Football Manager 2012 - Општа дискусија

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Fernando Canesin Matos, млад AMC, може да игра како напаѓач, за 1 милион се зема... Проверете го :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Некој има проблем со крашови на одредена дата?
На 28 јуни 2017 ми крашнува играта, пробав со еден save game поназад и пак стигнав до истата дата и краш.

Инаку го користам skidrow изданието, со крак за истото.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Половина сезона во ПЛ. Сандерленд 3то место, по двава клуба од Манчестер (Јунајтед се ептен први) До сега неколку порази од кои од Јунајтед, Евертон и Сити. Смешно, ги победувам Челзи дома а по 3 дена во ФА Куп со Питерзборо нерешено 2-2. -.-

Немаат баш пари па го земав Велбек на позајмица (прв стрелец во ПЛ со 19 гола! од 24 утакмица - 24 гола) Симао за 2 милиони, Брешано за 2 милиони, Диого слободен трансфер, Бриџ 1,5 милиони, Маниче без пари, Венегор оф Хеселин исто без пари.

Гордон, Бриџ, Брамбл, Вес Браун, О'Шеј, Брешано, Вон, Катермол, Симао, Велбек и Бенднер.

Се е ок, освен што Бенднер често се повредува и не е толку добар ко Велбек па имам малце слаб напад.
Каква формација користиш?

Каков тренинг?

Сподели ги тајните на успехот :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не се улетавајте одма, мада го нема на Замунда уште така да за мене не е излезен сеуште :icon_mrgr:, али да не се заебете ко тројката со поебаниот крак, видете дали сега е во ред.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Не се улетавајте одма, мада го нема на Замунда уште така да за мене не е излезен сеуште :icon_mrgr:, али да не се заебете ко тројката со поебаниот крак, видете дали сега е во ред.
У ред е, го има на пиратите.
--- надополнето: Nov 5, 2011 4:50 PM ---
Само што открив дека крашнува кога споредуваш играчи >_> (Compare with)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Каква формација користиш?

Каков тренинг?

Сподели ги тајните на успехот :icon_lol:
Играм со формација 4-4-2. Одбрана и крилата ми се дифолт. Двајцата во средина - едниот ми е ball winning midfielder со defense додека другиот ми е central midfielder со attack. Напаѓачите ми се - едниот Poacher а другиот Deep Lying Forward. Секако и двајцата ми се Attack.

Тактиката ми е Fluid. Игра по земја. Корнерите ми се 6 yard box со висок дефанзивец со Challenge Keeper.

Играм со готов тренинг кој се вика - N89. Го најдов по форумиве за менаџериве. Малце е напорен но доста ефикасен. Има и за Youth тренинг. Го користам истиот од лани.

П.С. Ќе заборавев - купете го Lenny Nangis од Caen. Одличен млад напаѓач и според потенцијалот еден од најдобрите напаѓачи во светот во иднина.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Гордон, Бриџ, Брамбл, Вес Браун, О'Шеј, Брешано, Вон, Катермол, Симао, Велбек и Бенднер.

Се е ок, освен што Бенднер често се повредува и не е толку добар ко Велбек па имам малце слаб напад.
Не го играш Сесењон? :O
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не го играш Сесењон? :O
Некако не ми е по вкус како играч. Го пробам на повеќе позиции али некако не ми игра добро. Не знам зашто. Да не имаш совет каде може да го играм?

Иначе, стигнав до прво место! Ги победив дома Јунајтед со неверојатни 3-1! Влегов во ептен форма во последните натпревари а Јунајтед почнаа да кикснуваат и ете шанса за Сандерленд. :D



 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Yaya Sanogo исто, на секоја од менаџериве царувал, и на оваа е одличен, Сити за 3м евра од Оксер го земаа, ја за 8 им го собрав по 2 години, или една, не ми текнува точно колку остана во Сити. Еден од најдобрите напаѓачи беше на претходните 2 верзии од менаџеров, и тука е со таков потенцијал.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Andile Jali, за 400К ќе го земете, одличен деструктивец за мид-тејбл клуб, а и млад е, може и појак да стане (Y)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Yaya Sanogo исто, на секоја од менаџериве царувал, и на оваа е одличен, Сити за 3м евра од Оксер го земаа, ја за 8 им го собрав по 2 години, или една, не ми текнува точно колку остана во Сити. Еден од најдобрите напаѓачи беше на претходните 2 верзии од менаџеров, и тука е со таков потенцијал.
Или како мене free после прва сезона :D
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Ова со корнериве е смешно, не го средија веќе неколку верзии по ред.Најдобар стрелец ми е DC играч!? :eek:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ова со корнериве е смешно, не го средија веќе неколку верзии по ред.Најдобар стрелец ми е DC играч!? :eek:
Остај ти тоа, само што реков во интервју дека ми е најјак нападот - за 1 недела ми се повредија сите напаѓачи и морав да играм со младинци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom