Football Manager 2014

Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Откако го ставив новиот апдејт ме уништија повреди, голманот втор пат ми се повредува и тоа вториов пат на 3 месеци :mad: ќе ме делитнат од клубов поради повредиве
 
Ф

Флеш

Гостин
Откако го ставив новиот апдејт ме уништија повреди, голманот втор пат ми се повредува и тоа вториов пат на 3 месеци :mad: ќе ме делитнат од клубов поради повредиве
Така е,во голем дел се повредуваат .... инаку со одбраната и бековите е решен проблемот ....

За членот погоре,оди на kat.ph и барај ... football manager 14 Nosteam ....
После оди на гугл и барај ја главната страна на ностеам и симни го апдејтот од нив ....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Каков трилер на крај еј. Режисериве гомна да јадат.


Последнава утакмица у лига.

:vozbud:







Ете така, нека сркаат Оцелул :cool:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што формација користиш?
Control и Standard


-------------------GK-------------------

FB(s)----CB(d)----CB(d)-----FB(s)


----------BWM(d)-----BBM(s)--------


IF(a)-------------AP(s)----------IF(a)


------------------CF(a)-----------------


Team instructions: Shorter Pass, Work Ball Into Box, Full Back Overlaping, Hassle Opponents, Exploit Flanks, Play at the Back (не ми текнува баш како беше, ама одбраната да гради игра а не да ја рогаат напред).

Напаѓачот можеш и AF да го ставиш.
--- надополнето: 24 декември 2013 во 02:03 ---
пиратскиот апдејт или оргиналната ја имаш?
Пиратскиот ама досега немав ниту еден апдејт, сега го инсталирав најновиот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сум приметил дека повеќето играат со Контрол филозофија. Зошто?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Со евертон прва сеозна освојв 3то место и се квалификував за ЛШ...Ама оној идиото Бејнс несака да потпише нов договор и ќе морам да го шиткам.. А најбоље играч ми беше..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сум приметил дека повеќето играат со Контрол филозофија. Зошто?

Тоа е вистинскиот баланс по последниот баланс. Правиш шанси за гол и ја контролираш играта со што не ти прават тебе многу шанси, плус имаш голем посед на топка. Ако идеш Attacking на оваа верзија (нешто што беше супер успешно минатите верзии) лесно ќе ти прават контри и може да излезе спротивно на тоа што си целел а тоа е повеќе шанси за гол, бидејќи како муви без глави ќе одат кон гол. Баланс па ептен е дефанзивно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.689
Почнувам нова сезона, до сеа играв до 2023 стигнав со првиот сејф каде што милион комбинаторики сменив за да најдам идеална формација за 14кава, што може да го ебе ai-во у здрав мозок.
Ги одбрав Ливерпул, цел ми е титула уште прва сезона, одлично поминав трансфер летово, Окампос од Монако, 4м евра плус 11 на 2 години, Муњоз од Палермо 4м евра, Хонда гага у Јануар ке дојде и планирам зимото да го земам Вил Хјуз од дерби, прераснува у супер играчиште во играва, за понатака ќе видам, можно е десен бек да земам ( врсаљко ), т.е. дефнитивно хрватов го планирам.

Е сеа дајте некој асален сајт за аплоуд за да стаам тактика да ја пробате и тестирате, после 2 години у мода пак си ја враќам 4123 со тоа што реков, наместо тројца напаѓачи, 3 амц имам, сите тројца shadow striker, ако некој играч не му одговара таа позиција, стаам да тренира за амц, макар бил и некој ко Крауч. На десниот и левиот амц им е стаено да ги чуваат противничките бекови па редовно у одбрана се трансформира целиот формат во зависност дали бековите им се офанзивни или не.

патернот за голови е скоро ист ко до 12ката, со многу 1 на 1 шанси и изгледни прилики за гол. Исто и корнер сетингот е идеален, од нет ми е, за најновиов пач, супер функционира па ќе видам дали е ова Тоа и ќе треба некои работи да се менуваат што по дифолт си доаѓа со секој нов апдејт. Можно е у иднина да терам на долги пасови за да отварам контри али отом потоп, задоволен сум како функционира формацијава сега за сега, ќе видиме од Ливерпул што ќе биде.

Тоа што ќе ве фрустрира е едно багче кое може не сте го приметиле, голманот не ја слуша наредбата да подаде на играч од одбраната, поготово кога изведува гол аут па од таква ситуација може и гол да примите, кога ке ја шутне безвезе напред и противникот има против напад. Друга работа, стандард, промашување на многу зицери, 1 на 1 шанси кои ќе ги имате на тон, нешто слично ко и до 12ката со овој формат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Почнувам нова сезона, до сеа играв до 2023 стигнав со првиот сејф каде што милион комбинаторики сменив за да најдам идеална формација за 14кава, што може да го ебе ai-во у здрав мозок.
Ги одбрав Ливерпул, цел ми е титула уште прва сезона, одлично поминав трансфер летово, Окампос од Монако, 4м евра плус 11 на 2 години, Муњоз од Палермо 4м евра, Хонда гага у Јануар ке дојде и планирам зимото да го земам Вил Хјуз од дерби, прераснува у супер играчиште во играва, за понатака ќе видам, можно е десен бек да земам ( врсаљко ), т.е. дефнитивно хрватов го планирам.

Е сеа дајте некој асален сајт за аплоуд за да стаам тактика да ја пробате и тестирате, после 2 години у мода пак си ја враќам 4123 со тоа што реков, наместо тројца напаѓачи, 3 амц имам, сите тројца shadow striker, ако некој играч не му одговара таа позиција, стаам да тренира за амц, макар бил и некој ко Крауч. На десниот и левиот амц им е стаено да ги чуваат противничките бекови па редовно у одбрана се трансформира целиот формат во зависност дали бековите им се офанзивни или не.

патернот за голови е скоро ист ко до 12ката, со многу 1 на 1 шанси и изгледни прилики за гол. Исто и корнер сетингот е идеален, од нет ми е, за најновиов пач, супер функционира па ќе видам дали е ова Тоа и ќе треба некои работи да се менуваат што по дифолт си доаѓа со секој нов апдејт. Можно е у иднина да терам на долги пасови за да отварам контри али отом потоп, задоволен сум како функционира формацијава сега за сега, ќе видиме од Ливерпул што ќе биде.

Тоа што ќе ве фрустрира е едно багче кое може не сте го приметиле, голманот не ја слуша наредбата да подаде на играч од одбраната, поготово кога изведува гол аут па од таква ситуација може и гол да примите, кога ке ја шутне безвезе напред и противникот има против напад. Друга работа, стандард, промашување на многу зицери, 1 на 1 шанси кои ќе ги имате на тон, нешто слично ко и до 12ката со овој формат.
Така е,и јас го имам истиот проблем на 1 на 1 ситуација,зицери,едностано од позиција која секој играч со висок финишинг и смиреност со леснотија да даде гол,второ честите повреди,трето нереалните голови од корнери каде висок процент се бековите ефикасни ,четврто моралноста ептен брзо опаѓа,јак тим кај што имаш тим со висока детерминантност и амбициозност,еден изгубен натпревар и моралноста на пур ти паѓа одма брзо ....
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тоа е вистинскиот баланс по последниот баланс. Правиш шанси за гол и ја контролираш играта со што не ти прават тебе многу шанси, плус имаш голем посед на топка. Ако идеш Attacking на оваа верзија (нешто што беше супер успешно минатите верзии) лесно ќе ти прават контри и може да излезе спротивно на тоа што си целел а тоа е повеќе шанси за гол, бидејќи како муви без глави ќе одат кон гол. Баланс па ептен е дефанзивно.
Ја атакинг си играм неам никаков проблем, т.е можеби имам пошто примам многу голови ама затоа давам како луд.. Првата сезона со Интер дадов 86 а примив 38..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Почнувам нова сезона, до сеа играв до 2023 стигнав со првиот сејф каде што милион комбинаторики сменив за да најдам идеална формација за 14кава, што може да го ебе ai-во у здрав мозок.
Ги одбрав Ливерпул, цел ми е титула уште прва сезона, одлично поминав трансфер летово, Окампос од Монако, 4м евра плус 11 на 2 години, Муњоз од Палермо 4м евра, Хонда гага у Јануар ке дојде и планирам зимото да го земам Вил Хјуз од дерби, прераснува у супер играчиште во играва, за понатака ќе видам, можно е десен бек да земам ( врсаљко ), т.е. дефнитивно хрватов го планирам.

Е сеа дајте некој асален сајт за аплоуд за да стаам тактика да ја пробате и тестирате, после 2 години у мода пак си ја враќам 4123 со тоа што реков, наместо тројца напаѓачи, 3 амц имам, сите тројца shadow striker, ако некој играч не му одговара таа позиција, стаам да тренира за амц, макар бил и некој ко Крауч. На десниот и левиот амц им е стаено да ги чуваат противничките бекови па редовно у одбрана се трансформира целиот формат во зависност дали бековите им се офанзивни или не.

патернот за голови е скоро ист ко до 12ката, со многу 1 на 1 шанси и изгледни прилики за гол. Исто и корнер сетингот е идеален, од нет ми е, за најновиов пач, супер функционира па ќе видам дали е ова Тоа и ќе треба некои работи да се менуваат што по дифолт си доаѓа со секој нов апдејт. Можно е у иднина да терам на долги пасови за да отварам контри али отом потоп, задоволен сум како функционира формацијава сега за сега, ќе видиме од Ливерпул што ќе биде.

Тоа што ќе ве фрустрира е едно багче кое може не сте го приметиле, голманот не ја слуша наредбата да подаде на играч од одбраната, поготово кога изведува гол аут па од таква ситуација може и гол да примите, кога ке ја шутне безвезе напред и противникот има против напад. Друга работа, стандард, промашување на многу зицери, 1 на 1 шанси кои ќе ги имате на тон, нешто слично ко и до 12ката со овој формат.

Те послушав за формацијата и еве го резултатот по 45 минути:



Браво царе! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom