Football Manager 2013

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има ли опција, да не ги следам другите натпревари од лигата (да чекам да завршат ако се играат во сабота, а мојот тим игра во недела или обратно), туку само да се појави резултатот и да си тече играта во наредниот ден?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Има ли опција, да не ги следам другите натпревари од лигата (да чекам да завршат ако се играат во сабота, а мојот тим игра во недела или обратно), туку само да се појави резултатот и да си тече играта во наредниот ден?
не. :)
иди на холидеј, на 1 ден, побрзо ќе се лоадира, до некаде. вака да не стискаш continue 2-3 пати у тек на 1 ден.
--- надополнето: 28 август 2013 во 08:12 ---
А тоа што голманот се дешава да предаде на противничкиот играч е друга прича. Или некој од центарот кога центрира, па топката заврши у гол пошто глупиот голман е излезен скоро на 16м. :)
:pos:

Kaj mene sekoja treta utakmica se obiduvaat gol od centar da mi dadat radi bagov, sreka neprecizni se, zemal ide do korner zname i ja izbacuva topkata a golot prazen, ali mi imaat davano golovi od centar radi ova.
Nenormalna rabota.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
:pos:

Kaj mene sekoja treta utakmica se obiduvaat gol od centar da mi dadat radi bagov, sreka neprecizni se, zemal ide do korner zname i ja izbacuva topkata a golot prazen, ali mi imaat davano golovi od centar radi ova.
Nenormalna rabota.

Јас имам примено еден и дадено еден од центар. Кога примав се истурив од пцуење, пошто отпаднав од купот од некоја селска екипа. Ама па ја го зачукав у последната утакмица која морав да ја тепам за да одам во Чемпионшип :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Јас имам примено еден и дадено еден од центар. Кога примав се истурив од пцуење, пошто отпаднав од купот од некоја селска екипа. Ама па ја го зачукав у последната утакмица која морав да ја тепам за да одам во Чемпионшип :)

Со кој тим играш?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја симнав и јас 13тката додека да излезе 14 да се занимавам, 12 нешто ја ебнав ми излева нешо и не се игра.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Дечки дајте некој крак што работи за 13-ва, побрзо pls :cuc:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ае и тука да пишам , ја земав играва пред некој ден и да земам да ја инсталирам гледам коа кје уклучиш сетап ми се појавува пасворд да пишам за да ја отклучам играта :( пошто мн мн не се разбирам у игри ако знае некој нека помогне , од кај да се симне пасс или нешто слично
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233

Kajgana Shop

На врв Bottom