав и повторно истиот проблем.Може да се среди некако да не правам uninstal/install.
Пробај се да избришеш и пак да инсталираш не го ставај апдејтот се жалат многу од него а и не го ставај тој крак што го имаш ако е од замунда зш не работи ке го инстлаираш овој крак во истиот фолдер кај што тие менџерот иснталиран нормално прво се ке избришеш као што ти кажав.еве ти крак

http://dfiles.eu/files/gc7pmf4b3/FM14_patch_14.1.3-FIX_nosTEAM.exe
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ај линк дајте од последниот упдејт плс :icon_lol:
Не ти треба верувај ме! :) Полош немам видено откако играм фм 2007-2008. Ако веќе сакаш да ја уништиш играта викаат го имало на замунда
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Другари,играв Фифа Менаџер 2013,пошо го нема 2014 искочено на замунда,е сеа ми се приигра па незнам ни дали уопште ќе искочи на замунда,него ај кажете ми споредба Фифа Менаџер и Фудбал Менаџер ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Другари,играв Фифа Менаџер 2013,пошо го нема 2014 искочено на замунда,е сеа ми се приигра па незнам ни дали уопште ќе искочи на замунда,него ај кажете ми споредба Фифа Менаџер и Фудбал Менаџер ?

ФИФА Менаџер е Мики Маус додека пак Фудбал Менаџер е Волтер Вајт од Брејкинг Бед.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Неразбрав..дај братле кажуј сериозно ми се игра ми се сере..

Ај уште подобро да ти опишам - ако ти се сере побрзо - играј ФИФА Менаџер. Не ти е јасно уште? ФИФА Менаџер ти е детска игра, со едноставни и лесни работи, додека Фудбал Менаџер е вистинска симулација на фудбалски манеџер.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Ај уште подобро да ти опишам - ако ти се сере побрзо - играј ФИФА Менаџер. Не ти е јасно уште? ФИФА Менаџер ти е детска игра, со едноставни и лесни работи, додека Фудбал Менаџер е вистинска симулација на фудбалски манеџер.
Мхм,океј ќе го пробам,фала.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Пробај се да избришеш и пак да инсталираш не го ставај апдејтот се жалат многу од него а и не го ставај тој крак што го имаш ако е од замунда зш не работи ке го инстлаираш овој крак во истиот фолдер кај што тие менџерот иснталиран нормално прво се ке избришеш као што ти кажав.еве ти крак

http://dfiles.eu/files/gc7pmf4b3/FM14_patch_14.1.3-FIX_nosTEAM.exe
сега откако ја инсталирав да го ставам само овој пач што е во линков без да ставам ниеден од апдејтите што излегоа на замунда
Football.Manager.2014.Update.V14.1.3.45519
Football.Manager.2014.V14.1.3.45519.Crash.Fix
?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
сега откако ја инсталирав да го ставам само овој пач што е во линков без да ставам ниеден од апдејтите што излегоа на замунда

?
Стави го само предпоследниот падејт не новиот па послем кракот
--- надополнето: 5 декември 2013 во 01:18 ---
Стави го само предпоследниот падејт не новиот па послем кракот
значи само ова што тие прво без фиксот зс фиксто ти го дадов у линк тој на крај го ставаш во фолдерот и инсталираш и крај пиши што си направил
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
катастрофа е, уште бетер стана. Треба да се одмори од игравс глобално за да ја с поправат
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
катастрофа е, уште бетер стана. Треба да се одмори од игравс глобално за да ја с поправат
Ja затоа не го инсталирам новиот апдејт гледам сите се жалат така да сеа за сега со овј првиот е најдобро а што конкретно фали кај новиот дали потешка е играва за играње дали потешко голови се дават потешко се победува ???
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ja затоа не го инсталирам новиот апдејт гледам сите се жалат така да сеа за сега со овј првиот е најдобро а што конкретно фали кај новиот дали потешка е играва за играње дали потешко голови се дават потешко се победува ???
Само „мали“ промени има. Ако пред апдејтов имав 25+ удари на гол сега имам 10 или помалку. А пак противникот обратно, претходно имаше по 5-6 сега има по 25-26. А за голманите мислам дека повеќе мојот е ослабен отколку противничкиот па сега ти види :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе педери,излезе новиот торент апдејт , као шо ги читам постовите,изгледа да ... дајте линк одма, неам спиено цела ноќ има да рмбам сеа после со очи отворени, дај дај дај .... оуу шет оууу шет, нема на кат :( ( (
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Абе педери,излезе новиот торент апдејт , као шо ги читам постовите,изгледа да ... дајте линк одма, неам спиено цела ноќ има да рмбам сеа после со очи отворени, дај дај дај .... оуу шет оууу шет, нема на кат :( ( (
Не ти трба промашен е 100% као што кажуваат другите сите се жалат играј си го овј додека не искочи некој што ке биде као што треба а ако скаш мислам на замунда го имаш
 
Ф

Флеш

Гостин
Не ти трба промашен е 100% као што кажуваат другите сите се жалат играј си го овј додека не искочи некој што ке биде као што треба а ако скаш мислам на замунда го имаш
ја најдов и на друго место , на главната страна на NosTeam (тие шо го поправи ја кракот и останатото) ... 511 mb е големина ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom