Football Manager 2014

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Јас си почнав со Билбао само да напишам и не земав сега за сега никој и никој не го напушти тимот. Ми треба само еден добар десен бек (ќе пробам со Аспиликуета ама не верувам дека ќе дојде)
 
Ф

Флеш

Гостин
Изгледа јас сум посебен ментален случај овде што добар е новиов апдејт ... Фулбекс,решен проблем,напад,решен проблем ... Со Валенсија од 16 место,завршив 8 во лигата ... и одма бордот, вети секуре плаце :D ....
Ke пласирам утре слики од резултатите и др .... ај ем хепи ехххе ....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.920
Поени од реакции
11.532
Изгледа јас сум посебен ментален случај овде што добар е новиов апдејт ... Фулбекс,решен проблем,напад,решен проблем ... Со Валенсија од 16 место,завршив 8 во лигата ... и одма бордот, вети секуре плаце :D ....
Ke пласирам утре слики од резултатите и др .... ај ем хепи ехххе ....
Те читав и претходно, со претходниот апдејт. Обратно од сите. :pos: Ја нема време да ја играм откако ми се апдејтираше со новиот пач, ако имам време, ќе поиграм и ќе пишам импресии.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Може ли да проверам колку гола или асистенции имаат направено играчите од клубот во секое натпреварување одделно , на пример во сериа а ,ЛШ итн. ?
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Шо ми требаше за оргиналот пари да си фрлам... нервози само...последниот апдејт сам се направи и играта е СВЕТЛОСНИ ГОДИНИ ДАЛЕКУ ОД РЕАЛНОСТА...нема врска каква и тактика да направиш кој било играчи да ги наместиш ако компјутерот е програмиран да те победи тоа и ке се случи КАТАСТРОФА.... џабе фрлени пари :(
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Конечно 1во место и со 11 бода му бегам на вториот, и ова година изгледа ќе освојам ЛШ





сите wonderkid што ги купив уште ко бев втора лига ( плус овие два) после 4 сезони зверој станаја поќе не се wonderkid а тимот уште чуда прај :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.515
Поени од реакции
5.810
Катастрофа е и новиов пач секој гол е или од одбиена/статива или лоб или од аут!!! ( сеа од аути уместо корнери се дава голови). Едино реално нешто е секоја утакмица против Јувентус или црвен ми дава или пенал им суди :icon_lol:
 
C

Castiel

Гостин
тотална доминација...овие 2 што ги изгубив во серија А е поради тоа што комплетен втор тим извадив а едина Арсенал што ме прегази али се заебав што на полувреме сменив формација.... :) просек посед на топка имам по 70% на натрпеварите и по 30 шута има од кој 10 на гол...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Опа гангам стајл :свиркам:
Значи ова нема никаква логика. Каква и промена да направиш во тактика едноставно не функционира. Освен први 11 јас едноставно немам никаква функција во тимот. Цела сезона играм со overload тактика, а врвот беше против Сити кога завршив со 0 шута, буквално 0, компир, ништо, средина не поминав со OVERLOAD. Да ставам contain или у превод бункер, најверојатно ќе имам 50+ шута на утакмица.
Да не беше овој играч подоле, сејвот ќе беше избришан одма после утакмицата против Сити. Овака гурам додека не ми дадат клоца, ама не ми се верува да добијам, затоа што имам ставенo avoid relegation, па така да додека се вртам кај 17 место ќе бидам сеуште тренер.


Еве го овој, машина ќе биде. Ќе го прегорам секоја утакмица по 90 минути :icon_mrgr:

Е да, не е тешко да се примети, како ми ги наместија сите најјаки во привите 10 кола, каде што имав минимални шанси да дојдам до бодови. Па дури и кога водев 3:1 против Тотенхем, мораше да ми израмнат до крај и тоа во 91 минута. Овие Фулам ако знам како ги победив...
Битно Норич ми направи 9 ccc во прво полувреме само, 12 вкупно до крај :pos:
 

Volter Bishop

fm master
Член од
12 ноември 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
тотална доминација...овие 2 што ги изгубив во серија А е поради тоа што комплетен втор тим извадив а едина Арсенал што ме прегази али се заебав што на полувреме сменив формација.... :) просек посед на топка имам по 70% на натрпеварите и по 30 шута има од кој 10 на гол...
taktika? sostav?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
тотална доминација...овие 2 што ги изгубив во серија А е поради тоа што комплетен втор тим извадив а едина Арсенал што ме прегази али се заебав што на полувреме сменив формација.... :) просек посед на топка имам по 70% на натрпеварите и по 30 шута има од кој 10 на гол...
дај тактика да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom